Pirmdiena, 13. jūlijs, 2015
Informācija par pasākumu
13. jūlijā iestājpārbaudījums PĀRRUNAS ir jākārto tiem reflektantiem, kuri pretendē uz studiju vietām maģistra programmas "Mākslas" apakšprogrammās: Kultūras un starpkultūru studijas, Kultūras menedžments un radošās industrijas, Starptautiskais mediju un kultūras menedžments.
Norises vieta: Ludzas iela 24
Iestājpārbaudījuma PĀRRUNAS izvērtējuma kritēriji apakšprogrammā Kultūras un starpkultūru studijas.
1. Pārrunas ir obligāts iestājpārbaudījums visiem reflektantiem, kuri pretendē uz studiju vietu Kultūras un starpkultūru studiju apakšprogrammā. Pārrunu galvenais mērķis ir izprast pretendenta motivāciju, izvēloties šo apakšprogrammu, kā arī konstatēt viņa piemērotību studijām un darbam izvēlētajā jomā. Pārrunas nav mehāniska zināšanu pārprasīšanas procedūra, bet gan piemērojamas katram individuālajam gadījumam atsevišķi, lai izveidotu visaptverošu priekšstatu par katra pretendenta personību, kā arī noteiktu viņa apdāvinātību izvēlētajā studiju virzienā.
2. Pārrunās:
2.1. komisijas locekļi uzdod pretendentam jautājumus un vada sarunu par kultūras aktualitātēm Latvijā un pasaulē, kā arī humanitāro zinātņu patreizējām zinātniskajām stratēģijām ar mērķi novērtēt pretendenta zināšanu, kompetences un motivācijas līmeni studijām šajā apakšprogrammā;
2.2. tiek noskaidrotas pretendenta intereses un iestrādes maģistra darba tēmu un problēmu jomā, kā arī viņa iespējas maģistra studijām paredzētajā laikā īstenot šo pētniecisko darbu. Pretendents var iepriekš sagatavot eventuālā maģistra darba tēmas izklāstu, kā arī iesniegt komisijai savus rakstus, nepublicētos darbus u. tml. materiālus, kas saistīti ar maģistra darbam izvēlēto tēmu un demonstrē viņa sagatavotības līmeni studijām izvēlētajā apakšprogrammā.
3. Pārrunas tiek vērtētas ar atzīmi 100 punktu sistēmā, piemērojot koeficientu 2.
4. Pārrunu vērtēšanas kritēriji:
- Motivētība studēt un strādāt izvēlētajā nozarē, kā arī spēja savus motīvus argumentēti paskaidrot (1 (min) līdz 30 (max) punkti);
- Priekšstati un zināšanas par aktuāliem kultūras procesiem Latvijā un pasaulē (1 (min) līdz 20 (max) punkti);
- Spēja vedot dialogu un sazināties par plašu tēmu loku gan latviešu, gan svešvalodā ((1 (min) līdz 20 (max) punkti);
- Spēja noformulēt zinātniskā un/vai radošā darba tēmu un izstrādāt tās risinājumam atbilstošu stratēģiju (1 (min) līdz 30 (max) punkti).
Iestājpārbaudījuma PĀRRUNAS izvērtējuma kritēriji apakšprogrammā Kultūras menedžments un radošās industrijas.
Pārrunas ir obligāts iestājpārbaudījums visiem, kas pretendē uz studiju vietu apakšprogrammā. Pārrunas sastāv no trijām tematiskām sadaļām:
1. Pēc iepriekš iesniegtajām motivācijas vēstulēm, kā arī atbildēm uz komisijas locekļu uzdotajiem jautājumiem tiek noskaidrota reflektantu motivācija studijām apakšprogrammā.
2. Komisijas locekļi uzdod jautājumus par kultūras un radošo industriju aktualitātēm Latvijā un piedāvā praktisku uzdevumu – menedžmenta situāciju, kurā reflektantam jāsniedz īss risinājuma variants, atspoguļojot izpratni par kultūras menedžmenta procesu un situāciju Latvijā.
3. Tiek noskaidrotas pretendenta intereses maģistra darba tematikas un problemātikas jomā, kā arī priekšstati par iespējām atbilstošajā tematikā īstenot pētniecisku darbu.
Pārrunas tiek vērtētas ar vienu atzīmi 100 punktu sistēmā, kam tiek piemērots koeficients 2.
Iestājpārbaudījuma PĀRRUNAS vērtēšanas kritēriji:
- Motivācija (1 (min) līdz 20 (max) punkti);
- Prasme sevi rakstiski un mutiski prezentēt (1 (min) līdz 10 (max) punkti);
- Zināšanas par kultūras un radošo industriju aktualitātēm Latvijā (1 (min) līdz 20 (max) punkti);
- Menedžmenta situācijas risinājums (1 (min) līdz 20 (max) punkti);
- Priekšstati par plānoto maģistra darba tēmu (1 (min) līdz 20 (max) punkti);
- Līdzšinējā pieredze darbā kultūras un/vai kultūras menedžmentā un/vai radošo industriju jomā (1 (min) līdz 10 (max) punkti).
Iestājpārbaudījuma PĀRRUNAS izvērtējuma kritēriji apakšprogrammā Starptautiskais mediju un kultūras menedžments.
Pārrunas ir obligāts iestājpārbaudījums visiem, kas pretendē uz studiju vietu apakšprogrammā.
Pārrunas tiek vērtētas ar vienu atzīmi 100 punktu sistēmā.
Iestājpārbaudījuma PĀRRUNAS vērtēšanas kritēriji:
- Vācu valodas prasme (1 (min) līdz 30 (max) punkti);
- Motivācija (1 (min) līdz 20 (max) punkti);
- Līdzšinējā darba pieredze (1 (min) līdz 10 (max) punkti);
- Izpratne par kultūras procesiem (1 (min) līdz 20 (max) punkti);
- Praktiskās situācijas modelēšana (1 (min) līdz 20 (max) punkti).