JAUNUMI

Kultūras foruma “Baltā nakts” ietvaros LKA Teātra mājā “Zirgu pasts” tiks īstenota audiovizuāla instalācija “Starpstāvoklis. Vibrācija”

06.09.2018

8. septembrī no plkst. 18:00 līdz 02:00 mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts” ietvaros LKA Teātra mājā “Zirgu pasts” tiks īstenota audiovizuāla instalācija “Starpstāvoklis. Vibrācija”. Audiovizuālā instalācija STARPSTĀVOKLIS ir pirmatnējās skaņas un attēla meklējumi trīs gadu garumā akadēmiskajā, elektroniskajā mūzikā un video mākslā.

Skatītāji, instalācijas telpas daudzo ekrānu ietverti, nokļūs mitoloģiskā laivā, kura tos izvizinās caur dažādiem apziņas stāvokļiem, ļaujot pieredzēt skaņas un attēla dzimšanu, kā arī ielūkoties sevī, kur mūs ved mūsu šī brīža apziņas stāvoklis.

"Starpstāvoklis. Vibrācija" ir cikla noslēdzošā daļa, kurā skaņas rašanās ir ne tikai redzama, bet arī sajūtama – kustības impulsa radīta un gaisa molekulas organizējoša. 30 minūšu ilgais process, kuru ir radījuši skaņu mākslinieki Sound Meccano, Anna Ķirse, Andrejs Eigus (Selffish), Linda Leimane, Oskars Herliņš, Platons Buravickis, Ēriks Kiršfelds un video mākslinieki Ieva Balode un Viktors Keino, simboliski izspēlē modulāciju no individuālās uz kolektīvo apziņu.

“Starpstāvoklis. Vibrācija” (2018) ir turpinājums cikla daļām “Starpstāvoklis. Gaisma” (2016) un “Starpstāvoklis. Skaņa” (2017). Instalācija būs redzama un dzirdama.

Instalācija tiks veidota vairākos līmeņos, ļaujot skatītājiem sekot norisei telpā 360 grādu rādiusā, 50 dažādu formu ekrānos.

 

Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Pasākumu organizē: radošā apvienība Dabas raksti, biedrība Klusa daba, Baltā Nakts

Atbalsta: Rīgas Dome, Rīgas domez Izglītības kultūras un sporta departaments, Valsts kultūrkapitāla fonds, Latvijas Kultūras akadēmija.