Indra Roga

Asociētā profesore

Apraksts

Kopš 2004. gada aktiera meistarības un režijas docētāja LKA Skatuves mākslas katedrā bakalaura un maģistra programmās. Sadarbībā ar as.prof. M. Gruzdovu, Dramatiskā teātra aktiera mākslas t. s. “Valmieras kursa” vadītāja (K. A. Avots, K. Griga, A. Aizkalns, S. Runge, D. Stafecka, K. Strods, I. Barkāne, K. Zahovskis un citi), kā arī t. s. “Dailes teātra 9. studijas” - LKA Dramatiskā teātra aktiera mākslas kursa vadītāja (absolventi: D. Grūbe, A. Dīcis, M. Počs, I. Dzelme, Ē. Eglija, G. Andžāns, K. Freimanis un citi) un apvienoto aktieru – režisoru kursu ( absolventi: R. Suhanovs, J. Znotiņš, R. Dišlere, U. Siliņš, L .Siliņa, A. Polačenko, L. Sebre, K. Zāle un citi).

Teātra režijas maģistratūras studējošajiem docē aktieru meistarības metodiku un lugas analīzi. Ar studentu izrādēm vairākkārt piedalījusies starptautiskos festivālos Pēterburgā un Polijā: 2013. gadā Varšavā Starptautiskajā Teātra Augstskolu festivālā, kurā piedalās pasaules labākās teātra skolas, iegūta žūrijas balva par labāko aktieru ansambli izrādē “Puikas” pēc F. Dostojevska romāna “Brāļi Karamazovi” motīviem.

Absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmijas Daugavpils teātra aktieru kursu, un teātra režijas maģistratūru (Mg.art.), pēc individuālas programmas studējusi Pēterburgas Teātra mākslas akadēmijā.

Valmieras drāmas teātra mākslinieciskā vadītāja (2016.-2017). Divdesmit piecus gadus darbs Nacionālajā teātrī gan kā aktrisei, gan režisorei. Darbu sarakstā ir izrāžu iestudējumi Nacionālajā un Valmieras teātrī, kā arī Hendeļa un Mocarta operas iestudējumi LNO un Igaunijā. Ed. Smiļģa balvas (2015) un Amtmaņa- Briedīša prēmijas (2015) laureāte, Dienas gada balvas Kultūrā (2013), Lielās Mūzikas balvas (2009) laureāte, vairākkārtēji nominēta Spēlmaņu nakts balvai gan kā aktrise, gan kā režisore, vairākkārtēja šīs balvas laureāte (1995., 2002., 2008.). Nospēlējusi aptuveni 50 lomas teātrī, ieskaitot kino lomas Latvijas un Zviedrijas kino darbos un TV, iestudējusi aptuveni 40 izrādes, tajā skaitā operas, muzikālos iestudējumus un mūziklus. Nodarbojas ar dramatizējumu veidošanu un tulkošanu, un līdztekus Staņislavska sistēmai, pēta spēles teātra tehnikas. Teātra repertuāru bagātinājusi ar pasaules un Latvijas dramaturģijas klasiku: V. Šekspīra (Hamlets, Karalis Līrs), M. Bulgakova (Zojkina kvartira, Meistars un Margarita), B. Pasternaka (Doktors Živago), A. Ostrovskia (Līgava bez pūra, Mežs), M. Unamuno (Migla), H. Ibsena (Nora), sadarbībā ar M. Gruzdovu – F. Dostojevska (Idiots, Noziegums un sods), St.Cveiga (Amoks), L. Stumbres (Smiltāju mantinieki), M. Zālītes (Lācis), R. Blaumaņa (Skroderdienas Silmačos), G. Janovska (Uz neatgriešanos) u. c.

LEKCIJU KURSI: Aktiera māklsas metodika un prakse, Aktiermeistarības teorija un prakse; Praktiskās režijas pamati; Režijas izteiksmes līdzekļi, Režijas un aktiera meistarības teorija un prakse.

 

Lekciju kursi apakšprogrammās:

Dramatiskā teātra aktiera māksla Nākamā uzņemšana: 2025.gadā
Dramatiskā teātra režijas māksla Nākamā uzņemšana: 2025.gadā
Audiovizuālā un skatuves māksla Uzņemšana 2024. gadā