LKA kino naktī “Crazy Night 7” bez maksas izrādīs pasaules kino šedevrus un studentu filmas

18.04.2018

Valpurģos, naktī no 30. aprīļa uz 1. maiju, Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Nacionālajā Filmu skolā (Elijas iela 17, 3. stāvs) no plkst. 21:00 līdz pat nākamās dienas rītausmai norisināsies LKA organizētā bezmaksas kino skate “Crazy Night 7”. Ieeja pasākumā no plkst. 20:00. Paralēli kino skatei apmeklētājiem būs iespēja pavadīt laiku atpūtas zonā, kur par dzērieniem rūpēsies kafejnīca “Leningrad” un visas nakts garumā skanēs mūzika.

LKA Nacionālajā Filmu skolā būs iespēja noskatīties filmas no Vācijas, Kanādas, Šveices un Francijas. “Crazy Night” repertuārā tradicionāli tiek rādītas filmas no valstīm, kuru kultūru un valodu apgūst LKA studenti. Tā kā 2018. gadā studējošie tiks uzņemti bakalaura studiju “Starpkultūru sakari” specializācijās Latvija – Vācija un Latvija – Francija / Kanāda, šī gada “Crazy Night” uzmanības centrā ir filmas tieši no šīm valstīm. Apmeklētājiem būs iespēja redzēt Sebastiana Šipera “Viktoriju” (Vācija, 2015), Pītera Metlera “Azartspēles, dievi un LSD” (Kanāda, Šveice, 2002), Leo Karaka “Sliktās asinis” (Francija, 1986) un Karla Teodora Dreijera “Vampīru” (Vācija / Francija, 1932).

Līdzās pasaules kino šedevriem skatītājiem tiks dota iespēja iepazīties arī ar LKA Audiovizuālās mākslas programmas studentu 2017. gada darbiem, kas jau ir pamanīti un novērtēti Latvijas kino nozarē. Skates repertuārā iekļauti tādi darbi kā Tīnas Zariņas “Dauga Spirit” (2017), Mārča Miljona “Tētis snauž” (2017), Elizabetes Mežules – Gricmanes “Tu es tout” (2017) un Antona Barona “Bezmiega piezīmes” (2017).

Kino skate “Crazy Night” šajā gadā notiek laikā, kad daudzviet Eiropā tiek svinēti vieni no lielākajiem pagānu svētkiem – Valpurģu nakts. Leģendas vēsta, ka šajā naktī visi pekles iemītnieki, raganas un mošķi pulcējas kopā, lai nodotos dažādām orģijām. Tāpēc arī “Crazy Night” repertuārā ir iekļautas vairākas Valpurģu nakts tematikai atbilstošas filmas. Režisores Tīnas Zariņas filma “Dauga Spirit” ir aizdomu pilna citplanētieša skatījums uz Latvijas “psytrance” kustības aizsācējiem, savukārt režisora Karla Teodora Dreijera darbs “Vampīrs” pilnīgi noteikti ir minama kā viena no izcilākajām kino interpretācijām par vampīra tēlu.

Pirmo reizi Latvijā tiks demonstrēta režisora Pītera Metlera filma “Azartspēles, dievi un LSD”, kas radīta kā ceļojumu dienasgrāmata un dokumentē paša režisora Pītera Metlera laimes meklējumu introspektīvo ceļojumu četrās valstīs: Kanādā, ASV, Šveicē un Indijā, tādējādi kļūstot par trīs stundu garu ceļojumu dažādās valstīs un kultūrās, savienojot cilvēkus, vietas un laikus.

Kino skate „Crazy Night” ar ļoti labiem panākumiem tika organizēta no 2006. gada līdz 2013. gadam, piesaistot lielu skatītāju interesi. Organizatoru mērķis ir atjaunot šo kino notikumu, kas pāris pastāvēšanas gadu laikā jau bija ieņēmis nozīmīgu vietu kultūras dzīvē, katru gadu pulcējot ap 700 kino interesentiem.

Kino skate “Crazy Night” tiek organizēta ar Latvijas Kultūras akadēmijas, Valsts kultūrkapitāla fonda, Gētes Institūta Rīgā, Dānijas Kultūras institūta, Francijas Institūta Latvijā un Kanādas vēstniecības atbalstu.

“CRAZY NIGHT 7” programma, 30.04.1.05.2018.

„Dauga Spirit” (rež. Tīna Zariņa, 2017)

„Viktorija” (Victoria) (Sebastian Schipper, 2015)

„Tētis snauž” (rež. Mārcis Miljons, 2017)

„Azartspēles, dievi un LSD” (Gambling, Gods and LSD) (Peter Mettler, 2002)