ZIŅAS

Latvijas Kultūras akadēmija atklāj mentoru programmu

05.02.2021

2021. gada 3. februārī tiešsaistē notika Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) mentoringa pilotprogrammas atklāšanas pasākumi, kuros piedalījās programmas dalībnieki. Šī ir pirmā reize, kad LKA īsteno šāda veida programmu, un tā noteikti nebūs pēdējā reize, kad absolventiem un LKA studējošajiem būs iespēja piedalīties šādā  programmā.

Pirmajā mentoru programmā kopumā pieteicās 26 mentori – galvenokārt LKA absolventi, no kuriem daži piekrituši sadarbībai ar 2 studentiem. Mentoru programmas mērķis ir uzlabot LKA piedāvātās izglītības kvalitāti un papildu studenta studiju programmas saturam paplašināt studentu skatījumu uz darba un uzņēmējdarbības iespējām nozarē.

“Uzskatu, ka ir jāveido un jāatbalsta platformas, kas palīdz studentiem kļūt par jauniem profesionāļiem; jāpalīdz jaunajiem profesionāļiem definēt sevi nozarē, atrast starta vietu, kontaktus un references punktus plašākā kontekstā,” mentoru programmas nozīmi uzsver horeogrāfs un LKA absolvents Krišjānis Sants.

Programma paredz attīstīt sadarbību ne tikai starp LKA un tās radošajiem un aktīvajiem absolventiem, bet arī nozarē augstu vērtētiem profesionāļiem, kuri ir gatavi dalīties ar savu pieredzi ar LKA studentiem, kuri ir savas profesionālās karjeras sākumā. Daudzi mentori dalību šajā programmā novērtē arī kā iespēju atgriezties LKA vidē. “Caur šo projektu saskatu iespēju pašai daļēji atgriezties Kultūras akadēmijas vidē, apgūt un iegūt pieredzi mentorēšanā, un arī bagātināties no studenta jauniegūtajām zināšanām,” saka Cēsu kultūras centra vadītāja Zane Neimane.

“Labprāt pieņemu šo izaicinājumu, jo vienmēr ilgojos pēc tā laika, kad strādāju ar studentiem. Viņu degsme un aktīvā dzīves pozīcija piedod krāsu un aizrauj arī mani,” saka Jūrmalas pilsētas domes Kultūras nodaļas vadītāja Agnese Miltiņa, kura pieteikusies dalībai LKA mentoru programmā. Savukārt dramaturge Rasa Bugavičute-Pēce uzskata, ka dalība programmā ir iespēja veidot zināmu pēctecību starp esošajiem Latvijas dramaturgiem un topošajiem, kā arī “paturēt roku uz pulsa” Latvijas dramaturģijas attīstībai kā tādai.

Dalībai mentoringa programmā pieteicās ap 70 LKA studējošo, kas novērtē šo platformu kā iespēju iepazīties ar jau pieredzējušiem kultūras nozares darbiniekiem un labāk izprast dažādās kultūras jomas iespējas. Vairāki studentu uzsvēruši, ka dalība mentoru programmā ļaus no jauna palūkoties uz saviem mērķiem un saprast, kā tos īstenot reālajā dzīvē. 

 “Esmu pārliecināta, ka saņemot mentora atbalstu, es gūšu jaunu iedvesmu un enerģiju turpināt strādāt, kas šajā vienmuļajā attālināto studiju laikā ir krietni izsīkusi,” uzsver studente Madara Lote Peizuma.


Vairāk par LKA mentoru programmu: https://lka.edu.lv/lv/prakse-un-karjeras-atbalsts/mentoru-programma/.