Latvijas Kultūras akadēmija sāk labdarības akciju “Gaisma sirdī”

06.12.2017

6. decembrī Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) uzsāk labdarības akciju “Gaisma sirdī”, lai sagādātu prieku un savāktu nepieciešamas lietas bērnunama “Vita” bērniem un sociālās aprūpes centra “Ezerkrasti” iemītniekiem. Ziedojumu vākšana norisinās Lūcijas dienas svinību ietvaros, kas noslēgsies 13. decembrī plkst. 18:00 LKA Teātra mājā “Zirgu pasts” ar svinīgu koncertu.

Koncertā LKA apakšprogrammas “Starpkultūru Sakari” specializācijas Latvija – Ziemeļvalstis un Latvijas Universitātes studenti uzstāsies ar muzikālu priekšnesumu un jaunradītu lugu “Ljuset” zviedru un latviešu valodā. Pasākumu atbalsta biedrība “Latvija – Zviedrija”, Zviedrijas vēstniecība Latvijā un “Riksföreningen Sverigekontakt”. 15. decembrī ar Lūcijas dienas koncerta programmu plānots uzstāties arī bērnunamā un aprūpes centrā.

Laikā no 6. līdz 13. decembrim aicinām studentus, mācībspēkus un LKA darbiniekus piedalīties akcijā, ziedojot dažādas noderīgas un saņēmējiem tīkamas lietas.  Sagādātās lietas būs iespējams atstāt LKA, Ludzas ielā 24, 2. stāvā, pa kreisi no ekrāna. Palīdzēsim, iepriecinot ar sadzīvē nepieciešamām lietām, un tādām, kas ļauj radoši darboties un pilnveidoties. Dāvāsim prieku un sirds siltumu tiem, kam svētku laikā tas ir vajadzīgs visvairāk!

Rīgas pašvaldības bērnu namā “Vita” uzturas ap 30 bērniem vecumā no 6 līdz 17 gadiem. Lielākā daļa bērnu ir ap 11 un 15 gadiem. Jauniešiem ikdienā nepieciešamas tādas lietas kā grāmatas, krāsojamās grāmatas, foto albumi, vārdnīcas, puzles, galda spēles, apavi, vilnas zeķes, kancelejas preces, higiēnas preces (dušas želejas, šampūni, losjoni utt.) un sporta inventārs. Jaunieši priecātos par iespēju apmeklēt kādus pasākumus vai izstādes, tāpēc, ja ir iespēja, aicinām sarūpēt arī biļetes uz kultūras notikumiem. Jauniešu sapnis ir novusa galds vai galda hokejs, tāpēc, ja kādam tāds stāv mājās un netiek izmantots, priecāsimies, ja uzdāvināsiet jauniešiem! Meitenes priecātos par kosmētiku, jo, kurš gan nevēlas saposties! Lūdzam nenest apģērbu!

Valsts sociālās aprūpes centra “Rīga” filiāle “Ezerkrasti” sniedz ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus pilngadīgām personām ar smagiem garīga rakstura traucējumiem, un tur uzturas vairāk nekā 400 dažādu gadagājumu  iemītnieki. Centra jaunieši priecātos par sporta inventāru, basketbola grozu vai novusa galdu, spēli “Boccia”, kā arī ļoti noderētu burtnīcas, krāsainie zīmuļi, flomāsteri, klades, bērnu ilustratīvās grāmatas, kā arī biļetes uz kultūras pasākumiem.

Lūcijas dienu Ziemeļvalstīs svin ik gadu un arī Latvijā tā kļuvusi par tradīciju. Šī gada Lūcijas dienas svinībās īpaši akcentēta gaismas tēma, tādēļ labdarības akcijas moto un studentu radošais veikums nosaukts tieši gaismas vārdā.