Atskats uz Dāvida Rēznera meistardarbnīcu “Mūzika kā teksts. Teksts kā mūzika”

07.11.2017

No 23. līdz 28. oktobrim Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājā "Zirgu pasts" notika meistardarbnīca "Mūzika kā teksts. Teksts kā mūzika" Ludviga Maksimiliāna universitātes Minhenē profesora Dāvida Rēznera (Roesner) un mūzikas teātra režisores Margo Zālītes vadībā.

Meistardarbnīca gan teorētiski, gan praktiski apskatīja muzikalitāti un mūzikas principu izmantošanu teātrī, piedāvājot teorētiskas lekcijas un seminārus, praktiskas nodarbības un dalībnieku ideju skiču prezentācijas noslēgumā. Dāvids Rēzners sniedza divas atklātās lekcijas – "Kristofs Martālers un Eiropas režisora muzikalitāte"; un otru –  "Music Theatre Now. ITI konkurss 2015 un tā ietekme uz jaunā mūzikas teātra estētiku".

Dāvids Rēzners ir teātra un mūzikas teātra pasniedzējs Ludviga Maksimiliāna universitātē Minhenē. Šobrīd nodarbojas ar muzikālā teātra pētniecību, darbojas arī kā teātra mūziķis un skaņu dizainers. Margo Zālīte ir guvusi pieredzi lielākajās Eiropas operās. Viņa ir bijusi arī Eiropas Operu akadēmiju tīkla ENOA jauno operas režisoru stipendiāte Eksanprovansas festivālā. Patlaban Margo Zālīte studē Ludviga Maksimiliāna universitātes doktorantūrā Minhenē pie profesora Dāvida Rēznera. Viņas tēma ir Nano opera un kreativitātes formas nākotnes mūzikas teātrī.

28. oktobrī LKA “Teātra mākslas” maģistrantūras studenti kopā ar dažiem viesiem Zirgu pastā rādīja nedēļu ilgušās darbnīcas "Mūzika kā teksts. Teksts kā mūzika" rezultātus. Meistarklases dalībnieku uzdevums bija, strādājot ar muzikālā teātra tehnikām, izmantot fūgas rakstīšanas principus, radot interdisciplināru izrādi/etīdi.

Pirmā grupa izvēlējās strādāt ar Eduarda Veidenbauma dzeju baroka stilistikā, to visu īstenojot pēc fūgas struktūras. Komandā darbojās: Māra Blome, Agnese Kumpiņa, Jānis Laucenieks un Līga Milta. Darbnīcu vadīja Margo Zālīte un David Roesner. 2. priekšnesums bija ar tēmu fluxus un fūgas struktūra. Komanda: Ieva Dzindža, Rūdolfs Gediņš un Uldis Sniķers. 3. priekšnesuma tēma bija bērnu dzejolis un fūgas struktūra. Komandā: Pamela Butāne, Diāna Kaijaka, Ance Kukule un Valrie Eichman. Savukārt 4. grupa apvienoja popmūziku un fūgu. Komandā: Reinis Boters, Katrīna Dūka, Juta Ance Romberga un Liena Šmukste.

Atskatu sagatavoja Jānis Laucenieks

(Kultūras menedžments un radošās industrijas, 1. kurss)

Foto: Mārtiņš Jurevics