JAUNUMI

Latvijas Kultūras akadēmija aicina piedalīties Lūcijas dienas svinībās un labdarības akcijā “Gaisma sirdī”

05.12.2018

6. decembrī Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) uzsāk labdarības akciju “Gaisma sirdī”, lai sagādātu prieku un savāktu dažādas nepieciešamas lietas sociālās aprūpes centra “Ezerkrasti” iemītniekiem. Ziedojumu vākšana norisinās Lūcijas dienas svinību ietvaros, kas noslēgsies 13. decembrī plkst.18:30 LKA Teātra mājā “Zirgu pasts” ar svinīgu koncertu.

Koncertā LKA bakalaura studiju apakšprogrammas “Starpkultūru sakari” specializācijas Latvija – Ziemeļvalstis un Latvijas Universitātes studenti uzstāsies ar muzikālu priekšnesumu un jaunradītu muzikālu lugu “Sprid ditt ljus” zviedru un latviešu valodā. Pasākumu atbalsta biedrība “Latvija – Zviedrija”, Zviedrijas vēstniecība Latvijā un “Riksföreningen Sverigekontakt”. 17. decembrī plkst. 14:30 ar Lūcijas dienas koncerta programmu studenti uzstāsies arī sociālās aprūpes centrā “Ezerkrasti”.

Valsts sociālās aprūpes centra “Rīga” filiāle “Ezerkrasti” sniedz ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus pilngadīgām personām ar smagiem garīga rakstura traucējumiem, un tur uzturas vairāk nekā 400 dažādu gadagājumu  iemītnieki. Centra iemītnieki priecātos par saldumiem, kalendāriem un mīkstajām rotaļlietām. 

Laikā no 6. līdz 13. decembrim aicinām studentus, mācībspēkus un LKA darbiniekus piedalīties akcijā, ziedojot dažādas noderīgas un saņēmējiem tīkamas lietas.  Sagādātās lietas būs iespējams atstāt LKA, Ludzas ielā 24, 2. stāvā, pa kreisi no ekrāna. Dāvāsim prieku un sirds siltumu tiem, kam svētku laikā tas ir vajadzīgs visvairāk!

Lūcijas dienu Ziemeļvalstīs svin ik gadu un arī Latvijā tā kļuvusi par tradīciju. Lūcijas dienas svinībās jau tradicionāli akcentēta gaismas tēma, tādēļ labdarības akcijas moto un studentu radošais veikums arī šogad cieši savijies ar gaismas un labestības cildināšanu.