Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisināsies starptautiska kompetenču pilnveides konference skolotājiem kino un mediju pratībā

14.10.2019

Š.g. 22. un 23. oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisināsies kompetenču pilnveides konference skolotājiem “Film and Media for Education” (Kino un mediju pratībā izglītībā), ko organizē Latvijas Kultūras akadēmija un Latvijas Universitāte sadarbībā ar partneriem no Igaunijas, Lietuvas, Dānijas un Somijas.

Semināra mērķauditorijas ir visu jomu un līmeņu vispārējās pamatizglītības skolu skolotāji, un dalibai tajā atlasīti 100 augsti motivēti skolotāji no visām piecām projekta dalībvalstīm. Atšķirībā no citām līdzīgām konferencēm, galvenais akcents tajā likts uz praktiskām radošajām darbnīcām kino un mediju pratībā, ko vadīs pieredzējuši skolotāji un savas jomas praktiķi no tādām valstīm kā Latvija, Igaunija, Lietuva, Dānija, Somija un Itālija, tādējādi dodot iespēju skolotājiem apgūt inovatīvas mācību metodes, kā arī pašiem kļūt par kino un mediju pratības vēstnešiem. Dalībniekiem būs iespēja apgūt kino un animācijas pamatus, uzzināt vairāk par drošību internetā, sociālo tīklu un influenceru pratību, kā arī apgūt mācību stundu dizainēšanu, izmantojot spēles elementus un stāstu veidošanas tehniku.

Ar idejas raisošām un izglītojošām prezentācijām konferencē uztāsies arī vairāki jomas eksperti un starptautiski atzīti praktiķi kā kino teorētiķe un kritiķe Elīna Reitere (kinoraksti.lv), Sirkū Kotilainena (Sirkku Kotilainen) no Tamperes Universitātes, Lauri Palsa (Lauri Palsa) no Somijas Nacionālā audiovizuālās mākslas institūta (KAVI), izglītības antropoloģe Gro Luīsa Pedersena (Gro Louise Pedersen) (projekts KIVITSISA) un Karina Milde (Carina Milde) no Zviedru institūta.

Vienlaicīgi konferences laikā tiks atklāta arī sadarbības partneru Zviedru institūta vadītā projekta ‘Fake ≠ Fact Info Lab’ izstāde, tādējādi uzsākot projekta realizāciju Latvijā. Projekta mērķis ir radīt visaptverošu faktu pārbaudes rīku bāzi, lai palīdzētu jauniešiem orientēties mūsdienu informācijas telpā un atpazīt nepatiesu informācijju no patiesas.

Konferences darba valoda ir angļu (ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā).

Konference tiek organizēta Nordplus Horizontal programmas projekta “Film and Media for Education. Take 2” ietvaros. Projekta vadošā organizācija ir Latvijas Kultūras akadēmija, un tās partnerorganizācijas ir Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes UNESCO Medijpratības un informācijpratības katedra (LV), LKA Rīgas kino muzejs (LV), Tallinas Universitātes Baltijas Filmu un mediju skola (EE), Igaunijas Kino institūts (EE), Viborgas animācijas skola (DE), Skolu kino asociācija (Koulukino) (FI), Lietuvas žurnālistikas centrs (LT) un Kauņas Vitauta Dižā Universitāte (LT). Tāpat konferenci atbalsta arī Latvijas Nacionālā bibliotēka, Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā, Zviedru institūts, Bellevue Park Hotel Riga un Rīgas Starptautiskais kino festivāls Riga IFF.

Projekta mērķis ir vispārējās izglītības skolotājiem no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Dānijas sniegt padziļinātas praktiskas zināšanas par mediju un filmu pratību un iespējām šīs zināšanas integrēt un adaptēt izglītības sistēmā. Vienlaicīgi šis ir arī Nordplus programmas finansētā projekta ‘Media Literacy, Reuse and Heritage in Education’ turpinājums, kura rezultātā 2019. gada janvārī Tallinā tika noorganizēta profesionālās pilnveides konference, kopā pulcējot vairāk nekā 200 skolotājus no visām 5 dalībvalstīm.

Semināra radošo darbnīcu apraksti.

Organizatori un atbalstītāji