Ceturtdiena, 1. februāris, 2024
Informācija par pasākumu
Sākot ar 11. janvāri, četras ceturtdienu pēcpusdienas plkst. 14.00 Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) raidieraksta #LKArunā klausītājiem būs iespēja dzirdēt maģistra studiju “Kultūras mantojuma pārvaldība un komunikācija” 2.kursa studentu veidotu tematisko sadaļu “Studenti runā”, kuras uzmanības centrā būs aktualitātes kultūras mantojumā. Epizodēs studenti pievērsīsies stereotipiem par kultūras mantojumu, subjektīvisma nozīmei būvētajā kultūrvidē un arheoloģijā, cenzūras un pašcenzūras klātbūtnei Latvijas muzejos, kā arī jautājumam par tradīciju robežām, skatot kā piemēru tautastērpu.
Raidieraksta jaunākas epizodes būs klausāmas LKA Spotify platformā: https://open.spotify.com/show/35IoKXiDQJXFWhT603Y2Zw.
VAI TRADĪCIJAI IR ROBEŽAS? TAUTASTĒRPA PIEMĒRS
Ceturtajā epizodē “Vai tradīcijai ir robežas? Tautastērpa piemērs” (1.02.) Ieva Sniedze un Sanita Behmane Baibakova dalīsies pārdomās par tradīcijām, to robežām un tautastērpu darināšanas prasmju saglabāšanu. Kas īsti ir tautastērps? Vai tiešām tikai Dziesmu un deju svētku daļa, ko tā pa īstam novērtējam tikai reizi piecos gados? Kāds ir tautastērpa tapšanas process? Cik un kā apdraudēts ir tautastērps un ko vajadzētu darīt, lai amatniecības prasmes, kas nepieciešamas, lai tērpu radītu, saglabātu un izplatītu.
Latvijas Kultūras akadēmijas raidieraksts #LKArunā ir platforma studentiem, jaunajiem pētniekiem un māksliniekiem aktuālu tēmu prezentēšanai, formālām un neformālām sarunām, kā arī radošiem eksperimentiem un jaunrades tapšanai tiešsaistē.
Raidieraksta tematiskā sadaļa tapusi studiju kursa “Integrētā komunikācija” ietvaros.