ZIŅAS

Latvijas Mākslas augstskolu asociācijas studenti tiekas ar izglītības un zinātnes ministri

19.01.2015

2015. gada 14. janvārī notika Latvijas Mākslas augstskolu asociācijas studentu pārstāvju un izglītības un zinātnes ministres Mārīte Seile tikšanās, kuras laikā tika pārrunātas aktualitātes kultūrizglītībā un kultūrpolitikā.

Trīs mākslas augstskolu – Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA), Latvijas Kultūras akadēmijas un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA), studenti kā prioritāti izvirzīja pētniecībā balstītu mākslinieciskās prakses doktora studiju ciklu mākslā un dizainā izveidi, kas veiksmīgi tiek praktizēta Lietuvā un Igaunijā. Pētniecībā balstītas mākslinieciskās prakses doktorantūras programmas tiek realizētas lielākajā daļā valstu, kuras ir pievienojušās Boloņas procesam augstākajā izglītībā. Tām ir milzīga nozīme, stimulējot radošuma un inovāciju kultūru pētniecībā un nodrošinot radošo inovatīvo risinājumu pārnesi tautsaimniecībā. Būtu tikai pašsaprotami, ja Latvija arī akceptētu trešo studiju ciklu mākslas un dizaina studiju jomās, izmantojot savu vēsturisko kultūras un radošo industriju potenciālu tautsaimniecības konkurētspējas nodrošināšanai.

Tāpat tika pārspriestas aktualitātes Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmas norisēs, kuras pasākumu veidošanā un realizēšanā iesaistītas arī mākslas augstskolu studenti un mācībspēki. No 20. līdz 30. janvārim par godu Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē Eiropas Komisijas pārstāvniecībā Londonā notiks LMA absolventu un pasniedzēju darbu izstāde "Graduation". Nozīmīgas izstādes tiks atklātas arī Strasbūrā, Porto un Berlīnē. Savukārt Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē atklāšanas pasākumā Latvijas Nacionālajā operā solists Pētera Vaska Pirmajā čellkoncertā bija JVLMA pieaicinātais docētājs Ēriks Kiršfelds. Šobrīd ceļā uz Maķedoniju, lai prezentētu Latviju, dodas Rīgas saksofonu kvartets, kura sastāvā ir gan JVLMA rektors, profesors Artis Sīmanis un lektors Ainārs Šablovskis, gan studente Baiba Tilhena. Pēc mēneša klavieru kvartets "RIX", kurā iesaistīti JVLMA profesors, pianists Jānis Maļeckis un docents, vijolnieks Sandis Šteinbergs, sniegs koncertu prestižā Vašingtonas koncertzālē (ASV).

Latvijas Mākslas augstskolu asociācijas studentu pārstāvji ir gandarīti par tikšanos un konstruktīvo dialogu ar izglītības ministri Mārīti Seili, un ir atvērti dažādām sadarbības formām nākotnē, kas stiprinātu augstākās izglītības sistēmu Latvijā. Latvijas Mākslas akadēmiju, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju un Latvijas Kultūras akadēmiju pārstāvēja to Studentu pašpārvalžu vadītājas - Anete Krišjanova, Anete Ašmane un Liene Kņaze.