Kultūra ir zīmju sistēma, kas ļauj sabiedrībai izprast sevi attiecībās ar pasauli. Šī sistēma ir sarežģīta un tās teorētiskā un vēsturiskā apgūšana veido nebeidzamu procesu, par kuru Latvijas Kultūras akadēmijas sienās atbild Kultūras teorijas un vēstures katedra.
Mūsdienās kultūras teorija kļuvusi par relatīvi patstāvīgu humanitāro zinātņu nozari ar saviem specifiskiem vērtējuma kritērijiem. Tā ir ļoti plaša joma, kas ietver sevī kultūrantropoloģijas, mākslas filozofijas, etnoloģijas, semiotikas, sociālās antropoloģijas, kultūras socioloģijas atziņas. Tomēr kultūras teorijas zināšanām piemīt arī iekšēja kvalitatīva noteiktība, tiesa – pieļaujot interpretāciju daudzveidību.
Latvijas Kultūras akadēmijā kultūras teorijas problēmu lokā pētījumus veic vairāki profesori (Juris Urtāns, Daina Teters u.c.), docenti un lektori, tiek izstrādātas arī doktora disertācijas.
Vairāki Akadēmijas absolventi akadēmijā turpina darbu kā lektori – Zane Šiliņa, Iveta Tāle, Zane Grigoroviča. Citi absolventi strādā žurnālu un laikrakstu redakcijās, ziņu aģentūrās, muzejos, kultūras institūcijās un ministrijās, ir lektori skolās un augstskolās.