ZIŅAS

3. un 8. martā tiks prezentēti LKA Zinātniskās pētniecības centra pētnieku veiktie pētījumi

02.03.2021

3. martā Latvijas Republikas Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēdē tiks prezentēts Sabiedrības integrācijas fonda pasūtīts pētījums "Valsts budžeta finansētās programmas “NVO fonds” darbības izvērtējums”. Pētījuma izpildītājs “Personu apvienība: Latvijas Kultūras akadēmija” un SIA “Analītisko pētījumu un stratēģiju laboratorija”.

Savukārt 8. martā, plkst. 11.00–12.00 Izglītības un zinātnes ministrija aicina zinātnes komunikatorus, zinātnisko institūciju vadītājus, zinātniekus un citus interesentus uz zinātnes patēriņa pētījuma “Latvijas iedzīvotāju zinātnes satura patēriņš un līdzdalība” rezultātu  prezentāciju. Arvien vairāk pieaugot zinātnes komunikācijas lomai, ikvienam būs iespēja iepazīties ar pētījumu, kas sniedz ieskatu Latvijas iedzīvotāju zinātnes satura patēriņa un līdzdalības aktivitātēs, lai iegūtu datus, kurus var tālāk izmantot zinātnes stratēģiskajā komunikācijā.

Zinātnes patēriņa pētījums tika iekļauts Kultūras ministrijas pētījumā par kultūras patēriņu un to īstenoja Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) sadarbībā ar SKDS un „Analītisko pētījumu un stratēģiju laboratoriju”. Par pētījuma rezultātiem stāstīs LKA profesore un LKA Zinātniskās pētniecības centra vadītāja, Dr.sc.soc. Anda Laķe.

Pētījumā tika izvirzīti šādi uzdevumi:

  1. Izpētīt un detalizēti raksturot Latvijas iedzīvotāju aktivitātes, kas raksturo iedzīvotāju interesi un līdzdalību ar zinātni un pētniecību saistītās norisēs, darbībās.
  2. Izpētīt un detalizēti raksturot Latvijas iedzīvotāju attieksmi pret zinātni, zināšanām un izglītību,  priekšstatus par zinātnes attīstības līmeni, kā arī informētību par Latvijas zinātniekiem un zinātnes sasniegumiem.
  3. Izpētīt un raksturot Latvijas iedzīvotāju priekšstatus par zinātnes nozīmi Covid-19 seku mazināšanai.
  4. Salīdzināt zinātnes satura patēriņa un līdzdalības aktivitātes statistiskos rādītājus, lai novērtētu aktivitātes dinamiku 2018.-2020.
  5. Raksturot  jauniešus kā esošās un nākotnes zinātnes auditorijas iesaistes mehānismus un galvenos izaicinājumus saistībā ar zinātnieka profesijas izvēli, attieksmēm un interesi par to.

 

Lai saņemtu Zoom pieeju, lūdzam reģistrēties līdz 5.martam plkst. 17.00 šeit.

Ja ir jautājumi, lūgums rakstīt Intai Pēdiņai – inta.pedina@izm.gov.lv.