LKA aktiermākslas un režijas studentu izrādes Latvijas reģionos

14.11.2019

Latvijas Kultūras akadēmijas Dramatiskā teātra aktiera mākslas un Dramatiskā teātra režijas mākslas 3. kursa studenti ar savām studiju ietvaros tapušajām izrādēm novembra mēnesī viesojas vairākās Latvijas pilsētās.

Aktieru kurss (vadītāji asoc. prof. Indra Roga un asoc. prof. Mihails Gruzdovs) ar Ojāra Vācieša dzejas izrādi “Lūdzami, nekāpiet laukā!” docentes Zanes Daudziņas režijā 6. novembrī projekta “Latvijas Skolas soma” ietvaros uzstājās Olaines 1. vidusskolā, savukārt 13. novembrī, tieši Ojāra Vācieša dzimšanas dienā, – Valmieras Viestura vidusskolā un Valmieras drāmas teātra kafejnīcā. Tādējādi studentu noslēguma darbs skatuves runas kursā – poētiskā un emocionālā dzejas izrāde, ko pirmo reizi plašākai publikai studenti izpildīja LKA 10. Skatuves mākslas festivālā “Patriarha rudens”, turpina dzīvot arī ārpus LKA sienām. Decembrī paredzētas izrādes arī Limbažu, Talsu un Valdemārpils skolās.

Režisoru kurss (vadītāja prof. Māra Ķimele) 11. novembrī piedalījās Lāčplēša dienas pasākumos Valkā. Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas jaunākajiem skolēniem tika rādītas latviešu tautas pasakas (rež. Endīne Bērziņa, Elīza Dombrovska, Ilze Bloka) un Rūdolfa Blaumaņa "Mopsis" (rež. Andris Zeļonka). Savukārt ģimnāzijas vecāko klašu skolēniem režisori veda izrādes par jauniešu attiecībām un pasaules izjūtu – Mārtiņa Gūtmaņa “PRET” pēc Fjodora Dostojevska garstāsta “Piezīmes no pagrīdes” motīviem, Roberta Daubura “Slepkaviņas” pēc Rūdolfa Blaumaņa noveles “Slepkavas” motīviem, kā arī Andra Zeļonkas režisēto Ežēna Jonesko “Stunda”.