ZIŅAS

Akadēmija aicina uz aktiera un režijas mākslas studentu izrādi "Kurāža"

16.11.2015

Latvijas Kultūras akadēmija aicina uz Dramatiskā teātra aktieru un režisoru 3. kursa studentu izrādi „Kurāža” (režisore profesore Māra Ķimele) Teātra mājā „Zirgu pasts” (Dzirnavu ielā 46) 2015. gada 21. novembrī plkst. 19:00.

Latvijas Kultūras akadēmijas Dramatiskā teātra aktiera mākslas un režijas mākslas studenti un kursa vadītāja profesore Māra Ķimele piedāvā pēc Bertolda Brehta lugas “Kuražas māte un viņas bērni” motīviem veidotu iestudējumu. “Mana vecmamma, režisore Anna Lācis, sadarbojās ar Bertoldu Brehtu laikā, kad tapa viņa ģeniālās lugas. Interesanti, ka vēsture atkārtojas – arī es esmu režisore un tagad iestudēju Brehtu. Skumji, ka viņa politiskais teātris atkal ir aktuāls. Paradoksālā kārtā gribētos, lai viņa lugas šodien nebūtu jāiestudē, lai tam nebūtu iemesla, lai kara nebūtu. Bet karš ir tepat blakus, un mēs iestudējam Brehtu.”, stāsta Māra Ķimele.

Visi karo ar visiem. Cilvēku dzīves ir izpostītas, bads, nejēdzīgas nāves… Taču dažiem tas ir izdevīgi. Kurāža karu redz kā iespēju veiksmīgam biznesam.

“Lasot Bertolda Brehta lugu “Kuražas māte un viņas bērni”, šķiet, tā runā par šodienu, par to, kas notiek mums blakus. Tas mūs uztrauc un biedē. Cik ļoti karš attiecas un mums? Vai mēs pret to varam cīnīties? Kā? Vēl esam jauni, tikai studenti. Vai pēc gadiem saviem bērniem varēsim teikt, ka mēs nestāvējām malā?” – tā Latvijas Kultūras akadēmijas Dramatiskā teātra aktieru un režisoru kursa studenti par savām izjūtām, strādājot pie iestudējuma.

 

Režija: Māra Ķimele

Režisores asistents: Mārtiņš Zariņš

Vizuālais noformējums: Inga Bermaka, Lita Liepa, Agnese Leilande, Ģirts Kalniņš

Gaisma: Haralds Čibals

Skaņa: Dainis Sumišķis

Lomās: Elīna Avotiņa, Anne Nele Āboltiņa, Elīna Dambe, Alise Danovska, Andris Gindra, Pauls Iklāvs, Niklāvs Kurpnieks, Kārlis Reijers, Toms Treinis, Toms Veličko, Igors Šelegovskis, Mārtiņš Velps,

 

Pirmizrāde 6.martā Latvijas Kultūras akadēmijas Starptautiskās zinātniskās konferences “Kreisuma ideja kultūrā. Parole - Asja” ietvaros.Izrādes ilgums: 1h 10min.

 

Biļetes iespējams iegādāties www.bilesuparadize.lv vai norises vietā pirms izrādes.  

Ar aktuālo informāciju par izrādēm interesenti ir aicināti iepazīties: www.facebook.com/ZirguPasts