“Laikmetīgās dejas mākslas” 1. kursa studenti piedalās Studentu teātra festivālā Vīlandē

18.02.2019

No 15. līdz 17. februārim Igaunijas pilsētā Vīlandē notika Studentu teātra festivāls (Tudengite Teatripäevad), pulcējot dalībniekus no Igaunijas, Latvijas, Somijas un Lietuvas un veicinot pieredzes apmaiņu starp radošo specializāciju studentiem – festivāla dalībniekiem. Festivāls Tartu Universitātes Vīlandes Kultūras akadēmijā netiek rīkots kā konkurss, lai gan festivālam ir žūrija, kuras sastāvā ir trīs teātra profesionāļi, kuru uzdevums pēc katras izrādes ir sniegt grupām un dalībniekiem novērtējumu. Festivāla izrāžu programmu papildināja arī diskusijas.

Latvijas Kultūras akadēmijas bakalaura studiju programmas “Laikmetīgās dejas māksla” pirmā kursa studenti piedalījās šajā festivālā un tika novērtēti ar Skatītāju simpātiju balvu, kā arī saņēma īpašas atzinības un uzslavas par dejotāju savstarpējo izsmalcināto sinerģiju, kā arī dejotāju izteiksmes veidu.

Uz Vīlandi radošajā braucienā bija devušies Ramona Levane, Patrīcija Mūrniece, Marģers Vanagas, Emīlija Berga, Gundega Rēdere, Edvards Kurmiņš, Melānija Graumane, Vladimirs Goršantovs, Kitija Geidāne, Emanuēla Zvaigznīte, Roberta Gailīte, Victor Van, Ģirts Dubults.