JAUNUMI

Ēnu dienā Latvijas Kultūras akadēmijā notiks Ideju forums

08.02.2019

2019. gada 13. februārī plkst. 13:00 Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Teātra mājā “Zirgu pasts” 106. auditorijā notiks Ideju forums, kurā bakalaura studiju “Radošās industrijas” 1. kursa studenti prezentēs nozaru ekspertiem radošu projektu, pakalpojumu un kultūras notikumu idejas, kas tapušas studiju kursā “Radošā domāšana”. Forums tiek organizēts Ēnu dienas ietvaros, aicinot tajā piedalīties arī vidusskolēnus. Jauniešiem būs iespēja ne tikai piedalīties studentu ideju analizēšanā, bet arī gūtu priekšstatu par studijām programmā “Radošās industrijas”.

Vai, apmeklējot kino, neesi kādreiz vēlējies, lai tev tiktu dota zīme, ka tuvākās 3 minūtes filmā nenotiks dramatiski un izšķiroši pavērsieni, dodot tev iespēju uzpildīt dzēriena un popkorna krājumus. Risinājums šai problēmai atrast ar ideju “Baltā biļete uz balto momentu”. Par ko tu parasti domā, ejot garām Rīgas kanālam? Noteikti par to, ka tā ir patiesi piemērota vieta laikmetīgā baleta izrādei “Romeo un Džuljeta”, kas norisinātos kanālā uz laipām. Šīs ir tikai dažas no idejām, ko radījuši studenti un kuru attīstīšanā tiks aicināti piedalīties arī skolēni Ēnu dienas ietvaros LKA.

Ideju forumā studentu idejas vērtēs ekspertu komisija: režisors Juris Jonelis, radošo industriju nozares eksperte Lilita Sparāne, Latvijas Dizaina centra vadītāja Dita Danosa, dejas nozares ekspertes un producentes Patrīcija Kolāte un Ina Ločmele, Zero Waste Latvija pārstāve Zane Skuja, Mākslas terapeite Līga Ruttule un LKA lektore un jaunrades projektu koordinatore Kristīne Freiberga.

Skolēniem pēc foruma būs iespēja satikties ar studentiem un neformālās sarunās uzzināt visu sev interesējošo par studijām.