Lai iepazīstinātu ar maģistra studiju iespējām, Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) no 19.līdz 31.maijam organizē pasākumu ciklu maģistra studiju interesentiem “Pagrieziena punkts”. Ikvienam interesentam būs iespēja apmeklēt maģistru lekcijas, meistarklases, “ātros randiņus” ar studentiem, kā tikšanās un individuālās konsultācijas ar programmu vadītājām.
2023. gada vasarā LKA uzņems studējošos starptautiskajā maģistra studiju programmā “Radošās industrijas un izaugsmes menedžments” (kopā ar Rīgas Tehnisko universitāti – RTU), kurā studiju process notiks latviešu un angļu valodā. Uzņemšana notiks arī studiju programmās “Kultūras mantojuma pārvaldība un komunikācija” un “Kultūras menedžments”. Studijas maģistrantūrā notiek gan klātienē, gan attālināti un tās ir iespējams apvienot ar darbu.
Pieteikšanās “Pagrieziena punkts” aktivitātēm, aizpildot elektronisko reģistrēšanās formu:
Pasākuma cikla “Pagrieziena punkts” programma:
19.maijā plkst. 17.00 laikmetīgās mākslas centrā KIM? (Sporta iela 2) aicinām uz radošo industriju kopienas tikšanos un tīklošanos ar pievienoto vērtību. Dalībniekiem būs iespēja satikt kultūras un radošo industriju politikas veidotājus, atbalsta instrumentu sniedzējus, radošo projektu iniciatorus un attīstītājus, RTU un LKA pasniedzējus, studiju programmas “Radošās industrijas un izaugsmes menedžments” studentus un absolventus. Pasākumā ar mākslinieka Kriša Salmaņa personālizstādi “Rūgts” iepazīstinās kuratore Zane Onckule.
20. maijā plkst. 14.00 LKA (Ludzas iela 24) 5. auditorijā notiks tikšanās ar maģistra studiju programmu vadītājām: Ievu Zemīti (Radošās industrijas un izaugsmes menedžments), Kristīni Freibergu (Kultūras menedžments) un Anci Kristālu (Kultūras mantojuma pārvaldība un komunikācija). Interesentiem būs iespēja pievienoties arī Zoom platformā.
No 20. līdz 30. maijam interesentiem būs iespēja iepazīties ar maģistra studiju saturu, pievienojoties maģistrantūras studentiem atvērtajās lekcijās tādos studiju kursos kā “Ekspozīcija kā kultūras mantojuma interpretācijas un komunikācijas rīks” (Līna Birzaka-Priekule), “Filozofijas speckurss” (Andrejs Balodis), “Laikmetīgās mākslas diskurss” (Raimonds Briedis), “Kultūras ekonomika” (Kristīne Freiberga), “Integrētā komunikācija” (Lolita Ozoliņa), “Mantojuma interpretācija” (Artūrs Lapiņš).
30.maijā no plkst. 17.30 līdz 20.45 LKA ar lekciju par radošo starpnieku nozīmi pilsētu revitalizācijā un aktuālajām tendencēm vietējo radošo iniciatīvu attīstībā Portugālē viesosies profesors un pētnieks no Portugāles Tiago Kastro (Tiago Vinagre de Castro), zinātniskā vizītkarte: https://ces.uc.pt/en/ces/pessoas/investigadoras-es-juniores/tiago-vinagre-castro).
Četrās meistarklasēs LKA pasniedzēji Astrīda Rogule, Lolita Ozoliņa, Ivars Bērziņš un Aija Lūse iepazīstinās ar tendencēm kultūras un mākslas sektora pārvaldībā, piedāvājot ieskatu zīmolvedības, komunikācijas, menedžmenta un mākslas sektora aktualitātēs.
23. maijā plkst. 16.00–17.15 mākslas zinātniece un kuratore Astrīda Rogule meistarklasē "Mākslas ietekme uz sabiedrības attīstību - ko māksla spēj vai nespēj ietekmēt?" veicinās diskusiju par mākslas lomu sabiedrības attīstībā. Māksla kā reakcija, māksla kā attieksmes veidotājs. Performatīvo izpausmju nozīme Latvijas atmodas procesos un mākslinieku radošās aktivitātēs mūsdienās. Jautājumi un diskusijas par mākslas nozīmi. | |
24. maijā plkst. 16.00–17.15 kultūras menedžmenta speciālists Ivars Bērziņš piedāvās meistarklasi “Mūzika kā mārketinga rīks”, kurā apskatīs trīs tēmas: 1) ar mūziku saistīto procesu vadības tehnikas – no diriģenta un orķestra līdz džeza domāšanas fenomeniem, 2) mūzikas loma mārketinga attīstībā no orientācijas produktā, caur orientāciju klientā, līdz pieredzes radīšanai, 3) skaņas zīmols, audio zīmolvedība. | |
30. maijā plkst. 16.00–17.15 zīmolvedības speciāliste Lolita Ozoliņa meistarklasē "Mītu zīmoli jeb kā radīt mītus mūsdienās?" pievērsīsies mīta jēdziena izpratnei, kas zīmolvedībā saistās ne tikai ar simbolisku nozīmju apvītu zīmola identitāti un tēlu, bet arī kā pamatu izpratnei par zīmola pastāvēšanas lomu, par makromītiem, kas apvienojumā ar pieredzi, var kļūt par sava veida kultūras zīmoliem - ikonām. | |
31. maijā plkst. 16.00–17.15 mārketinga un komunikācijas speciāliste Aija Lūse meistarklasē “Preses relīzes nāve: kā veidot attiecības ar medijiem un tikt sadzirdētam” sniegs ieskatu relīzes veidošanas pamatprincipos un biežāk pieļautajās kļūdās komunikācijā ar medijiem. Kāda saistība SEO ar izmantotajiem atslēgasvārdiem relīzes nosaukumā? Preses relīze kā komunikācijas vai dokumentācijas rīks? Kāds ir relīzes dzīves cikls jeb kā no vienas ziņas iegūt maksimālo efektu? |
31.maijā no plkst. 17.30 līdz 19.00 LKA dārzā notiks LKA maģistrantūras studējošo tikšanās ar studiju interesentiem, lai iepazīstinātu ar dažādajām studiju pieredzēm. Interesentiem tā būs iespēja neformālās sarunās uzzināt studējošo motivāciju, izdarot izvēli, par labu maģistra studijām Latvijas Kultūras akadēmijā, tīklošanās nozīmi studiju procesā, profesionālo un personības izaugsmi, ko paver studijas, kā arī to, kā maģistra studijās iegūtā pieredze un zināšanas spēj palielināt konkurētspēju darba tirgū.
Pasākuma cikla “Pagrieziena punkts” laikā ikvienam būs iespēja pieteikties individuālajām konsultācijām ar maģistra studiju programmu vadītājām, lai noskaidrotu interesējošo par studijām, iestājpārbaudījumiem un studiju saturu. Uz individuālām sarunām aicinās Kristīne Freiberga (Kultūras menedžments, 22., 25. un 26.maijs), Ieva Zemīte (Radošās industrijas un izaugsmes menedžments, 20. un 26.maijs), Ance Kristāla (Kultūras mantojuma pārvaldība un komunikācija, 22., 24. un 26.maijs).
Pieteikšanās studijām LKA maģistra programmās notiks elektroniski mājaslapas (www.lka.edu.lv) platformā www.uznemsana.edu.lv, no 14. līdz 24. jūlijam, savukārt iestājpārbaudījumi notiks no 27. un 28. jūlijā. Vairāk informācijas: https://lka.edu.lv/lv/gribu-studet-akademija/vasaras-uznemsana-lka/
Vairāk par maģistra studiju iespējām LKA: https://lka.edu.lv/lv/gribu-studet-akademija/studijas/kategorija/.
No 23 līdz 31. maijam Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) aicina uz dažādām klātienes un tiešsaistes aktivitātēm maģistra studiju interesentiem pasākumu ciklā “Pagrieziena punkts”. Lai iepazīstinātu ar maģistra studiju iespējām LKA, ikvienam interesentam būs iespēja apmeklēt maģistru lekcijas, tikšanās ar programmu vadītājiem, pieteikties individuālajām konsultācijām, kā arī tikties ar LKA maģistrantūrā studējošajiem sarunā Facebook tiešraidē.
Pieteikšanās “Pagrieziena punkts” aktivitātēm, rakstot uz info@lka.edu.lv.
2022. gada vasarā LKA pirmo reizi uzņems studējošos starptautiskajās maģistra programmās “Radošās industrijas un izaugsmes menedžments” (kopā ar Rīgas Tehnisko universitāti) un “Kultūras mantojuma pārvaldība un komunikācija”, kurās studiju process notiks angļu valodā. Programmā “Kultūras mantojuma pārvaldība un komunikācija” tiks uzņemta arī grupa studijām latviešu valodā. Studijas plānotas hibrīdformātā, vienlaicīgi nodrošinot gan klātienes, gan attālinātas lekcijas. Uzņemšana notiks arī maģistra studijās “Kultūras menedžments” un “Audiovizuālā un skatuves māksla”.
Interesentiem būs iespēja iepazīties ar maģistra studiju saturu, pievienojoties maģistrantūras studentiem tādās lekcijās kā “Kultūras uzņēmējdarbība” (Ieva Zemīte), “Kultūras projektu un pasākumu menedžments” (Agnese Hermane), “Laikmetīgās mākslas diskurss” (Auguste Petre), “zīmola stratēģija un tēla veidošana” kursā “Integrētā komunikācija” (Lolita Ozoliņa), “Kultūras mantojuma tiesības un ētika” (Anita Vaivade), “Personīgā zīmolvedība un komunikācijas stratēģija” kursā “Zīmolvedība un reputācijas menedžments radošajās industrijās” (Lolita Ozoliņa), “Cultural landscapes” (Ullrich Kockel, EN), “Arts conceptualisation strategies and contexts” (Dagmar Herta Anneliese Reichardt, EN). Vietu skaits dalībai lekcijās un semināro ir ierobežots, tādēļ aicinām pieteikties savlaicīgi!
24. maijā plkst. 14.00 LKA Nacionālās filmu skolā tiks demonstrēta programmas "Audiovizuālā un skatuves māksla" studentu filmu skate, iepazīstinot skatītājus ar topošo absolventu Elzas Gaujas (“Komandantstunda”) un Aleksandra Grebņeva (“Ievilkt elpu”), kā arī absolventa Rūdolfa Miķelsona (“Atgadījums ar pilsoni Zariņu”) māksliniecisko sniegumu.
Pasākuma cikla “Pagrieziena punkts” laikā ikvienam būs iespēja pieteikties individuālajām konsultācijām ar maģistra studiju programmu vadītājām, rakstot uz e-pastu: info@lka.edu.lv.
26. maijā plkst. 13.00 LKA Facebook lapā (https://www.facebook.com/LKAkademija) uz sarunu ar LKA maģistrantūras studentiem aicinās raidieraksta #LKArunā tematiskās sadaļas “Pagrieziena punkts” moderatore, maģistra apakšprogrammas “Kultūras menedžments” 1.kursa studente Laura Diāna Baltiņa Sebre. Maģistra studiju izvēli ietekmē vairāki faktori: nepieciešamība pēc attīstības profesionālajā jomā, vēlme apgūt ko kardināli jaunu vai interese papildināt esošās zināšanas. Krasi nomainīt darbības un interešu lauku, piemēram, no jurisprudences ielēkt kultūras nozarē, ir gana liels izaicinājums, un LKA maģistra studentu vidū bieži sastopama tendence. Par to, kāda bijusi šī brīža studentu motivācija izvēlēties studijas LKA maģistrantūrā, vai ir iespējams apvienot studijas ar darbu un kā izvēlēties sev piemērotu studiju virzienu, Laura noskaidros sarunā.
Pieteikšanās studijām LKA maģistra programmās notiks elektroniski mājaslapas (www.lka.edu.lv) platformā www.uznemsana.edu.lv, no 1. līdz 8. jūlijam, savukārt iestājpārbaudījumi notiks no 11. līdz 15. jūlijam. Vairāk informācijas: https://lka.edu.lv/lv/gribu-studet-akademija/vasaras-uznemsana-lka/uznemsana-magistra-studijas/.
Vairāk par maģistra studiju iespējām LKA: https://lka.edu.lv/lv/gribu-studet-akademija/studijas/kategorija/.
No 24. līdz 28. maijam Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) aicina uz dažādām tiešsaistes aktivitātēm maģistra studiju interesentiem pasākumu ciklā “Pagrieziena punkts”. Lai iepazīstinātu ar maģistra studiju iespējām LKA, ikvienam interesentam nedēļas garumā būs iespēja apmeklēt maģistru lekcijas un seminārus Zoom platformā, pieteikties individuālajām tiešsaistes konsultācijām, kā arī tikties ar programmu vadītājiem sarunā “Maģistru sesija”.
2021. gadā LKA uzņem reflektantus maģistra studiju programmas “Māksla” apakšprogrammā “Kultūras menedžments”, programmā “Kultūras mantojuma pārvaldība un komunikācija”, kā arī kopīgajā programmā ar Rīgas Tehnisko universitāti – “Radošās industrijas un izaugsmes menedžments”. Maģistra nedēļas aktivitātēs interesentiem būs iespēja iepazīties tuvāk ar programmu saturu, satikt konsultācijās programmu vadītājas un noskaidrot, kura no programmām varētu būt piemērotākā.
Pieteikšanās “Pagrieziena punkts” aktivitātēm, aizpildot elektronisko reģistrēšanās formu līdz 23. maijam: https://ej.uz/pagriezienapunktsLKA.
Visas nedēļas garumā interesenti kopā ar studējošajiem varēs piedalīties maģistrantūras lekcijās un semināros. Ar maģistra studiju saturu interesenti iepazīsies tādās lekcijās kā “Kultūras uzņēmējdarbība” (I.Zemīte), “Kultūras nozares tiesiskais regulējums” (I.Mihailovs), “Praktiskā kino producēšana” (D.Livčāne), “Radošās pilsētas” (I.Asare), “Pētījumu metodoloģija un akadēmiskā rakstīšana” (A.Laķe), “Grafikas dizaina loma ekspozīciju tapšanā. Lasāmība, saprotamība” (I.Elere) un “Laikmetīgās mākslas diskurss” (A.Petre).
28. maijā plkst. 17.15 programmas “Kultūras mantojuma pārvaldība un komunikācija” interesenti aicināti pievienoties semināram “21. gadsimta muzeoloģijas koncepti un idejas”, kas notiks kursa “Atmiņu institūciju pārvaldība un komunikācija” ietvaros un to vadīs Una Sedleniece un Elīna Vikmane.
Savukārt 25. maijā plkst. 17.30 interesentiem būs unikāla iespēja noklausīties vieslektores Annette Naudin (Birmingham School of Media, Birmingham City University) lekciju “Development of Creative Industries: The Creative”. A.Naudin šajā semestrī lasa lekciju kursu programmas “Radošās industrijas un izaugsmes menedžments” studējošajiem. Vietu skaits dalībai lekcijās un seminārā ir ierobežots, tādēļ aicinām pieteikties savlaicīgi!
27. maijā plkst. 15.00 uz tiešsaistes sarunu “Maģistru sesija” par maģistru studijām LKA aicinās trīs programmu vadītājas – Elīna Vikmane (“Kultūras mantojuma pārvaldība un komunikācija”), Ieva Zemīte (“Radošās industrijas un izaugsmes menedžments”) un Kristīne Freiberga (“Kultūras menedžments”). Tāpat programmu vadītājas visas nedēļas garumā noteiktos laikos interesentus gaidīs uz individuālajām konsultācijām.
Pieteikšanās studijām LKA maģistra programmās notiks elektroniski mājaslapas (www.lka.edu.lv) platformā www.uznemsana.edu.lv, no 1. līdz 9. jūlijam, savukārt iestājpārbaudījumi notiks no 11. līdz 16. jūlijam. Vairāk informācijas: https://lka.edu.lv/lv/gribu-studet-akademija/vasaras-uznemsana-lka/uznemsana-magistra-studijas/.
Vairāk par maģistra studijām LKA: https://lka.edu.lv/lv/gribu-studet-akademija/studijas/kategorija/.