JAUNUMI

Grupa “Saucējas” koncertā “Nāk rudentīnis / Rudyns īti” aicina atbalstīt animācijas video tapšanu

07.10.2019

Ar skaistākajām latviešu tautasdziesmām pūrā Latvijas Kultūras akadēmijas tradicionālās dziedāšanas grupa “Saucējas” atgriežas Rīgā no ārzemju ceļojumiem, no ziedošām pļavām un skanošiem mežiem un aicina savus klausītājus uz koncertu 10. oktobrī plkst. 19.00 Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājā “Zirgu pasts”.

“Koncertā klausītāji dzirdēs krāšņākās “Saucēju” repertuāra dziesmas, izcilākos tradicionālās vokālās mūzikas paraugus no dažādiem Latvijas novadiem – gan vēlīnās izcelsmes daudzbalsību, gan arhaisko sekundu un burdondaudzbalsību,” stāsta grupas vadītāja Iveta Tāle. “Dziedāsim programmu, ar kuru Saucējas oktobra beigās pārstāvēs Latviju pasaules mūzikas forumā WOMEX Tamperē, Somijā.”

Koncerta laikā grupa aicinās atbalstīt “Saucēju” un Sicīlijas etno trio “Oi Dipnoi” projektu – animācijas video tapšanu abu kopīgajai dziesmai "Maģa, maģa ābelēna". Ieskatu “Saucēju” un “Oi Dipnoi” projekta attīstībā var atrast gofundme.com ziedojumu saitē: ej.uz/abelena. Video animācijas autore ir sicīliešu māksliniece Kiara Čekarello (Chiara Ciccarella), kas ar Sicīlijas saules iedvesmotām siltām un košām krāsām radīs stāstu par latviešu sievietes maģisko pasaules izjūtu.

Vienlaikus ar Saucēju koncertu 10. oktobrī Katānijā, Sicīlijā notiks arī grupas “Oi Dipnoi” koncerts, kurā arī viņi aicinās atbalstīt video tapšanu. Abus koncertus varēs skatīties facebook.com tiešraidē.

Dziesma “Maģa, maģa ābelēna” ir iekļauta izdevniecības “Lauska” jaunākajā etnomūzikas izlasē “SVIESTS 8”, kurā tradicionāli tiek apkopotas aktuālākās latviešu postfolkloras dziesmas, Šoreiz līdzās tādām grupām kā “Iļģi”, “Auļi”, “ZeMe” un citas ir iekļautas arī “Saucēju” un “Oi Dipnoi” kopprojekts.

Ieejas maksa koncertā būs par ziedojumiem. Ziedot varēs kā uz vietas, tā arī gofundme.com ziedojumu saitē (vairāk: ej.uz/abelena), tā iegūstot iespēju tikt pie krekliņa ar mākslinieces zīmētu apdruku un albuma “SVIESTS 8”.

 

Par “Saucējām”:

Latvijas Kultūras akadēmijas tradicionālās dziedāšanas grupas „Saucējas” dalībnieces jau 15 gadus apvieno kopīgs mērķis – apgūt un popularizēt latviešu tradicionālās dziedāšanas stilus un tehnikas, īpašu uzmanību veltot tām lokālajām tradīcijām, kurām raksturīga daudzbalsība. Savā darbības laikā “Saucējas” izdevušas četrus mūzikas albumus („Saucējas” (2007), „Dziediet, meitas, vokorā. Sēlpils un Vārnavas folklora” (2012), „Saucējas. En concert á Paris” (2014), „Trīci, munu ustabeni. Ludzas un Kārsavas tradicionālā mūzika” (2016)).

Paralēli jaunu koncertprogrammu gatavošanai jau otro gadu “Saucējas” ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Latvijas Kultūras akadēmijas atbalstu turpina īstenot projektu “Tradicionālā dziedāšana dabas akustiskajā telpā”, kura ietvaros grupas dalībnieces veic dziesmu ierakstus dabā.