Mihails Gruzdovs

Asociētais profesors

Apraksts

Dramatiskā teātra režijas un aktiermeistarības profesors Mihails Gruzdovs Kultūras Akadēmijā strādā kopš 2001. gada, pirms tam vairāk kā 10 gadus strādāja Pēterburgas Teātra Mākslas Akadēmijā prof. V. M. Fiļštinska meistarklasē, kur starp viņa audzēkņiem minami tādi aktieri kā K. Habenskis, K. Rappoporta, A. Porečenkovs un citi. Latvijā docējis teātra režiju maģistriem (starp absolventiem arī I. Roga), ar kuru kopā Kultūras akadēmijā vadīts Dramatiskā teātra aktiera mākslas kurss, t. s. “Dailes teātra 9. studija” (absolventi:  D. Grūbe, A. Dīcis, G. Andžāns, K. Freimanis, I. Dzelme, Ē. Eglija un citi) un t. s. “Valmieras teātra aktieru kursu” (K. Avots, K. Griga, S. Runge, K. Strods, I. Barkāne, K. Zahovskis, D. Stafecka un citi), kā arī apvienotais aktieru – režisoru kurss (absolventi: R. Suhanovs, J. Znotiņš, U. Siliņš, L. Siliņa, K. Zāle, L. Sebre, M. Upenieks un citi).

Vairākkārt ar studentu izrādēm piedalījies starptautiskos festivālos Pēterburgā un Polijā, 2013. gadā Varšavā Starptautiskajā Teātra Augstskolu festivālā, kurā piedalās pasaules labākas teātra skolas, saņemta žūrijas balva par labāko aktieru ansambli izrādē “Puikas” pēc F. Dostojevska romāna “Brāļi Karamazovi” motīviem.

Septiņus gadus strādājis kā Dailes teātra mākslinieciskais vadītājs un galvenais režisors, iestudējis un iestudē izrādes visos Latvijas teātros (tuvu pie 60 iestud.), kā arī Krievijā (ap 20 iestud.), kur strādājis arī kā mākslinieciskais vadītājs teātrī ”Perekrjostok”. Absolvējis J. Vahtangova teātra B. Ščukina vārdā nosauktās Maskavas teātra Mākslas Institūta režijas fakultāti.

Daudzkārt nominēts un vairākkārt apbalvots Latvijas Spēlmaņu nakts balvas skatēs (2000., 1996.), Latvijas Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris (2008.), starptautiskās prēmijas “Petropole” laureāts.

Starp teātros iestudētajiem autoriem daudz klasiķu: F .Dostojevskis (Idiots, Lenprātīgā, Noziegums un sods), Sofokls (Antigone), K. Hamsuns (Loks noslēdzies, Viktorija), A. Ostrovskis (Vēlā mīla), Ļ. Tolstojs (Anna Kareņina), V. Šekspīrs (Hamlets), A. Čehovs (Kaija, Ķiršu dārzs), J. Brodskis (Marmors), R. Blaumanis (Indrāni), E. Zolā (Terēze Rakēna), N. Gogolis (Precības), A. Brigadere (Raudupiete), G. Mopasāns (Mīlulis), E. Hemingvejs (Fiesta), kā arī mūsdienu un latviešu orģināldramaturģija (M. Zālīte, L. Gundars, J. Balodis, A. Kaugers, I. Briedis, A. Ščerbaks, M. Fratti, Ē. E. Šmits, J. Fose, M. Makdona).

Lekciju kursi apakšprogrammās:

Dramatiskā teātra aktiera māksla Uzņemšana 2021. gadā
Dramatiskā teātra režijas māksla Uzņemšana 2021. gadā
Drāmas un teksta studijas Uzņemšana 2022. gadā