ZIŅAS

Berlīnē notiks pirmais Latvijas radošās diasporas sadarbības forums

27.09.2019

Lai uzsāktu radošās diasporas kustību sadarbībai kultūras diplomātijā, no 31. oktobra līdz 1. novembrim Vācijas galvaspilsētā Berlīnē notiks pirmais "Latvijas radošās diasporas sadarbības forums". Tajā aicināti piedalīties ārvalstīs dzīvojošie Latvijas radošie profesionāļi, kā arī kultūrpolitikas un kultūrizglītības veidotāji un producenti no Latvijas. Forumā tiks prezentēti iegūtie radošās diasporas profesionāļu kartēšanas rezultāti, apspriesta līdzšinējā pieredze un rosinātas jaunas iniciatīvas ārvalstīs strādājošo mākslinieku, mūziķu, dizaina un citu jomu profesionāļu sadarbībai ar Latviju.

Pasākumā piedalīsies arī Latvijas Republikas kultūras ministrs Nauris Puntulis un Eiropas Kultūras parlamenta ģenerālsekretārs Karls Ēriks Normans (Karl Erik Norrman). Ar saviem pieredzes stāstiem dalīsies spilgti ārvalstīs strādājoši latviešu mākslinieki un radošo nozaru uzņēmēji. Plānotas tematiskas diskusijas par radošo profesionāļu sadarbības iniciatīvām, diasporas māksliniecisko kopu (koru, deju kopu, amatierteātru, amatniecības u. c.) lomas stiprināšanu kultūras diplomātijā un iespējām un izaicinājumiem sadarbības projektu finansiālajam nodrošinājumam.

Foruma ietvaros tiks iniciēta radošās diasporas kustība un izstrādāti konkrēti ierosinājumi Latvijas kultūras diplomātijas un sadarbības attīstīšanai. Neformālās programmas ietvaros foruma otrajā dienā interesentiem būs iespēja apmeklēt Berlīnes vadošās kultūras institūcijas, lai izzinātu to pieredzi sadarbībā ar Baltiju. “Radošās diasporas sadarbība ir līdz šim nepietiekami novērtēts un atraisīts spēks Latvijas kultūras diplomātijai, pašu profesionāļu radošās sadarbības paplašināšanai un kultūras nozares attīstībai,” no rīkotāju puses foruma mērķi skaidro Eiropas Latviešu apvienības (ELA) prezidija priekšsēde Elīna Pinto.

Visi ārvalstīs strādājošie Latvijas radošie profesionāļi, radošo nozaru studenti un citi kultūras un ar to saistīto jomu speciālisti ar pieredzi vai interesi par sadarbību ar Latvijas partneriem, kā arī diasporas māksliniecisko procesu uzturētāji un ideju ģeneratori aicināti pieteikties bezmaksas dalībai forumā, līdz 15. oktobrim aizpildot pieteikuma anketu mājas lapā www.radi.me. Forumu rīko Eiropas Latviešu apvienība (ELA) sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju (LKA). Pasākumu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Latvijas Republikas vēstniecība Vācijas Federatīvajā Republikā un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.

Lai pirms Berlīnes foruma plaši apzinātu radošās diasporas redzējumu, ELA un LKA aicina līdz 27. septembrim piedalīties aptaujā, kuras mērķis ir pirmo reizi plaši apzināt ārpus Latvijas dzīvojošu radošo profesiju pārstāvjus un viņu domas par profesionālajām iespējām mītnes zemē un sadarbības pieredzi ar Latviju. Aptauja tiek veikta LKA doktorantes Ilze Upatnieces promocijas darba ietvaros. Plašāka informācija par pētījumu un pētījuma aptaujas anketa atrodama mājas lapā www.radi.me.

Papildu informācija:

Ilze Upatniece                                                                  Lelde Vikmane
Latvijas Kultūras akadēmija                                             Eiropas Latviešu apvienība
E: ilze.upatniece@gmail.com                                          E: ela@latviesi.com
M: +49 160 97935145