JAUNUMI

31. janvārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā skolēni tiksies Kultūras kanona konkursa finālā

21.01.2020

Konkursa trešā kārta – fināls – notiks 31. janvārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (Rīga, Mūkusalas iela 3) no plkst. 9.30 līdz 16.30. Izmantojot radošajā seminārā, kas notika 10. janvārī, iegūtās zināšanas un prasmes, 15 skolēnu komandām būs jārada īstenojamu koncepciju mūsdienīgai un interaktīvai izstādei vai performancei savā dzīvesvietā par brīvības tēmu, kas balstītos konkursa 1. kārtas pētījuma rezultātos.

Jau astoto gadu skolu komandas no visas Latvijas tiksies Latvijas Kultūras kanona konkursā, lai līdzdarbotos kultūras mantojuma popularizēšanā un komunikācijā. Ik gadu konkursa tēma tiek mainīta, piedāvājot skolēniem dažādus ar kultūras aktualitātēm, kultūras mantojumu, tradīcijām un Latvijas Kultūras kanonu saistītus uzdevumus. 2019. / 2020. gada konkursā jaunieši ir pievērsušies brīvības ideju daudzveidīgo izpausmju izzināšanai Kultūras kanonā iekļautajos mākslas darbos un kultūras vērtībās, šodienas Latvijas mākslinieku jaunradē, gan arī ikviena jaunieša radošajās iniciatīvās, konkursa finālā radot koncepciju izstādei vai performancei. Konkursa fināla darbs iecerēts kā veltījums Latvijas valsts simtgades svinību ceturtajam gadam – 2020. – Brīvības gadam.

Paldies konkursa fināla atbalstītājiem – Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrim, Latvijas Koncertiem, Dailes teātrim, Daugavpils teātrim, Valmieras drāmas teātrim, Ģertrūdes ielas teātrim, Kino Bize, Latvijas Nacionālajai operai un baletam, Dirty Deal Teatro, Gardu muti, Brain Games!

Kultūras kanona konkursa programma (239,0 KB)