Latvijas Kultūras akadēmija aicina pieteikt dalību Akadēmijas pasniedzēju īpaši studiju interesentiem plānotās paraugnodarbībās jeb MŪZU AKADĒMIJĀ, kas notiks sestdien, 22. aprīlī, LKA teātra mājā Zirgu pasts (Dzirnavu iela 46, Rīga)!
Dalībniekiem tā ir iespēja gūt paplašinātu ieskatu Kultūras akadēmijas piedāvātajās bakalaura studiju specializācijās, kā arī iespēja novērtēt, vai izvēlētā studiju joma atbilst priekšstatiem un interesēm.
Visas MŪZU AKADĒMIJAS lekcijas vai praktiskās nodarbības ir bez maksas.
Lai dalībniekiem, kuri Kultūras akadēmijas galvenajā ēkā, Lūdzas ielā 24, jau pabijuši, dotu iespēju iepazīt arī otru Akadēmijas ēku, MŪZU AKADĒMIJAS nodarbības notiks teātra studiju bāzes ēkā Zirgu pasts, Dzirnavu ielā 46. 2011./2012. gadā notika šī nama rekonstrukcijas darbi un atjaunotais Zirgu pasts vēra durvis 2012. gada 1. septembrī, kļūdams par pirmo skatuves mākslas studijām speciāli rekonstruēto un aprīkoto ēku Latvijas valsts vēsturē. Šobrīd LKA teātra māja Zirgu pasts ir modernākais mazais teātris Latvijā.
Dalībnieku skaits ierobežots – pieteikšanās būs atvērta no 10. līdz 20. aprīlim.
Mākslas un kultūru studiju apakšprogramma piedāvā nodarbību
KULTŪRAS JĒDZIENA INTERPRETĀCIJU IESPĒJAS
Vadītāja: Rūta Muktupāvela, LKA rektore, profesore Kultūras teorijas un vēstures katedrā
Kultūra ir kā gaiss – visur esoša, bet grūti tverama. 15. trolejbusā cienījama kundze apgalvo, ka mūsdienās kultūras nav, jo kāds, lūk, viņai nepiedāvā sēdvietu. Savukārt, sēnīšu kultūrai, piemēram, neviens nepārmet nepieklājīgu uzvedību vai neprasmi spēlēt čellu – tās pašas par sevi jau esot kultūra! Mums ir Kultūras akadēmija un pat vesela Kultūras ministrija, – vai tās vairo Latvijas kultūru?
Kultūras jēdzienu mēdz lietot arī daudzskaitlī, ar to apzīmējot noteiktas grupas dzīvesveidu. Tad nu iznāk, ka kāda kanibālu un akmens laikmeta tehnoloģijās iestrēgusi cilts ir tikpat kulturāla kā Rīgas Miera ielas hipsteru bariņš.
Kultūra, kultūras, ne-cilvēku kultūra, ne-kultūra. Kas ir un kas nav kultūra? Vai var neapjukt jēdziena definīciju un izpratnes dažādībā? Var – atbild zinātne, ko sauc par kultūras teoriju.
vai
Starpkultūru sakaru Latvija – Itālija specializācija piedāvā nodarbību
“CHE VUOL DIRE?!”: NOTEIKUMI IZDZĪVOŠANAI ITĀLIJĀ
Vadītāji: Nikola Korčelli, vieslektors Starpkultūru komunikācijas un svešvalodu katedrā. Luīze Frančeska Dakša, LKA bakalaura apakšprogrammas “Starpkultūru sakari Latvija – Itālija” 4. kursa studente.
Nodarbība sniegs nelielu ieskatu itāļu valodas pamatos, iepazīstinot ar frāzēm un uzvedības normām, kas pielietojamas dažādās ikdienas situācijās. Interesentiem būs iespēja pārbaudīt savas jau esošās (iespējams, pat neapzinātās) itāļu valodas zināšanas un iegūt kaut ko jaunu un noderīgu neatkarīgi no vēlmes saistīt savu nākotni ar burvīgo Chianti vīna zemi.
Galu galā, lai cik svarīgi ir būt labam diplomātam vai tulkam un apspriest nopietnas starpkultūru tēmas, tikpat svarīgi ir būt labam ceļotājam un prast iegūt maksimāli daudz prieka un jautrības saskarsmē ar itāļiem un viņu zemi.
vai
Dramatiskā teātra aktiera mākslas apakšprogramma piedāvā nodarbību
PRAKTISKS UN TEORĒTISKS IESKATS AKTIERA PROFESIJĀ
Vadītāja: Indra Roga, LKA docente un bakalaura apakšprogrammas “Dramatiskā teātra aktiera māksla” Valmieras drāmas teātra kursa vadītāja
Šajā gadā Latvijas Kultūras akadēmija sadarbībā ar Valmieras Drāmas teātri uzņems studējošos bakalaura studijās “Dramatiskā teātra aktiera māksla”. Nodarbībā “Praktisks un teorētisks ieskats aktiera profesijā” LKA docente un režisore Indra Roga pastāstīs gan par prasmēm un zināšanām, kas nepieciešamas aktiera profesijā, gan arī aicinās jauniešus pārbaudīt sevi aktiermeistarības uzdevumos. Indrai Rogai ir bijušas daudzas nozīmīgas lomas gan kā aktrisei, gan arī kā režisore viņa ir sevi spilgti sevi apliecinājusi, iestudējot izrādes gan Valmieras Drāmas teātrī, gan arī Latvijas Nacionālajā teātrī.
Interesenti ir aicināti uz nodarbību ierasties ērtā apģērbā un maiņas apavos!
Kultūras socioloģijas un menedžmenta apakšprogramma piedāvā nodarbību
KULTŪRAS AUDITORIJA JEB CIK UN KAS PATĒRĒ UN BAUDA KULTŪRU LATVIJĀ
Vadītāja: prof. Anda Laķe, LKA prorektore zinātniskajā darbā, bakalaura apakšprogrammas “Kultūras socioloģija un menedžments” vadītāja, LKA Zinātniskās pētniecības centra vadītāja
Kāds ir aktīvā un slinkā kultūras patērētāja “portrets”? Kas ir “kultūras visēdājs”? “procesa virzītājs”? “sekotājs”? Cik esam gatavi maksāt par kultūru? Kas no kultūras piedāvājuma interesē Latvijas jauniešus? Kuras kultūras aktivitātes veido Latvijas kultūras pasākumu TOPu? Vai cilvēku iesaiste amatiermākslas aktivitātēs samazina vai palielina profesionālās mākslas auditorijas daļu? Vai dzīvot tālāk no Rīgas nozīmē būt tālāk no kultūras?
Šie un citi jautājumi nonāk jebkura kultūras menedžera dienas kārtībā. Latvijas kultūras un mākslas dzīve ir ļoti piesātināta, un interesentiem ne vienmēr ir viegli izvēlēties, uz kuru koncertu, izstādi, izrādi vai festivālu doties. Tostarp kultūras un mākslas notikumu menedžeru un producentu uzdevums ir piesaistīt arvien jaunu auditorijas daļu, jo tikai ap 10% Latvijas iedzīvotāju ir regulāri un bieži kultūras pasākumu apmeklētāji. Nodarbībā runāsim par to, kā tiek pētīts Latvijas iedzīvotāju kultūras patēriņš un kā to izmanto kultūras un radošo industriju profesionāļi.
vai
Starpkultūru sakaru Latvija – Nīderlande/Vācija specializācija piedāvā nodarbību
NOSLĒPUMI STARP UN AP VĀCIJU UN NĪDERLANDI
Vadītāji: Gunta Ošeniece, bakalaura apakšprogrammas “Starpkultūru sakari” specializācijas “Latvija – Nīderlande / Vācija” vadītāja, lektore Starpkultūru komunikācijas un svešvalodu katedrā. Matjē Bokestāls, vieslektors Starpkultūru komunikācijas un svešvalodu katedrā.
Šajā iepazīšanās nodarbībā sarunu un spēļu veidā kopīgi salīdzināsim zināmo un nezināmo par abām specializācijas valstīm – Vāciju un Nīderlandi – no latviešu un beļģu perspektīvas.
Nodarbības laikā interesentiem būs iespēja spert pirmos soļus, t.i., "palauzīt mēli" svešvalodā un jau apgūt pirmās frāzes savā nākotnes profesijā.
vai
Dramatiskā teātra režijas mākslas apakšprogramma piedāvā nodarbību
VAI REŽIJU VAR IEMĀCĪT?
Vadītāja: Māra Ķimele, LKA profesore un bakalaura apakšprogrammas "Dramatiskā teātra režijas māksla" vadītāja
Režisore Māra Ķimele pastāstīs par to, kādas īpašības un prasmes nepieciešamas, lai nodarbotos ar teātra režiju, un kā tās tiek attīstītas režijas apmācības procesā Latvijas Kultūras akadēmijā.
Radošo industriju programma piedāvā nodarbību
GLOBĀLĀS TENDENCES UN INOVĀCIJU PĀRMAIŅAS
Vadītājs: Deniss Ščeulovs, RTU asociētais profesors, Radošo industriju programmas direktors
Mūsdienu pasaule mainās ļoti strauji. Pārmaiņas ietekmē ikkatra cilvēka, uzņēmuma, reģiona, valsts dzīvi un pasaulē notiekošos procesus.
Lekcija sniedz ieskatu galvenajās globālo pārmaiņu tendencēs un inovāciju attīstības virzienos, kas vairs nav tāla nākotne.