Trešdiena, 11. jūnijs, 2025
Informācija par pasākumu
Trešajā epizodē “Radošuma nogurums” (11.06.) Annija Libermane, Beata Vrevska un Eva Liepa kopā ar teātra režisoru Elmāru Seņkovu runās par to, ko nozīmē būt radošam pasaulē, kur radošums kļūst par pienākumu.
Radošums bieži tiek interpretēts kā brīvs, plūstošs un spontāns process. Taču realitātē gan radošo nozaru studenti, gan profesionāļi nereti sastopas ar izsīkumu, nogurumu un motivācijas zudumu. Kad iedvesma jāsameklē starp termiņiem, atsauksmēm un finansiāliem ierobežojumiem, māksla var kļūt par smagu darbu, nevis pašizpausmes avots.
Sarunā ar Elmāru Seņkovu studentes atbildēs uz jautājumiem, kā saglabāt radošo dzirksti, kad darbs kļūst par rutīnu, un kā radoši izpausties arī institucionālajos rāmjos, nezaudējot sevi.
Raidieraksts “Studentiem viss apnicis” aicina kultūras un mākslas jomas studentus uz godīgām sarunām par studiju pieredzi, izaicinājumiem un mentālo veselību. Tā mērķis ir veidot dialogu starp studentiem un akadēmisko vidi, aktualizējot problēmas, kas ietekmē gan studiju kvalitāti, gan profesionālo izaugsmi. Izmantojot pašironiju, raidieraksts ne tikai identificē problēmas, bet arī iedvesmo pārmaiņām. Sarunās iesaistās studenti, kultūras profesionāļi un akadēmiķi – tie, kuriem “apnicis” ir kļuvis par rīcības dzinējspēku.
Sarunas “Studentiem viss apnicis” veidojuši LKA maģistra studiju programmas “Kultūras un mākslas pārvaldība” 1.kursa studenti sadarbībā ar LKA Studējošo pašpārvaldi un raidieraksta “Viss apnicis x Alise Romeiko” komandu – Ditu Misku, Lindu Miķelsoni un Alisi Romeiko.