Latvijas Kultūras akadēmijas docētāji īsteno pētnieciskās aktivitātes dažādos humanitāro, mākslas un sociālo zinātņu tematiskos virzienos: kultūras teorijā, kultūras socioloģijā, mākslas un literatūras vēsturē un teorijā, teātra un kino teorijas un prakses jautājumos, kultūras menedžmentā, radošo industriju un starpkultūru komunikācijas jautājumos, semiotikā un filozofijā u.c. Zinātniski pētniecisko darbību Akadēmijā atbalsta, organizē un koordinē Zinātniskās pētniecības centrs (ZPC), kas apvieno zinātniekus ar labākajiem zinātniskās darbības sasniegumiem.
Akadēmijas ZPC 2014. gadā konkursa kārtībā ieguva valsts pētījumu programmu finansējumu un 2014–2017 īsteno pētījumu programmu „Latvijas kultūras tradīciju ilgtspēja inovatīvā vidē” (“Habitus”). Programmu īsteno starpdisciplināra, starpaugstskolu zinātnieku grupa (15 dalībnieki) sadarbībā ar nemateriālā kultūras mantojuma ieinteresētajām pusēm Latvijā un starptautiskajā vidē, piemēram, Latvijas Nacionālo kultūras centru un UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju. Programmas īstenošana ir ļāvusi zinātniskajai darbībai piesaistīt jaunus zinātniekus un rūpēties par zinātnieku ataudzi Akadēmijā.
Vairāki Akadēmijas zinātnieki aktīvi piedalās starptautiskās konferencēs un savus pētījumu rezultātus komunicē starptautiskajām zinātnieku kopienām – prof. Rūta Muktupāvela, prof. Juris Urtāns, prof. Anita Načisčone, prof. Inga Pērkone-Redoviča, prof. Daina Teters, prof. Raimonds Briedis, prof. Valda Čakare, prof. Anda Laķe, prof. Zane Šiliņa, doc. Anita Vaivade, doc. Andrejs Balodis, doc. Agnese Hermane un citi.
Akadēmijas zinātnieki pēc Kultūras ministrijas un Latvijas kultūras organizāciju pasūtījuma veic pētījumus par aktuālākajām šodienas Latvijas kultūras dzīves problēmām – kultūras auditorijas izmaiņām, kultūras ekonomisko un sociālo ietekmi, tradīciju saglabāšanu un amatiermākslas kustības attīstību, kultūras mantojuma un vērtību saglabāšanu u.c.