Jūrmalas Kultūras nodaļas vadītāja
Ar prieku piesakos būt par mentoru savā Alma Mater. Man ir bakalaura grāds mākslās (LMA) un maģistra grāds Kultūras menedžmentā LKA.
Man ir ļoti dažāda darba pieredze. Esmu strādājusi gan nevalstiskā organizācijā – Latvijas Jaunā teātra institūtā, gan vadījusi valsts dibinātu organizāciju – Kultūras un radošās industrijas izglītības centru līdz pat tā likvidēšanai, gan šobrīd jau 9.gadu vadu Kultūras nodaļu Jūrmalas pilsētā.
Piedāvāju savas zināšanas par gandrīz jebko – sponsoru piesaiste, konfliktu risināšana, personāla vadība, motivēšana, komunikācija, iepirkumu veidošana, lielu un mazu pilsētas svētku organizēšana, deputātu pārliecināšana, muzeja ekspozīcijas veidošana no ieceres līdz īstenošanai, u.c. Labprāt tikšos klātienē, bet varam arī zoomā.
kinorežisors
Kino, teātra un operas režisors. Ieguvis bakalaura grādu mākslas zinātnē Latvijas Mākslas akadēmijā, studējis Latvijas Kultūras
akadēmijā kinorežiju, iegūstot maģistra grādu, kā arī Parīzes kinoskolā "ESEC"
2007. gadā diplomdarba filma "Riebums" tika atzīta par labāko studentu filmu festivālā "Lielais Kristaps".
Uzņēmis filmas "Pirmdzimtais" (2017), "M.O.Ž." (2014), "Cilvēki tur" (2012).
filmu producente
Kino producente, studijas "White Picture" vadītāja. Līdzdibinājusi un vadījusi filmu studiju "Tasse Film". Producējusi filmas "Oļegs" (2019), "Es esmu šeit" (2016), "Mammu, es tevi mīlu" (2013) u.c.
uzņēmēja un karjeras izaugsmes veicinātāja, SIA Es varu!
Andra ir uzņēmēja un karjeras izaugsmes veicinātāja, kurai ir vairāku gadu pieredze komunikācijā, projektu vadībā un biznesa konsultēšanā (strādājusi LIAA, Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijā, komunikācijas aģentūrā Addiction, kas organizē konferences un sniedz mārketinga pakalpojumus, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM), u.c. Šobrīd vada savu uzņēmumu SIA “Es varu” un zīmolu “AD ASTRA coaching” un “TU VARI!”, kā arī RSU Karjeras centrā konsultē studentus un darbiniekus par karjeras izaugsmes jautājumiem, kā arī vada apmācības un lekcijas. Mg.soc.d. un Mg.art (specializācija jauno mediju mākslā, skaņas māksla). Kā koučs un mentors Andra ir iepriekš sadarbojusies ar Riga Tech girls, Radi Vidi pats un studentiem Liepājas Universitātē, līdz ar to viņas līdzšinējā pieredze daudzējādā ziņā ir saistīta arī ar radošo industriju pārstāvjiem, biznesa uzsācējiem un cilvēkiem, kuriem ir ideja, bet, piemēram, bailes vai spēcīgs iekšējais kritiķis, kas traucē spert pirmo soli un ideju īstenot.
neatkarīga māksliniece, literārā konsultante, kuratore un radošā producente
Beka Bergera ir neatkarīgā māksliniece, literārā konsultante, kuratore un radošā producente no Austrālijas, pašlaik dzīvo Rīgā. Viņa veido un sadarbojas eksperimentālos darbos, kas iekļaujas dažādos mākslas veidos, un ceļo ārpus robežām. Pēdējo piecu gadu laikā Beka ir daudz strādājusi visā Eiropā, Ņujorkā un Austrālijā, producējot tādām institūcijām kā American Realness (NY), Dance Massive (AU), Fierce Festival (UK) un Darwin Festival (AU). Līdztekus pašas kuratores praksei, viņa pašlaik īsteno sadarbības projektus ar laikmetīgās dejas mākslinieku Džeimsu Betčeloru, (James Batchelor, AU), performanču mākslinieci Emīliju Vorneri (Emily Warner, UK) un mediju mākslinieku Danielu Hengstu (Daniel Hengst, DE). Viņa ir Latvijas Jaunā teātra institūta mākslinieciskā vadītāja un Starptautiskā laikmetīgā teātra festivāla Homo Novus kuratore.
Ziemeļu Dimensijas Kultūras partnerība
Dace studējusi LKA bakalaura programmā Starpkultūru sakari Latvija- Francija un maģistra programmā Kultūras politika un menedžments Strasbūras Politoloģijas institūtā. Viņu vienmēr interesējis pētīt un apzināt dažādus kultūras procesus, piedalīties to veidošanā, kā arī starptautiskā sadarbība. Profesionāli Dace darbojusies gan nevalstiskajā sektorā, biedrībā “Skaņu mežs”, kopā ar “Popper Magazine” rīkojot starptautisku zīnu festivālu, gan publiskajā sektorā, strādājot Beļģijas Karalistes vēstniecība Latvijā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un Ziemeļu
dimensijas kultūras partnerības ( NDPC) sekretariātā, kas ir viņas pašreizējā darba vieta. Dace ir sekretariāta vadītāja. Sekretariāts nodarbojas ar starptautiskās sadarbības veicināšanu radošo industriju jomā, mēģinot atrast saikni starp politikas veidotājiem un praktiķiem (tiek iniciēti pētījumi, rīkotas diskusijas, profesionālās tīklošanās pasākumi), veidojot un ieviešot projektus, kas palīdzētu praktiķiem no 11 partnerības dalībvalstīm iegūt jaunas zināšanas radošo industriju jomā, kā arī radot jaunus “trendus” radošo industriju jomā.
radošo industriju uzņēmēja, lektore un multimediju producente, uzņēmums "Story Hub", podkāsts "Nākotnes formula"
Elizabete Palasiosa ir radošā producente, uzņēmuma "Story Hub" veidotāja. "Story Hub" ir radošo industriju uzņēmums, kas nodarbojas ar starpdisciplināru projektu producēšanu, multimediju un interaktīva satura veidošanu. Produktu saturs un izplatīšanas iespējas aptver gan tradicionālos (kinoteātris, televīzija, pasākumu un koncertu norises vietas u.c.), gan digitālos (aplikācijas, mājaslapas, papildinātā un virtuālā realitāte, digitālas spēles u.c.) izplatīšanas kanālus. Paralēli ilggadējam darbam industrijā, Elizabete ir Latvijas Kultūras akadēmijas,
Ekonomikas un kultūras augstskolas un Alberta koledžas docētāja. Elizabetei ir liela pieredze filmu un plašsaziņas līdzekļu raidījumu veidošanā. Šobrīd Elizabete ir Eiropas hītu radio raidījumu producente un podkāsta "Nākotnes formula" veidotāja, kurā tiek veidotas sarunas par cilvēka un tehnoloģiju pasaules saskarsmi.
Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” izglītības iniciatīvas “Ziedoņa klase” vadītāja
Elizabete šobrīd ir Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” izglītības iniciatīvas “Ziedoņa klase” vadītāja. Elizabetes ikdienā apvienojas divas jomas – kultūra un izglītība. Vada dažādus projektus, kas saistīti ar kultūrizglītības attīstību, nodarbību izveidi un kultūras notikumiem. Profesionālā ikdiena ir dinamiska, jo tajā ir ietvertas dažādas jomas – komunikācija ar auditoriju, darbs komandā, kultūras produktu attīstība, darbs ar jauniešiem, projektu izstrāde un vadība, kultūrizglītība, dažādu notikumu organizēšana. Iepriekšējā darba pieredzē ir mūzikas menedžmentu projekti, korporatīvo pasākumu rīkošana, koncertu un pasākumu aizskatuves menedžments (Eiropas Latviešu kultūras svētki Briselē, koncerti “Nāc līdzās Ziemassvētkos”, Starptautiskā džeza diena Latvijā, Koncerts “Latviešu strēlniekiem - 100” Krastmalā, u.c.), kā arī darbs objektu menedžmentā starptautiskos kino projektos (mākslas filmas “AMRE”, “Beatus”, “Van Gogi”). Kultūras akadēmijā Elizabete Pavlovska absolvēja programmu “Kultūras teorija un menedžments” 2016. gadā.
filmu producents
Viens no pieredzējušākajiem filmu producentiem Latvijā. Studijas "Ego Media" vadītājs. Producējis filmas "Tizlenes" (2021), "Pilsēta pie upes" (2020), "Mans mīļākais karš", "Mūris" (2018), "Baiļu robeža" (2019) u.c.
Ilze Tormane-Kļaviņa
Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja p. i.
Ilze ir studējusi kultūras menedžmentu, starpkultūru sakarus, filozofiju un sabiedriskās attiecības. Strādājusi dažādos pasākumu organizēšanas uzņēmumos, kur bijusi gan projektu asistente, gan tp vadītāja. Lielisku pieredzi par korporatīvo identitāti guvusi strādājot mārketinga un sabiedrisko attiecību jomā. Strādājusi Latvijas Republikas Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojā kā projektu koordinatore un biroja vadītāja, Darbojusies arī mūzikas menedžmentā kā VSIA “Latvijas Koncerti” struktūrvienības Latvijas Radio koris sabiedrisko attiecību speciāliste, alternatīvā kamermūzikas festivāla „Sansusī” organizatore un Latvijas Kultūras akadēmijas jauktā kora “Sōla” menedžere.
Pieredze pasākumu organizēšanā un projektu vadība saistāma ar darbu uzņēmumos SIA “Event House” un SIA “Skudras Metropole”. Ilze paralēli mentoringam labprāt arī vienkārši parunātos par dzīvi, kultūras vai sporta norisēm, izlasītām grāmatām vai redzētām filmām, vai arī ieteiktu sākt uzkrāt trešajam pensijas līmenim :) “Es nezinu absolūto patiesību vai pareizāko ceļu. Es zinu, ka es visu nezinu, ka nav tikai melns un balts un ka "kind people are my kind of people". Es ticu labajam un priekam.”
Filmu producente
Studējusi psiholoģiju Latvijas Universitātē un Eiropas studijas Lēvenes universitātē Beļģijā. Kopš 2008. gada ir partnere un producente filmu studijā “Mistrus Media”. Producēšanas jomā darbojas kopš 2005. gada. Producējusi seriālu "Emīlija - Latvijas preses karaliene"
(2021), filmas "Tēvs nakts" (2018), "Spiegs, kurš mans tēvs" u.c.
Siguldas novada kultūras centru "Siguldas devons" vadītāja
Jolanta pašlaik vada Siguldas novada kultūras centru "Siguldas devons", atbildot ne tikai par iestādes un tās 7 struktūrvienību vadību, bet arī par nozares stratēģisko vadību Siguldas novadā. Praktiskā pieredze gūta vadot kultūras iestādes, liela mēroga projektus, kas palīdzējuši attīstīt pilsētas un koordinējot valstiski nozīmīgus pasākumus Latvijas valsts simtgadē. “Mūžizglītības entuziasts – nominācija, pie kuras tiku nesen. Saka, ka visvairāk iemācāmies, kad mācām citus un darām to kopā." Jolantai patīk trenēt savu dzīvesspēku. “Mans praktiķa profils ar pieredzi pašvaldību darbā un 100-gadē (nacionāls skatījums no politikas veidošanas viedokļa) varētu ļoti labi noderēt Latvijas kultūras akadēmijas mentoru programmai.”
Sarunu festivāla LAMPA producente
Lelde Prūse ir Latvijas Kultūras akadēmijas bakalaura programmas Kultūras socioloģija un menedžments absolvente. Darbojusies kā neatkarīgā producente dažādos teātra, kino, stāvizrāžu un kultūras pasākumos. Sarunu festivāla LAMPA producente. Īpaši interesē mākslas un kultūras projekti, kas pievēršas dažādiem sabiedrībā aktuāliem jautājumiem vai top ar kopienu līdzdalību. Kino jomā veidojusi dokumentālos sižetus no dažādām pasaules vietām, producente dokumentālajai filmai "Apgāztā mēness zīmē", mākslas filmai "Izmisums". Kā viens no apjomīgākajiem teātra projektiem jāmin izrāde "Robežas".. Iesaistījusies dažādu vietējo festivālu organizēšanā (Homo Novus,
Riga IFF). Producente kokļu mūzikas koncertam "Stīgo brālīt, stīgo māsiņ!" XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku ietvaros. Sarunu festivālā LAMPA līdzdalīga no pirmā tā norises gada, kā producente - 5 gadus.
Digitālo tehnoloģiju produktu vadītāja, producente un neatkarīgā fundraising entuziaste
Absolvējusi LKA maģistra programmu “Kultūras menedžments”. Profesionālā pieredze ir ļoti dažāda, taču Līga labprāt nodotu savas zināšanas un pieredzi kādā no šīm 2 jomām: 1) NVO līdzekļu piesaiste (fundraising), vadība - kopumā šajā nozarē Līga specializējas 6 gadus. Latvijā strādājusi kim? Laikmetīgās mākslas centrā, kur bija iespēja piedalīties Venēcijas biennāles organizēšanā, kā arī vadīt ES Prezidentūras projektu sadarbībai ar ASV. Gūta pieredze arī ārvalstīs - Jazz at Lincoln center Ņujorkā, kā arī 2 gadus vietējā start-upā
organizējot digitālās ziedošanas kampaņas dažādām universitātēm ASV, Lielbritānijā, Somijā, Francijā. Līgai ļoti patīk domāt, kā uzrunāt privāto sektoru gan caur digitālām kampaņām, gan caur dažādiem pasākumiem. 2) digitālo produktu izstrāde - kopumā Līgai ir 5 gadu pieredze, izstrādājot dažādus digitālo tehnoloģiju produktus: digitālā ziedošanas kampaņu platforma, komunikācijas rīks universitāšu absolventu uzrunāšanai šīm kampaņām, kā arī pēdējos 2 gadus specializējos medicīnas tehnoloģijas produkta izstrādē (individualizēta digitālā rehabilitācijas programma), kur daļa no darba ir arī satura producēšana.
Ģertrūdes ielas teātra līdzdibinātāja un producente
Ģertrūdes ielas teātra līdzdibinātāja un producente, sabiedriski aktīva kultūras profesionāle: ilggadēja Laikmetīgās kultūras nevalstisko organizāciju asociācijas valdes locekle un Latvijas Teātru darbinieku savienības biedre. Absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmiju gan bakalaura, gan maģistra programmā kultūras vadībzinību jomā, ieguvusi Marsela Hiktera fonda Eiropas Diplomu kultūras projektu vadībā, ikdienā tur rūpi par laikmetīgās skatuves mākslas lauku Latvijā, atbalsta mākslinieku idejas un cīnās ar viņu krīzēm un kaprīzēm. Maija vēlas piedalīties mentoru programmā kā mentors, jo pēc vairāk nekā piecpadsmit gadiem, kas pavadīti aktīvi darbojoties Latvijas kultūras laukā, īpaši laikmetīgās skatuves mākslas jomā, ir sasniegts augsts profesionālais līmenis. “Ne tikai gribu, bet arī varu dalīties ar savu pieredzi, lai atbalstītu un iedvesmotu topošos kultūras profesionāļus. Vēlos caur savu mentora darbu sniegt ieguldījumu jauno profesionāļu izaugsmē, kā arī tuvāk iepazīt šo paaudzi, un caur to iemācīties un uzzināt ko jaunu arī sev.”
RIGA IFF FORUM un filmu izplatīšanas departamenta vadītāja, Kino Bize projektu, izplatīšanas un bērnu programmas vadītāja
Paula 2018. gadā ir absolvējusi LKA un ieguvusi bakalaura grādu “Mākslās” studiju programmā “Audiovizuālā un skatuves māksla un producēšana”. Šobrīd strādā kā RIGA IFF FORUM un filmu izplatīšanas departamenta vadītāja, kā arī Kino Bize projektu, izplatīšanas un bērnu programmas vadītāja. Paula vienmēr ir kaislīgi aizrāvusies ar kino, sākotnēji vairāk strādājusi filmēšanas laukumos un uzņēmusies producenta pienākumus, taču tagad vada dažādus projektus un nodarbojas ar filmu izplatīšanu Latvijā. Regulāri piedalās dažādos starptautiskos notikumos, kas veltīti kino nozares aktualitātēm, tai skaitā, Baltijas un pasaules mēroga kino festivālos. Papildus profesionālajai darbībai Paula ir pievērsusies arī kino kritikai, piedaloties Kino Rakstu organizētajās Jauno kritiķu nodarbībās. Paula ir podkāsta "Mans draugs – kino cilvēks" līdzautore un vadītāja. Šobrīd studē RISEBA maģistra programmā "Uzņēmējdarbības vadība".
Neatkarīga kuratore
Tīna ir neatkarīgais kurators. Aizvadītajā gadā ieguva maģistra grādu laikmetīgās mākslas kūrēšanā Goldsmiths, University of London. Pirms tam mācījusies komunikācijas zinātni LU un kultūras menedžmentu Zeppelin University. Kopš 2019. gada kūrējusi izstādes un projektus Londonā, Rīgā, Cēsīs un citviet.
Kino, teātra un operas režisors
Viesturs Kairišs ir starptautisku atzinību ieguvis kino, teātra un operas režisors un kopš 2020. gada arī Dailes teātra mākslinieciskais vadītājs. Iestudējis izrādes un operas Rīgā, Berlīnes Komiskajā operā, Ķelnes operā, Darmštates Valsts operā u.c. Uzņēmis filmas "Pilsēta pie
upes" (2020), "Melānijas hronika" (2016), "Pa ceļam aizejot" (2001) un citas.
Izpildproducente filmēšanas projektos
Strādā par izpildproducenti dažādos vietējos un ārzemju filmēšanas projektos. Absolvējusi Rīgas Stradiņa universitātes 'Multimediju komunikāciju' programmu un papildus izglītību ieguvusi Holivudas režisora Dov Simens tiešsaistes kursos, kur padziļinātāk apgūta tieši producēšanas specialitāte. Producēšanas jomā Zanda darbojas kopš 2017. gada un lielākoties strādā ārzemju servisa projektos, nodrošinot vietējo producēšanas servisu ārzemju režisoriem un kompānijām. Kopš šī gada sākuma Zanda ir pievērsusies arī vietējiem projektiem. Viņas
'bagāžā' ir dažādu formātu producēšana - sākot no TV reklāmām, realitātes šoviem, beidzot ar pilmetrāžas filmām un seriāliem. Zandai kā mentoram būtu svarīgi nodot dažādas praktiskās zināšanas un 'tips and tricks' tālāk jaunajiem studentiem, lai palīdzētu viņiem ātrāk iejusties kultūras industrijas vidē un iemīlēt savu darbu. Latvijas kultūras industrija ir kā viena liela ģimene, līdz ar to visiem būtu jāturas kopā un jāpalīdz gan priekos, gan bēdās, lai kopā augtu vēl stirpāki un varenāki! Cilvēciskajām attiecībām un kontakiem šajā nozarē ir liela nozīme – Zanda domā, ka šī mentoru programma ļaus studentiem iegūt šos nozīmīgos kontaktus un zināšanas, lai veiksmīgi uzsāktu savu staru industrijā un noticētu saviem spēkiem!
Radošā zināšanu producente, starpkultūru dialogu un partnerību veidotāja (Portugāle)
Zane Estere Gruntmane ir latviešu izcelsmes radošā zināšanu producente starptautisku kultūras projektu izstrādē; starpkultūru dialoga un partnerību veidotāja. Zane Estere dzīvo Portugālē un šobrīd viņa attīsta, stratēģiski dizainē un kop-izstrādā starptautiskās sadarbības un tīklošanās aktivitātes Aveiro 2027 - pilsētas kandidatūrā uz Eiropas Kultūras galvaspilsētas titulu. Viņa ir mākslinieciskās platformas “pigeon-bridge”(LV) dibinātāja, kopš 2018. gada IETM padomdevēju komitejas locekle, kopš 2020. gada “A Soul of Europe” stratēģiskās grupas biedrs. Zane Estere ir guvusi radošo praksi Austrijā, Somijā, Nīderlandē, savukārt profesionālās zināšanas apguvusi vairākās starptautiskās
programmās kā Ziemeļu valstu kontekstā, tā Eiropas un arī Austrālijā. Viņa ir absolvente (Eiropas Festivālu Associācijas iniciatīvas) vairākās “Festivāla akadēmija” Ateljē programmās (2020; 2021) ; OECD Vasaras akadēmijā “Kultūras un Radošās industrijas un Vietējā Attīstība” (2021) un Cultural Relations Platform trenniņa programmā “Globālo Kultūras Attiecību Programma 2021”
Zīmolvedības un mārketinga speciāliste (Beļģija)
Zane ir zīmolvedības un mārketinga specialiste ar 15 gadu pieredzi, strādājot Latvijas reklāmas nozarē. Pilnveidojusies arī kā starptautiskā mārketinga speciāliste, vairāk kā 3 gadus ieņemot zīmola vadītājas EMEA (Europe, the Middle East, Africa) amatu automotive nozarē, starptautiskajā uzņēmumā "Federal-Mogul Motorparts" (tagad “Driv”). Uz tirgus izpēti balstītu produktu izstrādāšana, radoša pieeja produktu virzīšanā un mūsdienīgu mērķauditorijai piemērotu kanālu izvēle kā arī pragmātiska pieeja darbam ir viņas profesionālā vizītkarte. Kopš 2018.gada papildu uzmanību pievērš visam, kas saistīts ar digitālo transformāciju, gan apgūstot digitālā mārketinga teorētisko pusi (postgraduate Digitālā biznesa programmā Antverpenes “Karel de Grote” augstskolā), gan īstenojot digitālā mārketinga kampaņu (“Baltic Desing Stories”) un izstrādājot e-komercijas platformu un interneta veikalu “Satemwa” tējas zīmolam. Nesen, pateicoties neatkarīgā konsultanta darbam, viņas kompetenču sarakstam ir pievienojusies pārdošanas stratēģijas izstrāde un ieviešana, kā arī MADARA zīmola aktivizācija Beļģijas un Nīderlandes tirgū.
Imanta Ziedoņa muzejs un biedrība “Vilhelma Purvīša māja – muzejs”
Žanete ir radošo industriju jomas eksperte ar daudzpusīgu profesionālo pieredzi. Pēdējos gados Žanetes profesionālā darbība saistās ar darbību Imanta Ziedoņa muzejā un biedrībā “Vilhelma Purvīša māja – muzejs”, viņa ir arī lektore Daugavpils Universitātes
Mākslas zinātņu institūtā. Iepriekš Žanete ir ieņēmusi daudzus vadošus amatus, tostarp bijusi LR Kultūras ministre (2011 – 2013). Viņa ir piedalījusies Kultūrpolitikas pamatnostādņu 2014. – 2020. “Radošā Latvija” izstrādē. Žanetei ir sociālo zinātņu maģistra grāds Sabiedrības vadībā, patlaban viņa LKA raksta savu doktora disertāciju saistībā ar radošo industriju tēmu.