JAUNUMI

Kultūras akadēmijā viesosies Grieķijas Nacionālās galerijas kuratore Katerīna Tavanci

18.09.2014

Latvijas Kultūras akadēmija š.g. 22. un 24.septembrī Latvijas Kultūras akadēmijas Rīgas Kino muzejā (Rīgā, Peitavas ielā 10) visus interesentus aicina uz Grieķijas Nacionālās galerijas kuratores Katerīnas Tavanci (Katerina Tavantzi) vieslekcijām.

Katerīna Tavanci ir doktora grāda pretendente Atēnu mākslu augstskolā (Athens School of Fine Arts), absolvējusi Luvra skolu (Ecole du Louvre) un profesionālo pieredzi muzeju darbā guvusi Orsē muzejā un Luvra muzejā Parīzē.

Pirmdien, 22.septembrī Katerīna Tavanci savā vieslekcijā piedāvā aplūkot tēmu „Kultūras objektu nelegālā aprite – Grieķijas gadījums”. No plkst. 16:00 līdz 17:30 šīs tēmas pirmajā daļā tiks runāts par Grieķijas kultūras mantojuma laupīšanas gadījumu vēsturi, sākot no senajiem laikiem līdz mūsdienām. No plkst. 17:30 līdz 19:00 vieslektore pievērsīsies Grieķijas valdības instrumentiem, kas tiek izmantoti, lai cīnītos pret nelikumīgo tirdzniecību ar kultūras objektiem.

Trešdien, 24.septembrī no plkst. 10:00 līdz 11:30, turpinot pirmdien aizsākto tēmu loku par kultūras objektu nelegālo apriti, kuratore Katerīna Tavanci pievērsīsies politiskās, tiesiskās un ētiskās kārtības aspektiem, kā piemēru apskatot Partenona marmora skulptūru un Akropoles Muzeja gadījumu.

Savukārt savas viesošanās noslēgumā kā otrā vieslekciju tēma no plkst. 11:30 līdz 13:00 tiks apskatīta „Vēsturisku pieminekļu pārveide par muzejiem – Pikaso muzeja Parīzē gadījuma analīze”.

 

Lekcijas notiks angļu valodā. Interesentus lūgums iepriekš pieteikties: Anita.Vaivade@lka.edu.lvLekciju plāns Vieslekcijas tiek organizētas Erasmus+ pasniedzēju apmaiņas ietvaros.