Liekam jaunu plati iekšā un tiekamies 6. septembrī Leģendu dienā!

30.08.2021

Lai studiju uzsākšana Latvijas Kultūras akadēmijā (LKA) kļūtu par neaizmirstamu notikumu, 6. septembrī pirmo kursu studenti aicināti piedalīties Leģendu dienā, kas tradicionāli noslēgsies ar pastaigu pa Maskavas forštati LKA pasniedzēju vadībā. LKA pasniedzēji un studējošo pašpārvalde “Cits skatu punkts” pirmo kursu studentus iepazīstinās ar dažām no LKA leģendām, meklēs un atklās piemirstās, un kopīgi radīs jaunas leģendas.

Plkst. 9.30 Leģendu dienu atklās tikšanās ar programmu / apakšprogrammu vadītājiem:

• “Dramatiskā teātra aktiera māksla”, “Dramatiskā teātra režijas māksla” – Teātra mājā “Zirgu pasts” (Dzirnavu iela 46)

•  “Audiovizuālā māksla” – LKA Nacionālā filmu skola (Elijas iela 17)

•  “Kultūras un mākslu studijas”, “Kultūras socioloģija un menedžments”, “Starpkultūru sakari”, “Radošās industrijas” un “Laikmetīgās dejas māksla” – Ludzas iela 24 (auditorijas skatīt programmā!).

Plkst. 11.00 visi studējošie aicināti Ludzas ielas dārzā uz LKA rektores Rūtas Muktupāvelas uzrunu un iepazīšanos ar LKA administrāciju.

Leģendu dienā norisināsies dažādas radošas aktivitātes un uzdevumi LKA studiju vietās – LKA Teātra mājā “Zirgu pasts” (Dzirnavu iela 46) un LKA Nacionālajā Filmu skolā (Elijas iela 17). Teātra māja “Zirgu pasts” ir modernākais mazais teātris Latvijā un piedāvā skatītājiem profesionālo teātru viesizrādes un studentu diplomdarbu izrādes, nodrošinot regulāru un daudzveidīgu repertuāru. Ikdienā “Zirgu pastā” sastopami Skatuves mākslas katedras pasniedzēji, Radošās darbības centra darbinieki un bakalaura studiju “Dramatiskā teātra aktiera māksla” studenti. Savukārt Nacionālā filmu skola ir mājvieta Audiovizuālās mākslas katedrai un bakalaura programmas “Audiovizuālā māksla” studentiem. Nacionālā filmu skola ne tikai nodrošina mūsdienīgu audiovizuālās mākslas izglītības infrastruktūru un tehnisko bāzi, bet arī producē jaunrades darbus studiju procesa ietvaros, publicē teorētiskus, empīriskus un metodoloģiskus pētījumus audiovizuālās mākslas jomā, kā arī organizē dažādus audiovizuālās mākslas pasākumus.

Radošās orientēšanās aktivitātes “Zirgu pasta leģendas” LKA Teātra mājā “Zirgu pasts”:

• Plkst. 12.00 “Kultūras un mākslu studiju”, “Kultūras socioloģijas un menedžmenta”, “Radošo industriju” un “Laikmetīgās dejas mākslas” studenti.

• Plkst. 13.30 “Starpkultūru sakaru” un “Audiovizuālās mākslas” studenti.

Iepazīšanās ar Filmu skolas darbu, kolektīvu un studiju procesu, kas norisinās Elijas laukos, – tā šo vietu dēvē studenti:

• Plkst. 12.00 “Starpkultūru sakaru”, “Audiovizuālās mākslas”, “Dramatiskā teātra aktiera mākslas” un “Dramatiskā teātra režijas mākslas” studenti.

• Plkst. 13.30 “Kultūras un mākslu studiju”, “Kultūras socioloģijas un menedžmenta”, “Radošo industriju” un “Laikmetīgās dejas mākslas” studenti.

“Dramatiskā teātra aktiera māksla” un “Dramatiskā teātra režijas mākslas” studenti no plkst. 13.30 aicināti Ludzas ielas dārzā uz iepazīšanos un aktivitātēm ar LKA studējošo pašpārvaldi “Cits skatu punkts”.

No plkst. 15.00 LKA dārzā notiks sietspiedes darbnīca, kurā ikvienam būs iespēja uz līdzpaņemta tekstila izstrādājuma (T-krekli, maisiņi utt.) uzdrukāt skanīgus zinātniskus un mākslinieciskus saukļus, kā arī tikt pie apdrukāta krekla ar LKA simboliku.

Aicinām līdzi ņemt dažādus tekstila izstrādājumus! Šajā laikā studējošo pašpārvalde parūpēsies arī par kopīgu maltīti, visiem kopā baudot zupu LKA dārzā.

Aicinām kursus uz leģendu dienas norises vietām doties kopā, izmantojot laiku ceļā, lai iepazītu vienam otru un, galu galā, – lai dalītos ar gūtajiem iespaidiem!

Plkst. 17.00 notiks tiešsaistes tikšanās “Kultūras menedžmenta” studentiem ar vadītāju Kristīni Freibergu Zoom platformā.

Plkst. 16.00 notiks par tradīciju kļuvusī pastaiga pa kolorītajām Maskavas forštates ielām LKA pasniedzēju Jura Urtāna, Raimonda Brieža un Zanes Grigorovičas vadībā, iepazīstinot ar šīs vietas nozīmīgākajām vēstures liecībām un leģendām. Aicinām pulcēties dārzā uz pastaigas sākumu!

Tiekamies 6. septembrī un atklājam leģendas kopā!

Uz Leģendu dienas aktivitātēm aicinām ierasties studējošos ar sadarbspējīgu vakcinēšanās vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātu. Līdzi aicinām ņemt sejas aizsargmaskas, jo vairākas aktivitātes paredzētas iekštelpās.

LEĢENDU DIENAS PROGRAMMA (303,4 KB)