ZIŅAS

Akadēmijā viesojas Normandijas reģiona (Francija) Avras pilsētas Eiropas mājas delegācija

29.10.2015

28. oktobrī Latvijas Kultūras akadēmiju apmeklēja Normandijas reģiona (Francija) Avras pilsētas (le Havre) Eiropas mājas delegācija, lai iepazītu mūsu augstskolu un mērķtiecīgāk attīstītu sadarbību izglītības un kultūras jomā.

Delegāciju vadīja  Avras Universitātes Zinātņu un tehnoloģiju fakultātes bijušais pasniedzējs Pjērs Mangī (Pierre Menguy), sens Akadēmijas draugs, kurš vairāk nekā desmit gadu garumā ir palīdzējis Akadēmijas studentiem integrēties Avras Universitātē ERASMUS semestru laikā, organizējis vasaras prakses SKS Latvija –Francija studentiem, kopā ar Avras Lion's kluba biedriem, Avras pilsētas pašvaldību ir finansiāli balstījis mūsu studentu frankofonās teātra trupas viesizrādes Normandijā un dalību Lionas teātra festivālā, pēdējos gados aktīvi piedalījies Frankofonijas konkursa organizēšanā un norisē, nodrošinot balvas konkursa uzvarētājiem, tai skaitā studentu ceļojumus uz Normandiju.

Pēc tikšanās ar Akadēmijas rektori prof. Rūtu Muktupāvelu franču viesi noklausījās SKS Latvija – Francija pasniedzējas Anitas Vaišles lekciju par Latvijas kultūrvēstures aspektiem, kā arī tikās ar studentiem.