JAUNUMI

Audiovizuāla instalācija STARPSTĀVOKLIS. SKAŅA

06.09.2017

Mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts” ietvaros 9. septembrī Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra un Audiovizuālas mākslas katedras studiju ēkā “Zirgu pasts” norisināsies audiovizuāla instalācija “Starpstāvoklis. Skaņa”.

Audiovizuāla instalācija „Starpstāvoklis. Skaņa” ir pirmatnējās skaņas un attēla meklējumi akadēmiskajā, elektroniskajā mūzikā un videomākslā. Katrs skaņdarbs sevī nes koncentrētu vizuālu stāstu, ko meklēs un skatītājiem atklās videomākslinieki Roberts Rubīns un Viktors Keino. Skaņas radīšanā piedalīsies akadēmiskās, elektroniskās mūzikas komponisti un izpildītāji Linda Leimane, Platons Buravickis, Santa Bušs, Evija Skuķe, Madara Pētersone, Jēkabs Nīmanis, Leo Lobrevs, Jeļena Glazova, Andrejs Eigus (Selffish), Armands Aleksandravičus un Toms Auniņš. Instalācija tiks veidota vairākos līmeņos, ļaujot skatītājiem sekot norisei telpā 360 grādu rādiusā, 50 dažādu formu ekrānos.

Komponistu saspēlē ar video māksliniekiem taps audiovizuāla instalācija, kura  ļaus skatītājiem klejot cauri dažādiem apziņas stāvokļiem, pieredzot dažādus zemapziņas veidotus un projecētus vizuālus tēlus. Starpstāvoklis (tibetiešu valodā - Bardo) ir stāvoklis, kas saistīts ar fizisku pārdzimšanu un katra mūsu dzīves mirkļa apzināšanu. Starpposmā esošais ir vienīgais savu fantasmagorisko halucināciju liecinieks un skatītājs. Ikviens šajā posmā pavada 49 dienas.

 

Instalācijas programma:

STORY OF UNBORN LIGHT

Jeļena Glazova – elektronika

Leo Lobrev – komponists

Roberts Rubīns – video

 

FRETLESS PHASE

Linda Leimane – komponiste

Andrejs Eigus (Selffish) – elektronika

Roberts Rubīns – video

 

CO2

Madara Pētersone – komponiste

Viktors Keino – video

 

CANZONIERE CXXXIII

Santa Bušs – komponiste

Toms Auniņš – elektronika

Roberts Rubīns – video

 

LAITHEDED

Evija Skuķe – komponiste

Armands Aleksandravičus – komponists

Viktors Keino – video

 

IEVADS SAPRATNĪBĀ

Platons Buravickis – komponists

Jēkabs Nīmanis – klarnete, elektronika

Viktors Keino - video

 

Instalācija tiks pārraidīta 9. septembrī no plkst. 19.00 līdz plkst. 3.00, Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra un Audiovizuālas mākslas katedras studiju ēka “Zirgu pasts”, Dzirnavu ielā 46.

Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Seko līdzi: https://www.facebook.com/DabasRaksti/ vai www.baltanakts.lv .