JAUNUMI

Jauno akadēmiķu seminārā 21. maijā tikšanās ar doktoranti Agniju Leniščenoku

14.05.2019

Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) turpinot semināru ciklu pētnieciskās darbības atbalstam "Jauno akadēmiķu otrdienas", aicina uz nākamo jauno akadēmiķu semināru otrdien, 21. maijā, plkst. 17:30 (5.auditorijā). Latvijas Mākslas akadēmijas doktorante Agnija Leniščenoka stāstīs par savu doktora disertāciju "Latvijas Mākslas akadēmijas studentu korporācijas „Dzintarzeme” latviešu nacionālās mākslas saglabāšanas politika trimdā".

Semināra mērķauditorija ir mākslas augstskolu (LKA, LMA, JVLMA) doktoranti un maģistranti, kā arī citi jaunie pētnieki, kuru uzmanības centrā ir kultūras un mākslas temati. Ikmēneša semināros pētnieki dalās ar pētījumiem / rakstiem / maģistra darbiem, pie kuriem šobrīd strādā vai ir iecerējuši strādāt, un neformālā diskusijā palīdz viens otram tikt galā ar izaicinājumiem vai problēmām. Šāda veida satikšanās platforma ļauj pētniekiem uzzināt vienam par otru, dod iespēju savstarpēji apmainīties ar idejām vai resursiem un rada jaunas sadarbības iespējas.

Ikmēneša semināros pētnieki dalīsies ar pētījumiem / rakstiem / maģistra darbiem, pie kuriem šobrīd strādā vai ir iecerējuši strādāt, un neformālā diskusijā palīdzēs viens otram tikt galā ar izaicinājumiem vai problēmām. Šāda veida satikšanās platforma ļautu pētniekiem uzzināt vienam par otru, dotu iespēju savstarpēji apmainīties ar idejām vai resursiem un, iespējams, radītu jaunas sadarbības iespējas.

Katram semināram iepriekš piesakās 2–3 dalībnieki, kuri sagatavo apmēram 20 minūšu stāstījumu par pētījumu vai pētījuma ieceri, pie kā šobrīd strādā. Tam seko neformāla diskusija (apm. 20 – 25 min.) par prezentēto. Nedēļu iepriekš katrs runātājs izsūta apspriežamo materiālu visiem dalībniekiem – kā īsu aprakstu vai raksta uzmetumu, vai projektu. Pārējie sagatavo jautājumus vai komentārus. Runātāji var arī savstarpēji iepriekš sagatavot un viens otram nosūtīt jautājumus vai komentārus.

Uz tikšanos "Jauno akadēmiķu otrdienās" Latvijas Kultūras akadēmijā!