Laikmetīgās dejas mākslas studenti piedalās meistarklasēs pie starptautiska līmeņa māksliniekiem

10.09.2019

Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Laikmetīgās dejas mākslas 2. kursa studenti, uzsākot jauno mācību gadu, apmeklējuši jau divas meistarklases pie starptautiskiem māksliniekiem, kuri ar ļoti atšķirīgām metodēm un pieejām paplašināja studentu skatījumu gan uz kustību, gan laikmetīgo deju.

No 31. augusta līdz 1. septembrim LKA viesojās dejotāja un horeogrāfe Vittoria de Ferrari Sapetto, kas dzimusi Riodežaneiro, bet kopš 2002. gada dzīvo Briselē. Vittoria ir strādājusi ar pasaulē slaveniem dejotājiem un horeogrāfiem, veidojot gan izrādes, gan piedaloties dejas filmās. Par pēdējo viņas veidoto horoegrāfiju filmai “Skaistās lietas”, kas piedalījās Venēcijas kino bienalē, viņa saņēma apbalvojumu “CPH-DOX 2018”. Kopā ar 2. kursa studentiem Vittoria pavadīja divas dienas meistarklasē ar nosaukumu “ARTYLOGICA”, kurā dejotāji pievērsās jauna kustību ceļa meklēšanai, lai bagātinātu savu kustību leksiku. Meistarklases mērķis bija apzināties savus kustību ieradumus, kas spēj ierobežot, un censties tos lauzt vai vienkārši mainīt, lai atklātu arvien jaunas iespējas kustības radīšanas procesam.

Tāpat šajā nedēļas nogalē Starptautiskā jaunā teātra festivāla Homo Novus ietvaros sestdien, 7. septembrī, LKA norisinājās meistarklase ar “contact Gonzo” – mākslinieku kolektīvu no Japānas. “contact Gonzo” ir attīstījuši oriģinālu metodi, kas balstīta tiešā ķermeņa kontaktā un kurā savīti austrumu cīņas, kontaktimporvizācijas, performances un komandu sporta elementi. To visu pavada savstarpējas cieņas pilna attieksme, neaizmirstot par jautrību un spēles prieku.

Foto Margarita Germane