ZIŅAS

Karjeras dienā Dobelē Kultūras akadēmija aicina uz radošo ideju laboratoriju un zviedru valodas nodarbībām

20.02.2020

2020. gada 5. martā Dobeles Valsts ģimnāzijā (Dzirnavu ielā 2) norisināsies Dobeles novada  “Karjeras diena 2020”, kurā 9.–12. klašu skolēniem būs iespēja satikt arī Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) pārstāvjus. Skolēniem būs iespēja piedalīties LKA Radošo industriju 3.kursa studenšu Tīnas Žmuidas un Lindas Malvīnes Zanderes vadītajā radošo ideju laboratorijā un bakalauru studiju “Starpkultūru sakari” specializācijas Latvija – Ziemeļvalstis vadītājas Signes Kazākas un studentu mini zviedru valodas nodarbībā “Kas ir FIKA, FREDAGSMYS un LAGOM?”.

Pirms un pēc nodarbībām ikvienam būs iespēja satikt LKA studentus un darbiniekus, kuri atbildēs uz jautājumiem un dalīsies savā pieredzē. Vai zināji, ka ikviens LKA students var vienu vai divus semestrus studēt kādā no 105 ārvalstu sadarbības augstskolām? Vai zināji, ka daudziem LKA studentiem prakse ir kļuvusi par darba vietu? Vai zināji, ka LKA studiju procesa organizēšanā piedalās dažādās nozarēs atzīti Latvijas profesionāļi un viespasniedzēji no starptautiski novērtētām augstskolām?

Plkst. 9.45–10.45 LKA un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) bakalaura studiju programmas “Radošās industrijas” studentes Tīna Žmuida un Linda Malvīne Zandere aicinās skolēnus piedalīties radošo ideju laboratorijā. Radošās industrijas – spēja apvienot mākslas, uzņēmējdarbības un tehnoloģiju kompetences, rīkoties radoši un racionāli. Radošo ideju laboratorijā piedāvāsim iespēju radīt inovatīvus risinājumus, produktus, pakalpojumus kultūras nozarē, izmantojot radošas formas un nestandarta pieejas. Izkāp no kastes, ieslēdz radošuma lampiņu un ļaujies jaunrades procesam!

Plkst. 11.00–11.40 bakalauru studiju “Starpkultūru sakari” specializācijas Latvija – Ziemeļvalstis vadītāja Signe Kazāka un 4. kursa “Starpkultūru sakari Latvija – Ziemeļvalstis” studentes piedāvās interesentiem mini zviedru valodas nodarbību “Kas ir FIKA, FREDAGSMYS un LAGOM?”. Nodarbības laikābūs iespēja apgūt pamatfrāzes, lai spētu pastāstīt par sevi un uzzināt vairāk par zviedru kultūru un dzīvesveidu, kā arī aprunāties par zviedru valodas un kultūras studijām LKA. 

2020. gadā skolēniem būs iespēja uzsākt studijas piecās LKA bakalaura studiju programmās. Programmas “Audiovizuālā māksla” piecās specializācijas: Filmu režija, Operatora māksla, Filmu montāža un skaņa, Audiovizuālās un skatuves mākslas producēšana un Audiovizuālās un skatuves mākslas teorija.  Ceturto gadu studējošie tiks uzņemti LKA un RTU kopīgajā programmā “Radošās industrijas”, kuras mērķis ir sagatavot radošo industriju uzņēmējus. Kopā ar Mihaila Čehova Rīgas krievu teātri LKA uzņems studējošos programmā “Dramatiskā teātra aktiera māksla”. Tāpat studējošie tiks uzņemti “Kultūras un mākslu studijās” un “Starpkultūru sakaros” (specializācijās “Latvija – Francija” un “Latvija – Ziemeļvalstis”).