ZIŅAS

Latvijas Kultūras akadēmijas maģistru diplomdarba izrādes “Pēdējā maltīte” un “Pelikāns” Eduarda Smiļģa Teātra muzejā

14.05.2015

Latvijas Kultūras akadēmijas maģistru diplomdarba izrādes “Pēdējā maltīte” un “Pelikāns” Eduarda Smiļģa Teātra muzejā

Latvijas Kultūras akadēmija aicina uz maģistra programmas Teātra māksla studentu diplomdarba izrādēm Eduarda Smiļģa Teātra muzejā (Eduarda Smiļģa ielā 37/39). 18. maijā plkst. 18:00 izrāde "Pēdējā maltīte" (režisore Dace Kravale) un 22. maijā plkst. 19:00, 23. maijā plkst. 18:00, 26. maijā plkst. 17:00 izrāde "Pelikāns" (režisore Antra Leite).

Režisores Daces Kravales iestudējuma "Pēdējā maltīte" pamatā ir franču jurista, politiķa un gardēža Žana Antelma Brijā-Savarēna filozofiskais traktāts "Garšas fizioloģija jeb Meditācijas par transcendento gastronomiju" (1825). Šo darbu joprojām uzskata par galveno teorētisko pamatu franču virtuvei un virtuves filozofijai, par godu Savarēna sasniegumiem, viņa vārdā nosaukts siers Brie. Izrāde ir aicinājums sajust, izgaršot un izbaudīt ne tikai ēdienu, bet visu dzīvi tās krāšņumā, apzinoties, ka nekas nav mūžīgs un kādu dienu tā visa vairs nebūs. Katram dzīvē pienāk pēdējā maltīte…

Izrādi kā savdabīgu lekciju, gatavojot teorētiskas maltītes, izspēlēs aktieri Kārlis Anitens, Zane Burnicka, Dana Lāce un dejotājs Inārs Dubkevičs. Izrādes dramaturgs ir Andris Kalnozols, scenogrāfe un kostīmu māksliniece: Baiba Litiņa, video māksliniece: Aija Baumane, gaismu mākslinieks: Dainis Sumišķis. Izrādē izmantota Mārtiņa Tauriņa mūzika.

Ieeja, iepriekš piesakoties: info@teatramuzejs.lv, 67611893.

Režisore Antra Leite iestudējusi Augusta Strindberga lugu "Pelikāns". Ar kamerspēli (tā dramaturgs pats dēvēja savas daiļrades pēdējā posma lugas) „Pelikāns” 1907. gadā tika atklāts Strindberga dibinātais Intīmais teātris Stokholmā. Luga savu aktualitāti nav zaudējusi – tā joprojām liek domāt par mātes un bērna savstarpējām attiecībām. Ar tām šajā pasaulē saskaras ikviens, un 21. gadsimtā tās ir tikpat sarežģītas kā Augusta Strindberga laikā.

Stāstu par attiecībām Teātra muzeja vidē izspēlē četri aktieri – Dace Vītola, Ance Muižniece, Madars Zvagulis un Āris Matesovičs. Scenogrāfiju un kostīmus veidojis Valters Kristbergs, gaismu mākslinieks: Rūdolfs Kugrēns, skaņa: Paulis Kožurovs, menedžments: Signe Volkoviča. Izrādē izmantota aktrises Daces Vītolas mūzika.

Biļetes var iegādāties: E.Smiļģa Teātra muzejā un www.bilesuparadize.lv, Latvijas Kultūras akadēmijas personālam ieeja bez maksas, iepriekš piesakoties: info@teatramuzejs.lv, 67611893.

Izrādes tapušas ar Rīgas domes un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.