ZIŅAS

Kuldīgā un Rīgā notiks starpdisciplināras dizaina domāšanas darbnīcas Design Jam, kuras vadīs Martins Foslaitners (Martin Foessleitner)

21.09.2015

Kuldīgā un Rīgā notiks starpdisciplināras dizaina domāšanas darbnīcas Design Jam, kuras vadīs Martins Foslaitners (Martin Foessleitner), informācijas dizaina eksperts no Austrijas. Darbnīcu dalībnieki - Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) kultūras menedžmenta un radošo industriju, Latvijas Mākslas akadēmi­jas (LMA) Funkcionālā dizaina un Vides mākslas apakšnozaru, Rīgas Ekonomikas augstskolas, Banku augstskolas, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas studenti, kā arī Latvijas Mākslas akadēmijā un Rīgas Ekonomikas augstskolā Erasmus programmā studējošie no ārvalstīm. 30. septembrī Rīgā, Kultūras ministrijā notiks darbnīcu rezultātu prezentācija.

Design Jam Kuldīga. Kuldīgas identitāte un komunikāciju dizains. 

Kuldīgas pilsētas Mākslas namā un Mākslas rezidencēs no 22. līdz 25. septembrim notiks pilsētas vizuālās valodas un izteiksmes līdzekļu meklējumi. Kuldīga ir viena no Latvijas radošākajām pilsētām un tūrisma pērlēm, tomēr pilsētu raksturo ne vien lepnums par savu kultūrvēsturisko mantojumu, bet arī jauni vēstījuma un saziņas formu meklējumi. Radošās darbnīcas laikā tapušie priekšlikumi un risinājumi tiks prezentēti 25. septembrī Kuldīgas domē. Darbnīcā piedalīsies Latvijas Mākslas akadēmi­jas, Banku augstskolas, Rīgas dizaina un mākslas vidusskolas studenti, LMA studējošie Erasmus programmas studenti un Latvijas puses kuratore Barbara Ābele (LMA).

Kuldīgas darbnīcas organizatori: Kuldīgas dome, Kuldīgas Mākslinieku rezidence, Kuldīgas mākslas nams, Latvijas Mākslas akadēmija, Latvijas Kultūras akadēmija, Dizaina informācijas centrs.

Design Jam Tabacco factory. Aktualizējot jautājumu par Tabakas fabrikas pārtapšanu par kultūras, izglītības un radošo industriju kvartālu, studenti strādās pie sava redzējuma izveides, pētot Tabakas fabrikas kvartāla identitātes šķautnes vietējās kopienas apziņā. Darbnīcā piedalīsies Latvijas Kultūras akadēmijas, Latvijas Mākslas akadēmi­jas, Rīgas Ekonomikas augstskolas, REA studējošie Erasmus programmas studenti un Latvijas puses kuratore Agnese Hermane (LKA).

Rīgas darbnīcas organizatori: Latvijas Kultūras akadēmija, Latvijas Mākslas akadēmija, Mākslas izglītības centrs “Trīs krāsas”, Dizaina informācijas centrs.

Abu starpdisciplināro dizaina domāšanas darbnīcu rezultāti tiks prezentēti vienlaikus - Rīgā, 30. septembrī LR Kultūras ministrijas zālē plkst. 15.30.

Design Jam starpdisciplinārās radošās darbnīcas Latvijā notiks jau trešo reizi. Veiksmīgas augstskolu sadarbības rezultātā, darbnīcu norisē, kas ilgst vien dažas, bet ļoti intensīvas dienas, tiek meklēti risinājumi aktuāliem pilsētvides un informācijas dizaina jautājumiem. 2013. gada rudenī Design Jam darbnīca pētīja radošumu Rīgas - topošās Eiropas kultūras galvaspilsētas ielās, savukārt, 2014. gadā, sadarbībā ar LR Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, tika veidoti risinājumi valsts elektronisko pakalpojumu vietnes latvija.lv uzlabojumiem, bet sadarbībā ar Jūrmalas pilsētas domi Raiņa un Aspazijas jubilejas gada kontekstā – priekšlikumi Jūrmalas pilsētas identitātei.

Par darbnīcu vadītāju: Martins Foslaitners (Martin Foessleitner) ir informācijas dizaina eksperts no Austrijas. Ar savu pieredzi kā pasniedzējs viņš dalās S. Freida Vīnes Universitātē, Danūbes Universitātē Kremsā un Taivānas Nacionālajā zinātnes un Tehnoloģiju universitātē Taipejā. Martins ir Informācijas dizaina institūta (IIID) un Austrijas dizaineru apvienības Designaustria biedrs, kā žūrijas dalībnieks piedalījies IIID European Design Award piešķiršanas procesā. Martins dibinājis arī savu uzņēmumu Hi-Pe.

Plašāk:

www.hi-pe.at

www.iiid.net

http://www.iiidaward.net

Starpdisciplinārās radošās darbnīcas piedāvā: festivāls Dizains.Nākotne (01.10.-15.11.2015.). Festivāla programmu veido dizaina izstādes, lekcijas, radošās darbnīcas.

Atbalstītāji un sadarbības partneri: Rīgas Dome, LR Kultūras ministrija, Kuldīgas dome, Kuldīgas Mākslinieku rezidences, Kuldīgas mākslas nams, Erasmus+ apmaiņas programma Latvijā, Hāpsalas grafikas dizaina festivāls (Igaunija), IIID - Starptautiskais Informācijas Dizaina institūts (Austrija), Latvijas Kultūras akadēmija, Latvijas Mākslas akadēmija, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola, mākslas izglītības centrs “Trīs krāsas”.

Informāciju sagatavoja:

Daina Vītoliņa

DIC

e-pasts: daina.vitolina@dic.lv

t. 29556087