JAUNUMI

13. maijā notiks atvērtā lekcija “Kultūra ārkārtas situācijā: skaitļi un stāsti”

11.05.2020

13. maijā plkst. 14.00–16.00 Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) prorektore zinātniskajā darbā, LKA Zinātniskās pētniecības centra vadītāja un pasniedzēja Anda Laķe kopā ar bakalaura studiju  “Kultūras socioloģija un menedžments” 3. kursa studentiem piedāvās atvērto lekciju “Kultūra ārkārtas situācijā: skaitļi un stāsti”.

Lekcija notiks tiešsaistē LKA Facebook lapā: https://www.facebook.com/LKAkademija.

Vēl pavisam nesen uzsākta radošo cilvēku aptauja, kā viņi pārdzīvo krīzes laiku, un lekcijā Anda Laķe piedāvās šīs aptaujas pirmos provizoriskos rezultātus.

Otrā lekcijas daļa būs veltīta stāstiem, ko uzklausīja “Kultūras socioloģijas un menedžmenta” studenti, un kuros uzzināsim, kā šo laiku ļoti konkrēti izdzīvo seši dažādi kultūras nozares uzņēmumi.

Pat vēl nezinot aptaujas rezultātus, skaidrs, ka kultūras nozarei lielākie šie laika mīnusi ir tas, ka tiek zaudētas darba vietas, ka jāatceļ vai jāiesaldē projekti, ka pazūd finansējuma avoti.

Iespējams, viens no ieguvumiem varētu būt digitālās vides kā jaunas platformas izmantošana, tādējādi piepulcinot tradicionālajiem kultūras baudītājiem arī vēl citu auditoriju.