ZIŅAS

Latvijas Kultūras akadēmija uzņem starptautiskā Nordplus projekta SVEBINAR partnerus Rīgā

09.10.2018

Latvijas Kultūras akadēmija 2018. gada 15. - 18. oktobrī uzņems starptautiskā Nordplus projekta SVEBINAR partnerus Rīgā. Viesu starpā būs gan partneraugstskolu zviedru valodas pasniedzēji, gan studenti. Viesošanās laikā plānots iepazīstināt projekta partnerus ar Latvijas Kultūras akadēmijas darbību, apspriest projekta aktualitātes, kā arī vienoties par projekta tālāko gaitu. 
 
17. oktobrī Latvijas Kultūras akadēmijā Nordplus projekta SVEBINAR ietvaros viesojās zviedru valodas pasniedzēji un studenti no Dālarnas Augstskolu Zviedrijā (Dalarna University), Oulu Lietišķo zinātņu universitātes Somijā (Oulu University of Applied Sciences) un Satakunta Universitātes Somijā (Satakunta University of Applied Sciences). Pasākumu apmeklēja arī Zviedrijas vēstniece Latvijā V.E. Annika Jagander un vēstniecības pārstāvji.

Viesošanos Kultūras akadēmijā organizēja LKA Starpkultūru sakaru apakšprogrammas Latvija - Ziemeļvalstis vadītāja Signe Kazāka kopā ar programmas studentiem - Aleksi Luīzi Agriņu, Paulu Elmeri, Kristu Gabrāni, Paulu Elizabeti Grigolu, Jete Lazdāni, Lauru Lejiņu, Samantu Elzu Liepiņu, Katrīnu Annu Ozoliņu, Diānu Daivu Priedienu, Lindu Sitnieci, Alisi Šuliņu, Sabīni Žilinsku.

Viesošanās laikā projekta partneri gan iepazinās ar Kultūras akadēmiju, kā arī piedalījās studentu veidotā priekšnesumā par Latvijas kultūru - iepazinās ar tautas dziesmām, dejām, ēdieniem un tradīcijām.
 
 
Nordplus projekts SVEBINAR tiek īstenots kopš 2017. gada oktobra un to plānots noslēgt 2020. gada februārī. Projektā darbojas Latvijas Kultūras akadēmija Latvijā, Dālarnas Augstskolu Zviedrijā, Oulu Lietišķo zinātņu universitāti un Satakunta Universitāti Somijā. Projekta ietvaros iesaistīto augstskolu studentiem tiek sniegta iespēja pilnveidot mutvārdu zviedru valodas prasmes tiešsaistē desmit vebināros par dažādiem ar studijām saistītiem tematiem. Vebināri tiek papildināti ar desmit radošajām darbnīcām, kurās studenti paši izvēlas sarunu tematus, tiekoties un diskutējot tiešsaistē. Projekta rezultātā radītie mācību materiāli apmācībai tiešsaistē un sasniegtie rezultāti tiks publiskoti Nordplus mājas lapā.
 
Līdz šim notikuši trīs vebināri un trīs radošās darbnīcas, kā arī divas pasniedzēju tikšanās klātienē Joensuu un Pori Somijā.