ZIŅAS

Latvijas Kultūras akadēmija un Valmieras novada Kultūras pārvalde aicina piedalīties diskusijās par Valmieras kultūras un radošā sektora attīstību

15.03.2023

27. un 28.martā Valmieras novadā notiks semināri par inovāciju iespējām kultūras un radošā sektora izaugsmei, kur aicināti piedalīties visi šajā jomā strādājošie interesenti.

Semināra ietvaros dalībnieki varēs uzzināt par Latvijas Kultūras akadēmijas īstenotā starptautiskā projekta “IN SITU” piedāvātajām iespējām un Valmieras novada mērķiem Dinamiskās pilsētas koncepcijas īstenošanā, kas bija pamatā Valmieras Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 pieteikumā piedāvātajai programmai.

Semināri dalībnieki tiks aicināti uz domapmaiņu par prioritārajām nepieciešamībām un rīcībām Valmieras novada radošo vietu un radošā sektora potenciāla attīstīšanai Latvijas Kultūras akadēmijas pētnieku vadībā. Dalībnieku viedokļi būs būtiski novada kultūras kartes veidošanā pašreizējās situācijas labākai apzināšanai, un seminārā kopradītās idejas varēs tiks iekļautas nākamajā Valmieras novada kultūras attīstības stratēģijā.

Latvijas Kultūras akadēmijas pētnieki vadīs interaktīvus seminārus, kuros kultūras un radošā sektora pārstāvji aicināti izvirzīt prioritātes un runāt par aktuāli risinājamiem jautājumiem, lai veiksmīgāk attīstītu novada radošās vietas un kultūras sektoru. Kopīgi tiks papildināta novada kultūras karte, kā arī seminārā kopradītās idejas tiks izmantotas nākamās Valmieras novada kultūras attīstības stratēģijā.

27.martā Matīšu tautas namā uz sarunu tiek aicināti Valmieras novadā dzīvojošie radošie cilvēki, un 28.martā Valmieras koncertzālē – Valmieras pilsētas radošā sektora pārstāvji.

27.marta semināra programma (759,5 KB)

28.marta semināra programma (765,0 KB)

Pieteikšanās līdz 2023.gada 22.martam, aizpildot tiešsaistes pieteikuma formu https://forms.gle/LWPiV93iuccVyZ3Z8

Dalībnieki varēs saņemt LKA Tālākizglītības centra izdotas apliecības par tālākizglītības kursa kultūras stratēģiskā plānošanā apguvi 6 akadēmisko stundu apmērā.

Semināri tiek īstenoti ES pētniecības un inovāciju atbalsta programmas “Apvārsnis Eiropa” projekta “IN SITU: Vietas unikalitātē balstītas kultūras un radošo industriju inovācijas ne-urbānās teritorijās” ietvaros.

IN SITU ir četrus gadus ilgs projekts, kas apvieno pētniecību un eksperimentālas darbības, lai veicinātu ar inovācijām saistīto praksi, spējas un potenciālu kultūras un radošajās industrijās, kas atrodas ES valstu teritorijās ārpus lielajiem urbānajiem centriem.

Projektā sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību tiks veikta izpēte par kultūras un radošā sektora inovāciju ieviešanas iespējām visā Valmieras novadā, stiprinot gan sektora iekšējo, gan starptautisko sadarbību. Valmieras novadā tiks īstenoti divi pilotprojekti, veidojot radošus risinājumus vides, politiskiem un sociāliem izaicinājumiem.

Papildu informācija par projektu: insituculture.eu.

Papildu informācija:

Laura Brutāne, LKA projektu koordinatore, tel.26366413, e-pasts: laura.brutane@lka.edu.lv