‘Nommer / normer : approches pluridisciplinaires du patrimoine culturel immatériel’
Pētniecības projekta “Osmoze” otrā posma starptautiskā konference
Parīze, Francija, Nacionālais mākslas vēstures institūts un Nacionālais kultūras mantojuma institūts
(Institut national d’histoire de l’art – Institut national du patrimoine, INHA-INP)
2021. gada 25. un 26. novembris
Starptautiskās kultūras mantojuma kritisko studiju asociācijas (angl. Association of Critical Heritage Studies) 5. biennāles konference “Nākotnes”
Starptautiska virtuāla konference
2020. gada 26. līdz 30. augusts
Konvencija par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu ir radikāli mainījusi kultūras mantojuma nozīmi un aizsardzību starptautiskajās tiesībās, kā arī virknē nacionālo likumu. Šī paneļdiskusija piedāvās kritisku skatījumu uz dažādiem tiesību jautājumiem, kas ir daļa no nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas pašreizējiem un nākotnes procesiem. Paneļdiskusija balstīsies starptautiska pētījuma rezultātos, ielūkojoties divdesmit četrās Konvencijas dalībvalstīs un divās valstīs, kas nav pievienojušās Konvencijai, tādējādi aptverot dažādus pasaules reģionus ar tiem raksturīgām tiesību tradīcijām (anglosakšu tiesības, romāņu-ģermāņu tiesības un citas tiesību sistēmas).
Šī paneļdiskusija uzdos jautājumus, kā dažādi vietējie likumi un tiesību procesi (1) risina jautājumus, kas skar “nemateriālā kultūras mantojuma” koncepta apjomu, un (2) skaidro tādus problemātiskus konceptus kā “kopiena”, “saglabāšana” un “līdzdalības princips”. Turklāt šis pētījums ir atklājis daudzveidīgus tiesību mehānismus ar atšķirīgām normativitātes pakāpēm (šim mantojumam veltīti logo, reģistri u.c.), kā arī lūzumpunktus un saiknes ar dažādām tiesību jomām (t.sk. intelektuālā īpašuma tiesības, vides tiesības un cilvēktiesības). Visbeidzot, vispārējā tiesību fundamentalizācijas kontekstā šis pētījums parāda, ka kultūras mantojuma tiesību jomā tiek celtas aizvien jauna veida prasības, tās aizstāvot tiesās. Paneļdiskusijas norisi atbalsta Starptautiskā mākslas un kultūras mantojuma tiesību pētniecības biedrība (angl. International Society for Research on Art and Cultural Heritage Law).
Nemateriālais kultūras mantojums nacionālajās un starptautiskajās tiesībās: pārsniedzot UNESCO 2003. gada konvenciju (angl. Intangible Cultural Heritage under National and International Law: Going Beyond the 2003 UNESCO Convention)
Starptautiskā pētījuma “Osmoze” rezultātu monogrāfija angļu valodā
Izdevējs: Edward Elgar Publishing
2020. gada augusts
‘Qualifications et disqualifications du patrimoine culturel immatériel : les lieux de décisions, 2020–2021’
Projekts atbalstīts divpusējās Latvijas-Francijas pētniecības sadarbības programmas “Osmoze” ietvaros 2020.–2021. gadam, un parakstīts Latvijas Kultūras akadēmijas un Valsts Izglītības attīstības aģentūras līgums par atbalstu pētnieku mobilitātei.
Partneri – Latvijas Kultūras akadēmija un Politikas sociālo zinātņu pētījumu institūts (fr. Institut des sciences sociales du politique, ISP), Parīze, Francija
2020. gada februāris
Kultūras mantojuma tiesībām veltītā sērijā Oxford Commentaries on International Cultural Heritage Law publicēts UNESCO 2003. gada konvencijas komentāra izdevums – kolektīva monogrāfija “The 2003 UNESCO Intangible Heritage Convention: A Commentary” (https://opil.ouplaw.com/view/10.1093/law/9780198824787.001.0001/law-9780198824787), kas sniedz izvērstu komentāru par katru no konvencijas pantiem. Izdevums tapis tiesību zinātnieku Dženetas Bleikas (Janet Blake) un Lukasa Liksinska (Lucas Lixinski) vadībā un pulcējis autorus no dažādām pasaules valstīm un reģioniem. Izdevumā citu autoru vidū ietverts UNESCO Nemateriālā kultūras mantojuma politikas un tiesību katedras vadītājās Anitas Vaivades komentārs, kas veltīts Konvencijas 13. pantam, kas skar nemateriālā kultūras mantojuma politiku un tiesību attīstību nacionālā līmenī –
Article 13. Other Measures for Safeguarding. Developing Intangible Cultural Heritage Policies and Legislation at the National Level. In: Blake, Janet and Lucas Lixinski (Eds). The 2003 UNESCO Intangible Heritage Convention: A Commentary. Oxford University Press, 2020. Pp. 200–217.
Izdevums pieejams Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.
Izdevējs: Oxford University Press
2020. gada janvāris
Latvijas delegācijas vadīšana Pirms Komitejas sesijas dalība nemateriālā kultūras mantojuma nevalstisko organizāciju foruma (angl. ICH NGO Forum) simpozijā (http://www.ichngoforum.org/wp-content/uploads/2013/11/Programme-Bogota-final-en_14COM.pdf), un Komitejas sesijas ietvaros dalība UNESCO nemateriālā kultūras mantojuma katedru starptautiskā sadarbības tīkla sanāksmē.
Pārskats par dalību Komitejas sesijā -
https://lka.edu.lv/lv/aktuali/jaunumi/lka-unesco-nemateriala-kulturas-mantojuma-politikas-un-tiesibu-katedra-piedalas-unesco-starpvaldibu-komitejas-nemateriala-kulturas-mantojuma-saglabasanai-veltita-sesija-kolumbija/
Bogota, Kolumbija
2019. gada 8.–14. decembris
Komitejas sesijas darba dokumenti – https://ich.unesco.org/en/14com
(angl. International Society for Research on Art and Cultural Heritage Law, ISCHAL)
Pētnieku grupu no Latvijas sanāksmē pārstāv Līga Ābele, Irina Oļevska un Anita Vaivade.
Milāna, Itālija, Milānas Universitāte
2019. gada 5. un 6. decembris
(fr. Dénouer la langue du droit pour préserver les langues autochtones)
Konference organizēta Starptautiskā pirmiedzīvotāju valodu gada ietvaros un sadarbībā ar UNESCO katedru Latvijas Kultūras akadēmijā. Konferencē cita starpā sniegts priekšlasījums “Saikne starp “pirmiedzīvotāju tautu” un “pirmiedzīvotāju valodu” konceptiem tiesībās: lībiešu valodas piemērs Latvijā (fr. “L’articulation en droit entre les concepts de « peuples autochtones » et de « langues autochtones » : l’exemple de la langue live en Lettonie”).
Parīze, Francija, Fransuāzas Sagānas mediatēka
2019. gada 28. novembris
Konferences programma – https://dpc.hypotheses.org/3101
(angl. UNESCO discussion / workshop)
Starptautiskās etnoloģijas un folkloras biedrības (angl. International Society for Ethnology and Folklore, SIEF) rīkota biedrības valdes un darba grupas “Kultūras mantojums un īpašums” (angl. Cultural Heritage and Property) pārstāvju sanāksme, kas veltīta SIEF darbībai saistībā ar tās starptautisko akreditāciju pie UNESCO 2003. gada Konvencijas par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu.
Marseļa, Francija, Mucem muzejs
2019. gada 4. novembris
(angl. Living Heritage in the Nordic Countries: International Conference on the Role of Communities and the Possibility for New Sustainable Societies)
Dalība konferencē, tai skaitā paneļdiskusijā “Saglabāšanas prakses un kopienu iesaiste” (angl. Safeguarding Practices and the Involvement of Communities).
Espo, Somija, Hanaholmen
2019. gada 31. oktobris – 2. novembris
Konferences programma – https://www.hanaholmen.fi/en/event/living-heritage-in-the-nordic-countries/
Paneļdiskusijas video ieraksts – https://www.youtube.com/watch?v=lZ5ONQCNDVU&t=584s
Dalība svinību norisē un suitu kopienas un sadarbības partneru diskusijas vadīšana saistībā ar Suitu kultūrtelpas saglabāšanas perspektīvām.
Alsunga, Alsungas kultūras nams
2019. gada 4. oktobris
(angl. Intangible cultural heritage and sustainable development: Training for facilitators from Europe)
UNESCO Sekretariāta Dzīvā kultūras mantojuma nodaļa rīkoja apmācības sadarbībā ar UNESCO Reģionālo biroju zinātnei un kultūrai Eiropā (Venēcijā) un Reģionālo centru nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanai Dienvidaustrumeiropā (Sofijā). Apmācības bija vērstas uz nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un ilgtspējīgu attīstību, ar atsauci uz 2003. gada Konvencijas īstenošanas vadlīniju atsevišķo nodaļu, kas šiem jautājumiem veltīta, kā arī saiknē ar globālo ilgtspējīgās attīstības dienaskārtību (2030 Agenda for Sustainable Development).
Plovdiva, Bulgārija
2019. gada 1.–3. oktobris
Semināra apraksts – https://ich.unesco.org/en/events/intangible-cultural-heritage-and-sustainable-development-training-for-facilitators-from-europe-00793
(fr. Les biens culturels: patrimoine culturel immatériel et propriété)
Starptautiskas tiesību zinātņu konferences “Īpašums 21. gadsimtā – vai senais modelis ir joprojām piemērots mūsu vides lielajiem izaicinājumiem?” (fr. La propriété au 21ème siècle : un modèle ancestral toujours adapté aux grands enjeux de notre environnement ?) ietvaros sniegts priekšlasījums par nemateriāla kultūras mantojuma un īpašuma tiesību konceptu saiknēm.
Bordo, Francija, Bordo Universitāte
2019. gada 26. septembris
Konferences programma – https://univ-droit.fr/actualites-de-la-recherche/manifestations/32665-la-propriete-au-21eme-siecle
UNESCO Nemateriālā kultūras mantojuma politikas un tiesību katedras darbības pirmās divgades (2017-2019) pārskats (angl. UNESCO Chair on Intangible Cultural Heritage Policy and Law Progress Report) sagatavots un iesniegts UNESCO Sekretariāta Augstākās izglītības nodaļai Parīzē, Francijā.
Pārskats iesniegts UNESCO
2019. gada 4. jūlijā
Vieslekcija par nemateriālā kultūras mantojuma tiesību jautājumiem (angl. Legal Encounters on Intangible Cultural Heritage) sniegta Tartu Universitātē jaundibinātās UNESCO Nemateriālā kultūras mantojuma lietišķo pētījumu katedras atklāšanas notikumā (angl. Kick-off of the UNESCO Chair on Applied Studies of Intangible Cultural Heritage).
Tartu, Igaunija, Tartu Universitāte, Kultūras pētījumu institūts
2019. gada 2. maijs
Norises programma – https://www.flku.ut.ee/en/news/guest-lectures-exploring-local-character-stories-and-legal-encounters-intangible-cultural
(angl. UNESCO and entanglements of intangible cultural heritage)
Sadarbībā ar Kristīnu Kūtmu (Kristin Kuutma, Tartu Universitāte) rīkota paneļdiskusija par Starptautiskās etnoloģijas un folkloras biedrības (fr. Société Internationale d'Ethnologie et de Folklore, SIEF) iespējamu sadarbību ar UNESCO saistībā ar nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu. Paneļdiskusijas dalībnieki: Roberts Barons (Robert Baron, Goucher College), Valdimārs Tr. Hafšteins (Valdimar Tr. Hafstein, Islandes Universitāte), Fabio Mugnaini (Sjēnas Universitāte) un Sofija Elpersa (Sophie Elpers, Meertens Institute, Nīderlandes Karaliskā mākslu un zinātņu akadēmija). Paneļdiskusija tika rīkota SIEF 14. kongresa, kas veltīts aktuālajām pārmaiņām pasaulē (angl. Track Changes: Reflecting on a Transforming World), ietvaros.
Santjago de Kompostela, Spānija
2019. gada 15. aprīlis
Paneļdiskusijas apraksts un dalībnieki – nomadit.co.uk/sief/sief2019/conferencesuite.php/panels/7149
(angl. In between nature and culture, ethnography of local and traditional ecological knowledge among European coastal communities)
Anatola Danto (Anatole Danto) pētniecības vizīte un vieslekcija Latvijas Kultūras akadēmija, pateicoties Latvijas valdības stipendijai, pētniecības vizītē uzņēma Francijas Nacionālā zinātnisko pētījumu centra un Rennas 1. Universitātes doktorantu Anatolu Danto, kurš sniedza priekšlasījumu par tēmu “Starp dabu un kultūru: vietējo un tradicionālo ekoloģisko zināšanu etnogrāfija Eiropas piekrastes kopienās”. Mēnesi ilgā pētniecības vizīte Latvijas Kultūras akadēmijā noritēja kā daļa no doktorantūras studijām sociālajās zinātnēs, kas veltītas kultūras mantojuma pārvaldības jautājumiem, it īpaši pievēršoties ar zvejniecību saistītu kopienu dinamikai un izaicinājumiem, kas saistīti ar politiskām, sociālekonomiskām un vides pārmaiņām Eiropas Ziemeļrietumos.
Rīga, Latvijas Kultūras akadēmija
2019. gada 9. aprīlis
Vieslekcijas apraksts – https://lka.edu.lv/lv/aktuali/pasakumi/anatola-danto-priekslasijums-seminaru-cikla-jauno-akademiku-otrdienas
(fr. Une approche interdisciplinaire du patrimoine culturel immatériel)
Starptautiskā zinātniskā konferencē “Starpdisciplināra pieeja nemateriālajam kultūras mantojumam” kopā ar Politikas sociālo zinātņu pētījumu institūta (fr. Institut des Sciences sociales du Politique, ISP, Parīze, Francija) vadošo pētnieci Mariju Kornī (Marie Cornu) sniegts priekšlasījums par projekta “Osmoze” rezultātiem. Līdzās konferencei vizītes ietvaros noritēja arī Starptautiskās kultūras mantojuma un mākslas tiesību pētniecības biedrības darba sanāksme (angl. International Society for Research on Art and Cultural Heritage Law, ISCHAL), kurā Latvijas pētnieku grupu pārstāvēja Līga Ābele un Anita Vaivade.
Minhene, Vācija, Ludwig-Maximilians-Universität München, Institut für Kunstgeschichte; Museum Fünf Kontinente
2019. gada 5.–8. marts
Konferences apraksts un programma – https://sirdpa.hypotheses.org/243
Pētniecības projekta “Osmoze” noslēdzošā konference
Parīze, Francija, Parīzes Humanitāro un sociālo zinātņu institūts (fr. Institut d’études avancées de Paris)
2019. gada 14. februāris
Konferences apraksts un programma – https://dpc.hypotheses.org/2981
Starptautisks akadēmiskās sadarbības seminārs
Brisele, Beļģija, Briseles Brīvā universitāte
2018. gada 26. un 27. marts
Prof. Kristīnas Kūtmas (Tartu Universitāte / UNESCO Igaunijas Nacionālā komisija) vizīte Rīgā
Rīga, Latvijas Kultūras akadēmija,
Latvijas Nacionālais kultūras centrs
2018. gada 7.–8. maijs
Vizītes ietvaros norit Igaunijas nemateriālā kultūras mantojuma nacionālajam sarakstam veltīta diskusija un Muzeju un kultūras mantojuma studiju maģistrantiem, kā arī kultūras mantojuma studiju doktorantiem rīkots seminārs, kas veltīts maģistra un doktora darbu izstrādes aktuālajiem jautājumiem. Vizīte tiek rīkota pēc Latvijas Kultūras akadēmijas UNESCO Nemateriālā kultūras mantojuma politikas un tiesību katedras iniciatīvas un norit Eiropas Savienības programmas Erasmus+ ietvaros.
Profesore Kristīna Kūtma ir UNESCO Igaunijas Nacionālās komisijas prezidente, piedalījusies Igaunijas nemateriālā kultūras mantojuma saraksta izveidē, pārstāvējusi Igauniju UNESCO Starpvaldību komitejā nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanai (2006–2010) un kā individuāli aicināta eksperte piedalījusies UNESCO rīkotās nemateriālā kultūras mantojuma ekspertu sanāksmēs. Prof. Kristīna Kūtma savos pētījumos ir pievērsusies setu kopienas Igaunijā kultūras tradīciju saglabāšanas izpētei, tai skaitā vērtējot UNESCO nominācijas ietekmi uz šīs kopienas kultūras mantojuma saglabāšanu.
UNESCO apmācības kapacitātes celšanai
Dņipro, Ukraina
2018. gada 5.–9. februāris
Apmācības noritēja UNESCO Nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas globālās kapacitātes veicināšanas stratēģijas (https://ich.unesco.org/en/capacity-building) ietvaros. Tās rīkoja UNESCO Reģionālais centrs nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanai Dienvidu un Austrumeiropā (http://www.unesco-centerbg.org/), kas atrodas Sofijā, Bulgārijā, un apmācības vadīja Saša Šrečkovičs (Saša Srećković, Etnogrāfijas muzejs, Belgrada, Serbija) un Anita Vaivade (Latvijas Kultūras akadēmija). Tās bija pirmās šāda veida apmācības Ukrainā, un tajās piedalījās vairāk kā divdesmit dalībnieku no kultūras mantojuma kopienām, Ukrainas valsts un pašvaldību institūcijām un nevalstiskajām organizācijām.
Periodiskā ziņojuma sagatavošana sadarbībā ar suitu kopienu, valsts un pašvaldību institūcijām un nevalstiskajām organizācijām. Periodisko ziņojumu UNESCO iesniedz Kultūras ministrija.
Parīze, Francija, UNESCO
2017. gada 15. decembris
Dalība Latvijas delegācijā.
Džedžu sala, Korejas Republika, Starptautiskais konferenču centrs
2017. gada 4.–9. Decembris
Komitejas sesijas darba dokumenti – https://ich.unesco.org/en/12com
Vieslekcija “Nemateriālā kultūras mantojuma “citi saglabāšanas pasākumi”” un seminārs par nemateriālā kultūras mantojuma pētniecību etnoloģijā un folkloristikā
Ūmeo, Zviedrija, Ūmeo Universitāte
Ūmeo Universitāte pētniecības vizīšu programma
2017. gada 23. un 24. novembris
Ikgadēja vieslekcija par UNESCO darbību Kultūras politikas studiju kurss maģistrantiem
Rīga, Latvijas Kultūras akadēmija
2017. gada 15. novembris
Vieslekcijas un nemateriālā kultūras mantojuma un salīdzinošo tiesību pētniecības projekta “Osmoze” prezentēšana.
Sofija, Bulgārija, UNESCO Reģionālais centrs nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanai Dienvidaustrumeiropā
2017. gada 18.–22. septembris
Atbildot uz pieaugošu pieprasījumu pēc kapacitātes celšanas pasākumiem 2003. gada Konvencijas efektīvai īstenošanai Eiropā, apmācību mērķis ir stiprināt speciālistu tīklu reģionā. Specifiskāk, galvenie apmācību uzdevumi ir: analizēt aktuālo pieredzi saistībā ar UNESCO globālās kapacitātes celšanas programmas īstenošanu Eiropā; papildināt dalībnieku zināšanas un kompetences, kas nepieciešamas sadarbības tīkla speciālistiem; sniegt praktisku pieredzi UNESCO kapacitātes celšanas materiālu lietošanai, ietverot nesen izstrādātos materiālus par saglabāšanas plānu izstrādi.
Salacgrīva, Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts
Rīga, Latvijas Kultūras akadēmija
2017. gada 7. un 8. septembris
Semināra mērķis ir rosināt diskusiju par tiesiskajiem aspektiem, kas izriet no nemateriālā kultūras mantojuma (NKM) saglabāšanas un vides aizsardzības daudzveidīgās mijiedarbības, tai skaitā dabas resursu pārvaldībā. Tādēļ diskusijā tiks tuvāk iepazīts vides tiesību regulējums, kas nozīmīgi skar NKM saglabāšanu, pat bez īpašas norādes uz šo tiesību jēdzienu. Diskusijas iecere ir veicināt gan salīdzinošu, gan starpdisciplināru skatījumu, aicinot tajā piedalīties tiesību pētniekus un etnologus no dažādām valstīm, kā arī NKM kopienu pārstāvjus. Seminārs piedāvās iepazīt konkrētos gadījumos balstītu pieredzi, teorētisku un vēsturisku analīzi, pievēršoties nacionāliem un reģionāliem tiesību risinājumiem un to saiknei.
Semināra ieceres apraksts (330,4 KB)
Semināra darba valoda – angļu valoda.
Reģistrācija dalībai seminārā –https://ej.uz/Osmose_Riga_2017.
Starptautiskās Arhīvu padomes Universitāšu un pētniecisko institūciju arhīvu sekcijas ikgadējā konference
Ievadlekcija “Inventarizējot nemateriālo: starptautisks konteksts arhīvu praksei”
Rīga, Latvijas Nacionālā bibliotēka
2017. gada 21.–25. augusts
Konferences programma – http://icasuv-2017-conference.mozello.lv/
Cēsis, Cēsu Vēstures un mākslas muzejs
2017. gada 17. augusts
Semināra ietvaros tiks vērtēts, kāda ir kultūras mantojuma festivālu ietekme uz vietējo un reģionālo attīstību, un apskatīti dažādi starptautiska un nacionāla mēroga kultūrpolitikas instrumenti šīs ietekmes veicināšanai. Tāpat tiks prezentēti dažādi konkrēti festivālu piemēri. Semināra plānotie dalībnieki ir vietēja, reģionāla un nacionāla mēroga politikas veidotāji, kultūras organizāciju pārstāvji un citi interesenti.
Semināra darba valoda – latviešu.
Reģistrācija dalībai seminārā – https://goo.gl/forms/sC9MFPlXcFuooMGi1.
Starptautiska zinātniskā konference
Priekšlasījums “Līdzdalības tiesības Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma likumā”
Turku, Somija, Turku Universitāte
2017. gada 13. maijs
Foruma programma – https://www.europanostra.fi/en/forum-program-european-heritage-congress-13-may-2017-turku
‘Nommer / normer : approches pluridisciplinaires du patrimoine culturel immatériel’
Pētniecības projekta “Osmoze” otrā posma starptautiskā konference
Parīze, Francija, Nacionālais mākslas vēstures institūts un Nacionālais kultūras mantojuma institūts
(Institut national d’histoire de l’art – Institut national du patrimoine, INHA-INP)
2020. gada 9. un 10. novembris
Monogrāfijas “Nemateriālais kultūras mantojums starptautiskajās un Latvijas tiesībās” prezentācija
Latvijas Grāmatu izstāde 2017
Rīga,2017. gada 25. februāris
Norises fotogrāfijas – https://lulfmi.lv/Pasakums-8-gramatas-FOTO.
Starptautisks pētniecības seminārs
Priekšlasījums “Nemateriālā kultūras mantojuma likums / Latvija”
Parīze, Francija, Branlī muzejs
2016. gada 16. decembris
Semināra programma – https://dpc.hypotheses.org/1331.
Semināra audio ieraksts (franču valodā) – https://dpc.hypotheses.org/1477.
Dalība Latvijas delegācijā
Adisabeba, Etiopija, Apvienoto Nāciju Āfrikas Ekonomikas komisijas konferenču centrs
2016. gada 28. novembris – 2. decembris
Komitejas sesijas darba dokumenti – https://ich.unesco.org/en/11com.
Dr. Barbaras Kiršenblates-Gimbletas vieslekciju cikls
Rīga, Latvijas Kultūras akadēmija,
Žaņa Lipkes memoriāls
2016. gada 4.–8. novembris
Rīgā noritējušās vieslekcijas bija pirmā Dr. Barbaras Kiršenblates-Gimbletas viesošanās Latvijā. Tās bija veltītas muzeju un nemateriālā kultūras mantojuma saiknēm, ekspozīcijas vēstījuma telpai, kā arī POLIN muzeja veidošanas pieredzei. Pasākumu sērija notika pēc Latvijas Kultūras akadēmijas aicinājuma un maģistrantūras apakšprogrammas "Muzeju un kultūras mantojuma studijas" ietvaros. Dr. Barbaras Kiršenblates-Gimbletas lekcija “Materializējot vēsturi: nemateriālā kultūras mantojuma loma muzejos” notika Latvijas Kultūras akadēmijas zinātniskās konferences "Kultūras Krustpunkti 2016" ietvaros.
Plašāk par vieslekciju norisi – lka.edu.lv/lv/aktuali/pasakumi/dr-barbaras-kirsenblates-gimbletas-vieslekciju-cik/
Ikgadēja vieslekcija par UNESCO darbību Kultūras politikas studiju kurss maģistrantiem
Rīga, Latvijas Kultūras akadēmija
2016. gada 26. oktobris
Starptautisks seminārs
Priekšlasījums “Nemateriālā kultūras mantojuma likumdošana: kopienu tiesību izstrāde Latvijā”
Tallina, Igaunija, Tautas kultūras centrs
2016. gada 20. oktobris
Priekšlasījumu un diskusijas video ieraksti – https://www.youtube.com/watch?v=5MhAwtnMNNE.
Starptautiska ekspertu sanāksme
Pekina, Ķīna
2016. gada 7.–9. septembris
Sanāksmes darba dokumenti – https://ich.unesco.org/en/events/expert-meeting-on-developing-an-overall-results-framework-for-the-2003-convention-00581
Pirms UNESCO katedras izveides Latvijas Kultūras akadēmija rīkoja norises, kas saistītas ar nemateriālā kultūras mantojuma politikas un tiesību jautājumiem un kas tādējādi ievadīja izveidotās katedras darbību.
Starptautisks pētniecības seminārs
Rīga, Latvijas Kultūras akadēmija
2015. gada 29. jūnijs
Pētniecības seminārs aicināja vērtēt NKM saglabāšanas tiesiskos aspektus, par pamatu ņemot divus uzsvarus: nacionālo tiesību sistēmu attīstību – attiecībā uz spēkā esošu tiesību tekstu grozījumiem, jaunu likumu pieņemšanu, vai arī apzinātu atturēšanos no likumdošanas, un ar NKM saglabāšanu saistītu subjektīvo tiesību noteikšanu, interpretāciju, piemērošanu un aizstāvību, kā arī attiecīgo tiesību turētāju definēšanu. Starptautiskais pētniecības seminārs rīkots pētījuma projekta “Osmoze” ietvaros, ar mērķi izstrādāt metodoloģiju, lai salīdzinātu valstu pieredzes – pieejas un stratēģijas – nacionālu, reģionālu vai lokālu tiesību instrumentu izstrādē un pilnveidē NKM saglabāšanai.
Semināra priekšlasījumu video ieraksti (franču valodā) – dpc.hypotheses.org/1581.