Kultūras akadēmijas otrā stāva galerijā skatāma studentu mākslas darbu izstāde “Savācies!”

05.02.2024

Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) otrā stāva galerijā (Ludzas iela 24) skatāma “Kultūras un mākslu studijas” 3. kursa studentu mākslas darbu izstāde “Savācies!”, kas tapusi estētiskās pieredzes laboratorijas ietvaros pie viesdocētājas Līvas Rutmanes – Kalniņas (Latvijas Mākslas akadēmija).

Izstādes centrālais objekts ir studentu kopdarbs jauktā tehnikā “Savācies!” (izmantotie materiāli: papīrs, diegi, līmlente, ogle, krāsainie krītiņi, akrila krāsa). Studenti par darba tapšanu: “Nosaukumu darbs ieguva tikai pašās beigās, pirms tam tas piedzīvoja vairākas pārvērtības, kas bija nejēdzīgas un ar savu būtību izteica tikai estētisko eksperimentu ietekmi. 15 A3 lapas bija savstarpēji savienotas ar skoču. Uz izveidotā papīra paklāja ar ogles un krītiņu palīdzību tika izteiktas dusmas, prieks un miers. Pēc tam darbs tika dedzināts, tātad milzīgais paklājs vairs nebija tik liels un vienots. Viena no studentēm izteica domu, ka ir jāsašuj kopā atlikušās daļas. Vairākas nedēļas, kā čakli zirneklīši, mēs šuvām visu kopā. Neviena no mums nebija permanenti visos darba tapšanos procesos, bet katra no mums iešuva vismaz vienu diegu. Kopdarbs bez autora pēkšņi atrada savu kuratoru, kurš iedeva viņam vārdu: savācies! Šis nosaukums klejoja mūsu galvās kādā no šūšanas nedēļām, kad, izjūtot garīgu izmisumu, nevarējām salikt kopā savas domas, burtiski – mēs nevarējām savākties. Mēs pašas dedzinājām to, ko vēlāk ar sarkaniem un melniem diegiem šuvām kopā”.

Izstādē apskatāmi darbi: “Šī diena vieglāka par spāri” (Monta Ripa), “Mazs cinītis (košlene) gāž lielu vezumus (papīru)” (Kultūras un mākslu studiju studentu kopdarbs), “L1E3” (Elīza Anna Ozola), “Mēness meitas atstarojums” (Alīna Briede), “Izsalkums pēc ceptiem pelmeņiem, karuseļiem un citas idejas manā galvā” (Kristīne Cera), “Meitene aizdedzina cigareti” (Rebeka), “Ieeļotais Mucenieks” (Evelīna), “Pastāsti atmiņu” (Janta).