Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) aicina 2 praktikantus, pievienoties komandai uz 3-6 mēnešiem, lai gūtu pieredzi LLMC aktuālo projektu komunikācijas stratēģijas veidošanā un realizēšanā, īpašu uzsvaru liekot uz komunikāciju sociālajos tīklos. LLMC gada ietvaros vienlaicīgi strādā pie vairākiem starptautiskiem un vietēja mēroga laikmetīgās mākslas projektiem un katrs no tiem prasa savu individuālu komunikācijas stratēģijas izstrādi un realizēšanu gan lokālā, gan starptautiskā mērogā.
Tuvāko 6 mēnešu periodā plānots darbs pie laikmetīgās mākslas festivāla SURVIVAL KIT 12 komunikācijas stratēģijas izveides, plānošanas un īstenošanas. Paralēli norisināsies arī citi projekti, kā piemēram, “Mobilais muzejs”. Nākamā sezona 6 sērijās, Radošās rakstīšanas skola, Mākslas vēstnešu un mākslinieku apmācības, Izglītības programma bērniem un jauniešiem dažādu projektu ietvaros.
Prakses ietvaros piedāvājam iegūt daudzpusīgas zināšanas un starpdisciplināru pieredzi, sadarbību ar māksliniekiem, kuratoriem, kā arī vietējiem un starptautiskiem partneriem (u.c.) kultūras un mākslas jomā – piedāvājums ir aktuāls ar kultūru saistīto virzienu studentiem ar padziļinātu interesi par komunikāciju jomu.
Mācību prakses LLMC plāno nodrošināta visa gada garumā ar iespēju pievienoties ik pēc 3-6 mēnešiem. Studentiem šī ir iespēja ielūkoties dažāda mēroga kultūras notikumu veidošanā, vairāku mēnešu garumā nostiprinot savas kompetences un iegūstot jaunas prasmes augsti profesionālā vidē. Prakses pienākumus, pielāgojoties pašreizējai epidemioloģiskajai situācijai, ir iespējams veikt attālināti.
Prakses ietvaros piedāvājam iepazīt LLMC zīmola un ar projektiem saistīto komunikācijas procesu plānošanu un izpildi, veicot praksi komunikācijas jomā. Komunikācija ietver stratēģijas radīšanu, izpildi, reklāmas un sabiedrisko attiecību materiālu sagatavošanu un publicēšanu, kā arī stratēģisku komunikāciju sociālajos tīklos (FB un IG).
Pavasara - rudens periodā praksē tiks uzņemti 2 studenti uz 6 mēnešu periodu.
Pieteikumu: motivācijas vēstuli un CV gaidām līdz 23.aprīlim, sūtot komunikāciju vadītājai Gundegai Turnelei gundega@lcca.lv. Pieteikumi tiks izskatīti un uz atbildes tiks sniegtas 5 dienu laikā. Ar izvēlētajiem kandidātiem tiks organizēta attālināta prakses vadītāja intervija.
Par Latvijas Laikmetīgās mākslas centru
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) ir starptautisku, kā arī nacionāla mēroga mākslas notikumu kurators un producents, un viena no pirmajām laikmetīgās mākslas institūcijām Latvijā. LLMC kopš 1993. gada pētīta un veidot starptautiskus laikmetīgās mākslas procesus gan Latvijā, gan ārvalstīs, lai provocētu kritisku refleksiju par mūsdienu sabiedrības jautājumiem.
Starp LLMC pazīšanās zīmēm ir starptautisks laikmetīgās mākslas festivāls Survival Kit, laikmetīgās mākslas izstādes Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Hardija Lediņa gads un Latvijas pārstāvniecība tādos starptautiskos notikumos kā Venēcijas mākslas biennāle.
LLMC uztur Latvijā vienīgo laikmetīgās mākslas arhīvu, un tas ir digitalizēts. Jūsu ērtībām pie mums Alberta ielā 13, 7. stāvā iekārtota lasītava, kas pieejama ikvienam interesentam.
Kā strādā LLMC
Izmantojot laikmetīgo mākslu, mēs kritiski pārjautājam šodienu un neseno pagātni. Pētām un atklājam Latvijas laikmetīgās mākslas „baltos plankumus” jeb neapzinātās kultūras vērtības, skaidrojam mākslu ar mūsdienīgu izglītības darbu, kā arī sadarbojamies ar vadošajiem nozaru speciālistiem dizainā, arhitektūrā, pētniecībā un publicistikā.
LLMC redzējums
Mēs ievietojam Latvijas laikmetīgo mākslu pasaules mākslas kartē un veidojam pasauli kā polifonisku utopiju, kurā līdzās pastāv daudz viedokļu un balsu, kas viena otru papildina. Cilvēki tajā piedalās, nevis patērē, izmanto laikmetīgo mākslu plašu jautājumu loku izgaismošanai, ir kritiski domājoši, iecietīgi un atvērti dažādajam, iedrošināti uz pārmaiņām un tiecas meklēt atbildes ārpus ierastajām trajektorijām.
Sarunu festivāls LAMPA, kas šogad norisināsies 20.-21. augustā tiešsaistē un, cerams, arī klātienē Cēsīs, aicina studentus, jo īpaši kultūras menedžmenta un pasākumu producēšanas programmās studējošos, pieteikties mācību prakses vietai1 festivāla producentu komandā – Sarunu festivāla LAMPA producenta asistents. Pieteikumus gaidīsim līdz 9. maijam.
Šī ir lieliska iespēja ne tikai praksē pielietot augstskolā iegūtās zināšanas, bet arī gūt praktisku pieredzi liela mēroga festivāla rīkošanā. LAMPA komanda ir draudzīga un profesionāla – visu darām ar vieglumu un no visas sirds, atbalstām viens otru un kopā priecājamies par paveikto. Festivāla praktikants, strādājot ciešā sasaitē ar festivāla radošo un producentu komandu, gūs arī visu nepieciešamo atbalstu un atbilstošas mācības pienākumu veikšanai.
Sarunu festivāls LAMPA ir viens no lielākajiem festivāliem Latvijā, ik gadu pulcējot tūkstošiem interesentu. Festivāls ir liela mēroga iniciatīva, atvērta platforma, kuras saturu veido vairāk nekā 250 organizācijas un aktīvi indivīdi, kopīgiem spēkiem radot vietu, kur brīvā, nepiespiestā gaisotnē apmainīties ar viedokļiem un cieņpilnā veidā diskutēt par sabiedrībā aktuālām tēmām.
www.festivalslampa.lv
Prakses laiks: 2021. gada 1. jūnijs – 27. augusts.
Slodze: pieauguša, tuvojoties festivālam (4-8 stundas dienā), iespējams, pat lielāka festivāla dienās.
Darba vieta: Darbs attālināti un/vai klātienē nodibinājuma „Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS” birojā
Rīgā, Alberta ielā 13 un festivāla laikā Cēsīs (saskaņā ar epidemioloģisko situāciju valstī).
Prasības
Praktikanta darba pienākumi:
Prakses pieteikumu iesniegšanas termiņš: 9. maijs plkst. 23.59.
Kas jāiesūta? CV, motivācijas video (maksimums 3 min.), studiju vieta, programma un mācību gads. Video lūgums augšupielādēt failiem.lv, Google Drive, Dropbox vai citā mākoņu koplietošanas kontā un nosūtīt saiti. E-pasta vēstulei pievienotu video failu mēs nesaņemsim.
Kam sūtīt? ginta.avena@fondsdots.lv ar norādi “Prakses pieteikums”.
Rezultātu paziņošana: Ar izvēlētajiem pretendentiem Zoom intervijai sazināsimies rakstiski līdz
14.05.2021. Par gala lēmumu informēsim visus uz Zoom interviju uzaicinātos e-pastā.
1 Mācību prakse ir pieejama studentiem profesionālās izglītības iestādē ar prakses programmu, un to slēdz kā līgumu
par mācību praksi starp praktikantu, profesionālās izglītības iestādi un prakses vietu (sk. Ministru kabineta noteikumi
Nr. 785). Par savām iespējām nostiprināt prasmes ārpus mācību prakses (piemēram, veicot brīvprātīgo darbu) vairāk
vari uzzināt, rakstot uz ginta.avena@fondsdots.lv.
Valodu Mape ir valodu skola Valmierā ar vairāk kā 15 gadu pieredzi valodu apmācībās pieaugušajiem, bērniem un jauniešiem, piedāvājot arī tulkošanas pakalpojumus, e-konsultācijas, un organizējot kultūras un izglītojošus pasākumus.
CV un motivācijas vēstuli gaidīsim uz e-pastu: info@valodumape.lv
Ar jautājumiem un prakšu piedāvājumiem vērsieties pie Akadēmijas Prakšu koordinatores Unas Arbidānes, koordinators@lka.edu.lv