ZIŅAS

Zirgu pastā nākamajā nedēļā iespēja redzēt trīs izrādes – “No Sorry, Not Tonight”, “Ķiršu dārzs” un “Ceļā. Augusts - Aprīlis”

07.05.2015

Latvijas Kultūras akadēmija aicina uz Dramatiskā teātra aktiera mākslas programmas 4. kursa (kursa vadītāja asoc. profesore Anna Eižvertiņa) studentu diplomdarba izrādēm Teātra mājā „Zirgu pasts” (Dzirnavu ielā 46). 13. maijā plkst. 19.00 Daces Šteinertes monoizrāde No Sorry, Not Tonight (Atvaino, ne šovakar! Vēstules starp debesīm un elli). 16. maijā plkst. 19:00 Izrāde Ķiršu dārzs (režisore Anna Eižvertiņa). 17. maijā plkst. 19. 00 Izrāde Ceļā. Augusts - Aprīlis (režisors Pēteris Krilovs).

 

Par izrādēm

No Sorry, Not Tonight. Atvaino, ne šovakar!Vēstules starp debesīm un elli

Dramatiskā teātra aktiera mākslas programmas 4. kursa studentes Daces Šteinertes izrāde veidota pēc vācu rakstnieces Dorotejas Kīlas – Martini 1997. gadā tapušā romāna "Merilina - pāvestam Jānim XXIII - vēstules starp debesīm un elli'' motīviem, kas ir izdomāta kinoaktrises un pāvesta sarakste. Rakstniece vairākus gadus studēja dažādiem cilvēkiem adresētas Merilinas Monro un pāvesta vēstules un citus materiālus, tā veiksmīgi atrodot valodu un stilu, kādā abi viņas vēstuļu romāna varoņi dzīves laikā tiešām runājuši un rakstījuši. Turklāt visi vēstulēs minētie fakti ir patiesi, balstīti īstu vēstuļu kolāžās.

Dace Šteinerte romānu interpretējusi kā Merilinas Monro monologu, pāvesta lomā ļaujot iejusties skatītājiem. Starp vēstuļu rindām var sadzirdēt patieso Merilinu – ieraudzīt to, ko viņa pati sevī meklēja un to, par ko viņa būtu varējusi kļūt, ja tāda stipra, gaiša personība kā pāvests patiešām būtu bijis viņai blakus.

Skatuves runas pedagoģes: asoc. profesore Aina Matīsa, docente Zane Daudziņa.

Skaņa: Klāvs Mellis, gaismas: Eduards Johansons.

Izrādes garums: 1 h 20 min

Ieeja bez maksas! Pieteikšanās, rakstot uz e-pastu: an.kalinins@gmail.com.

 

Antons Čehovs. Ķiršu dārzs

Antona Čehova dramaturģija visā pasaulē tiek uzskatīta par aktiera meistarības pārbaudījumu. Saprast Čehova skumjas par aizejošo laiku, spēt iemiesot varoņu pretrunīgos raksturus, – tas nozīmē, ka cilvēks teātra mākslā sasniedzis noteiktu profesionālu līmeni. 

Kā tas izdevies Akadēmijas topošajiem aktieriem profesores režisores Annas Eižvertiņas vadībā – par to aicinām skatītājus pārliecināties Antona Čehova slavenās lugas „Ķiršu dārzs” izrādē. „Topošie aktieri aizrautīgi, ar lielu pietāti un mīlestību mēģinājumos strādājuši ar šo sarežģīto dramaturģiju. Un mēs ļoti vēlamies, lai arī skatītājs izrādē sajustu mūsu kopēji veidoto savdabīgo atmosfēru”, saka Anna Eižvertiņa.

Režisore Anna Eižvertiņa.

Māksliniece: Kristiāna Dimitere, horeogrāfs, dejas pedagogs: Iļja Vlasenko, skaņa: Tālivaldis Tālis Āboliņš, gaismas: Dainis Sumišķis, Alekseja Tolstoja poēmas Grēciniece atdzejojums: Inga Gaile, izrādes menedžments: Andris Kaļiņins.

Lomās: Agnese Cīrule, Lelde Dreimane, Samira Adgezalova, Reinis Boters, Eduards Johansons, Jānis Kronis, Uldis Sniķers, Ilze Āboltiņa, Kārlis Derums, Ance Strazda, Armands Ikalis, Āris Matesovičs, Raimonds Celms.

Izrādes garums: 2 h 40 min

 

Ceļā. Augusts – Aprīlis

Divdaļīgā izrāde veidota pēc Viljama Folknera romānu “Gaisma augustā” un “Troksnis un niknums” motīviem. Cilvēki, raksturi, darbības vieta un laiks šajos Folknera romānos atšķiras, taču abus vieno robežsituācijas varoņu dzīvē un Ceļš.  Visi ir izvēles priekšā – kā dzīvot tālāk?

“Gaismas augustā” galvenais varonis Kristmass ir klaidonis.  Pa pusei baltais, pa pusei melnādainais, sava sadistiskā audžutēva slepkava, viņš bēg un neredz galu likteņa pārbaudījumiem. Līna Grouza ar pazudušā līgavaiņa bērnu zem sirds arī klīst pa ceļiem, meklējot bērna tēvu. Romāna sižets saved visus kopā Folknera sacerētajā dienvidu štata pilsētiņā Džefersonā. Ceļš kā road movie filmās kļūst par dramaturģijas satvaru.

Dienvidu aristokrātu ģimenes atvase, septiņpadsmitgadīgā Kventīna romānā „Troksnis un niknums” aizbēg no mājām, no pazemojumiem un bezcerības, kas valda sabrukušajā Kompsonu ģimenē. 

Iestudējuma režisors Pēteris Krilovs saka: „Jaunajiem aktieriem tas ir labs pārbaudījums: spēlēt spēcīgas dramaturģijas un precīzas psiholoģijas piesātinātā darbības vidē - skarbus, lakoniskus, episkus raksturus eksistenciālās situācijās”.

Dramatizējuma autors un režisors Pēteris Krilovs.

Režisora asistente: Anita Sproģe, kustību režisori: Rita Lūriņa, Valdis Lūriņš, Valdis Kupčs, scenogrāfija: Edgars Kļaviņš, kostīmi: Kristīne Abika, skaņa: Artis Dukaļskis.

Lomās: Ilze Āboltiņa, Reinis Boters, Raimonds Celms, Agnese Cīrule, Kārlis Derums, Lelde Dreimane, Armands Ikalis, Eduards Johansons, Pēteris Krilovs, Jānis Kronis, Ance Kukule, Marija Linarte, Āris Matesovičs, Klāvs Mellis, Ance Strazda, Uldis Sniķers, Dace Šteinerte, Kārlis Tols.

Izrāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Latvijas Nacionālā teātra atbalstu.

Izrādes garums: 2h 30 min

 

Biļetes iespējams iegādāties tikai iepriekšpārdošanā "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā: www.bilesuparadize.lv. Biļešu cena – 6 EUR; skolēniem studentiem un pensionāriem – 3 EUR.

Sekot līdzi jaunumiem var: http://facebook.com/ZirguPasts