Kultūras akadēmijā viesojas 13 dejotāji no Francijas

03.05.2018

No 22. aprīļa līdz 7. maijam Latvijā viesojas trīspadsmit dejotāji no Francijas profesionālās izglītības laikmetīgās dejas programmas organizācijas “Coline”.

Šo divu nedēļu laikā notikušas jau divas “Coline” dejotāju laikmetīgās dejas izrādes, kurās piedalījās arī Latvijas Kultūras akadēmijas Laikmetīgās dejas mākslas studenti – Līga Ūbele, Sabīne Neilande, Ksenija Simanova un Nauris Miķelis Goba. Noslēdzošā izrāde gaidāma šonedēļ, 5. maijā pl. 17.00 Aizkraukles kultūras namā (ieeja bez maksas).

Kopš 2015. gada Latvijas Kultūras akadēmija sadarbojas ar Francijas profesionālās izglītības laikmetīgās dejas programmas organizāciju “Coline”. LKA laikmetīgās dejas mākslas programmas absolventi Rūdolfs Gediņš, Agate Bankava un Anastasija Lonšakova bija pirmie, kuri devās katrs mēnesi ilgā rezidencē uz dejas organizāciju “Coline” Istrā, Francijā. Savukārt 2016. gadā Latvijas Kultūras akadēmija “Coline” dejotājus pirmo reizi uzņēma Latvijā.

Pagājušajā gadā LKA studenti – Nauris Miķelis Goba, Ksenija Simanova, Ieva Beatrise Vilkauša, Sabīne Neilande, Laura Kušķe un Līga Ūbele 4 - 5 nedēļas viesojās Francijā, ik dienas vairāk nekā astoņas stundas pavadot mēģinājumos un dejas nodarbībās.

Sadarbība ar Francijas laikmetīgās dejas organizāciju šo trīs gadu laikā ir devusi iespēju divām LKA bakalaura studiju programmas “Laikmetīgās dejas māksla” studentu paaudzēm iespēju strādāt ar Francijā un Eiropā atzītiem un atpazīstamiem horeogrāfiem, kā Mišels Klemens (Michel Kelemenis), Žoržs Apeks ( Georges Appaix), u.c. un attīstīt performēšanas mākslu, uzstājoties gan Francijā, gan Latvijā.