ZIŅAS

Kultūras žurnālistikas vasarskolas pasākumu sērija

14.06.2018

Nākamās nedēļas sākumā, 18.–19. jūnijā, studenti un citi interesenti ir aicināti apmeklēt RSU, LiepU un LKA kopīgi organizētās Kultūras žurnālistikas vasarasskolas ievadpasākumus, grāmatnīcā – kafejnīcā “Bolderāja”, Avotu ielā 29.

Viens no svarīgākajiem iemesliem, kāpēc sabiedrībai, iespējams, vajag kultūras medijus, ir orientācijas sistēma – sava veida kultūras karte, ko tie piedāvā. Šis fakts ietver arī to, ka līdzās svarīgāko notikumu atlasei un informēšanai kultūras žurnālistikā īpaši nozīmīgi ir žanri, kas saistīti ar pārdomām un analīzi, vispirms jau kritika, kuras uzdevums ir izvērtēt aktuālo, jaunradīto dažādās kultūras nozarēs, ļaujot saprast tā vietu un nozīmi. Studenti aicināti iepazīt kultūras žurnālistikas problemātiku un iespējas, ko sniedz mediju vide kultūrai.

18.06, ​plkst. 18.30  DISKUSIJA PAR ESEJISTIKAS UN KRITIKAS “SILDĪŠANU” LATVIJAS MEDIJOS
Kā varētu raksturot šobrīdējo analītisko un refleksīvo žanru situāciju Latvijas medijos? Kādi ir trūkumi, vērtības, galvenās problēmas no 1) auditorijas, 2) redakciju, 3)mākslas nozaru un 3) rakstu autoru skatupunktiem? Kas varētu būt kopīgais un kas – atšķirīgais esejistikā un kritikā?

Kā būtu nodrošināms atbalsts refleksīvo un analītisko žanru attīstībai Latvijas medijos? Kādi paņēmieni un instrumenti un kā tos vajadzētu lietot? Kādi atbalsta pasākumi varētu būt bez finansiāla ieguldījuma? Kā vajadzētu virzīt finansiālos līdzekļus? Atbalstot organizācijas, redakcijas koncepcijas un stratēģijas kopumā vai autorus?
Diskusijā piedalīsies VKKF Literatūras nozares eksperti Aivars Eipurs, Nora Ikstena, Osvalds Zebris, Valdis Rūmnieks un mediju pārstāvji. Diskusiju vadīs Ilva Skulte.​

18.06, ​plkst. 20.00 CILVĒKI MEŽĀ - Liepājas universitātes Jauno mediju mākslas bakalaura studiju programmas 1.kursa studentu veidotā bloga prezentācija. Blogs veidots kā platforma Kultūras žurnālistikas vasaras skolas šī gada darbam un tajā veidotajam saturam, kas būs veltīts dažādu Latvijas reģionu kultūrai – tradīcijām un paradumiem, vērtībām un normām, simboliem un nozīmēm, kas veido pamatu vietējo kopienu veidošanai, kā arī jaunradei šajās kopienās. Pirmais piemērs tātad – Liepājas apkaime.

19.06 plkst. 19.00. RUNAS BRĪVĪBA “VILTUS ZIŅU” LAIKOS, Islandes Agireiri universitātes profesora MARKUSA MEKLA lekcija. “Viltus ziņas” izaicina mūsu priekšstatus par medijiem kā ceturto varu. Liekas, ka, attālinoties no pieņēmumiem par objektīvo patiesību un pietuvinoties kultūrai, kurā domājam, ka viss ir tikai interpretācija, mēs iedragājam pašu ceturtās varas konceptu. Bet varbūt “viltus ziņas” un alternatīvo faktu” pasaule ir tikai loģiska konsekvence simulācijas pasaulei, kurā dzīvojam…

Papildu informācija: https://www.facebook.com/events/2116719025239904/

Norises vieta - grāmatnīcā – kafejnīcā “Bolderāja”, Avotu ielā 29
Ieeja bez maksas