![](/media/cache/78/b8/78b8b672b15a32a0fc4fe9174ee56f66.jpg)
Aicinām uz LKA INFORMĀCIJAS DIENU 2015!
2015. gada 28. martā Latvijas Kultūras akadēmijā, Ludzas ielā 24, Rīgā plkst.12:00 (ierašanās un reģistrācija no 11:00 līdz 12:00) notiks INFORMĀCIJAS DIENA.
Uzzini, kādās studiju specializācijās varēsi iestāties vasarā Sagatavojies iestājpārbaudījumiem Iepazīsties ar pasniedzējiem, studiju vidi Pārbaudi savu līdzību ar Kultūras akadēmijas studējošajiem Piedalies radošās aktivitātēs Laimē kultūru saturošas balvas
Sestdien, 28. martā Latvijas Kultūrasakadēmija aicina piedalīties Informācijas dienā ikvienu, kas vēlas uzzināt par studijām un uzņemšanu Latvijas Kultūras akadēmijā 2015. gadā. Interesentiem būs iespēja uzzināt, kādos studiju virzienos iespējams uzsākt studijas un kādas ir prasības iestājpārbaudījumos. Klātienē iepazīstoties ar pasniedzējiem, studiju procesu un Studentu padomi, Akadēmija aicina izbaudīt radošo atmosfēru un vidi, kas piesaista talantīgus cilvēkus no visas Latvijas iegūt augstāko izglītību tieši Latvijas Kultūras akadēmijā. Piedaloties dažādās aktivitātēs, Informācijas dienas apmeklētāji varēs laimēt balvas un baudīt radošus priekšnesumus.
2015./2016. studiju gadā studējošie tiks uzņemti šādās bakalaura studiju apakšprogrammās: Kultūras teorija un menedžments, Kultūras socioloģija un menedžments, Tradicionālā kultūra un latviešu folklora, Starpkultūru sakari Latvija–Lielbritānija// Latvija – Spānija //Latvija – Turcija, kā arī Dramatiskā teātra aktiera māksla (specializācija: Leļļu teātra aktieris) un 3 gadu bakalaura studiju programmā Laikmetīgās dejas māksla.
Maģistra līmeņa studijas tiks piedāvātas apakšprogrammās: Kultūras un starpkultūru studijas, Kultūras menedžments un radošās industrijas, Teātra māksla (specializācijas: Laikmetīgās dejas māksla // Laikmetīgās dramaturģijas teksti), kā arī programma vācu valodā:Starptautiskais mediju un kultūras menedžments.Tāpat studējošie tiek uzņemti doktora studiju programmā Kultūras teorija.
28. marta Informācijas dienā interesentiem būs iespēja konsultēties ar Akadēmijas programmu vadītājiem: literatūrzinātniekiem Raimondu Briedi un Zani Šiliņu, kultūras socioloģi Andu Laķi, kultūrvēsturnieku Juri Urtānu, kognitīvās stilistikas speciālisti Anitu Načisčioni, valodu apguves speciālisti Lailu Niedri, Eduarda Smiļģa teātra muzeja direktoru un teātra zinātnieku Jāni Siliņu, horeogrāfi Olgu Žitluhinu, kultūras projektu vadītāju Agnesi Hermani, režisori un producenti Zani Kreicbergu, kultūrekonomikas pētnieku Ivaru Bērziņu, Latvijas Valsts Leļļu teātra galveno režisori Viju Blūzmu un režisori Lailu Kirmušku, kā arī iepazīties ar citiem Akadēmijas docētājiem.
Pēc ilgāka pārtraukuma – 2005. gada – studējošie tiks uzņemti bakalaura studiju apakšprogrammā Dramatiskā teātra aktiera māksla (specializācija: Leļļu teātra aktieris), kas tiek veidota sadarbībā ar Latvijas Valsts Leļļu teātri. Šī būs starptautiska līmeņa programma, kuras ietvaros kā vieslektori tiks aicināti leļļu teātra pētnieki un praktiķi no Eiropas, tāpat studējošajiem tiks piedāvāta dalība meistarklasēs un apmaiņas programmas ERASMUS studiju iespējas ievērojamākās pasaules Leļļu teātra mākslas skolās.
Vairākās studiju programmās šajā gadā ir ieviesti jauninājumi, piemēram, bakalaura studiju apakšprogrammā Starpkultūru sakari (Latvija – Lielbritānija) studentiem līdz patstāvīgā lietotāja līmenim būs iespēja apgūt zviedru valodu, kas palielinās absolventu konkurētspēju, jo skandināvu valodu zināšanas darba tirgū kļūst arvien pieprasītākas.
Grūti būtu nosaukt tādu Latvijas kultūras dzīves jomu, kas vienā vai citā veidā nebūtu saistītas ar Latvijas Kultūras akadēmijas studējošiem un kurā nepiedalītos Akadēmijas absolventi: Latvijas teātri, kino, muzeji, vēstniecības, ministrijas, galerijas, koncertzāles un kultūras pētniecības centri.
Informācijas dienas reģistrācijas laikā (no 11:00 līdz 12:00) zālē tiks rādītas 5 dokumentālās īsfilmas par ģimenēm Latvijā, kas kopj kādu kultūras tradīciju vismaz 3 paaudzēs, tādēļ aicinām ierasties Akadēmijā jau laicīgi. Īsfilmas tapušas Kultūras kanona konkursa ietvaros, sadarbojoties piecu Latvijas skolu skolēniem ar Latvijas Kultūras akadēmijas studentiem – režisoriem, operatoriem un producentiem – un pasniedzējiem Valdi Eglīti, Pēteri Krilovu, Daini Juragu un Daigu Livčāni. Īsfilmās dokumentētas tādas tradīcijas kā ucināmās dziesmas (Zemgale), rokdarbi (Kurzeme), motosports (Vidzeme), rudzu maizes cepšana (Latgale), māksla un pedagoģija (Rīgas reģions).