JAUNUMI

LKA laikmetīgās dejas horeogrāfijas studentu izrādes - kursa darbi

23.04.2014

29. aprīlī, 18:00 Zirgu Pastā notiks Latvijas Kultūras akadēmijas laikmetīgās dejas horeogrāfijas apakšprogrammas studentu izrādes-kursa darbi "Grass is Green" un "Assembly" . 

Grass is Green (Zāle ir zaļa), Žozefīnes Garibaldi horeogrāfija, ASV

Grass is Green ir darbs, kas veidots sadarbojoties Latvijas Kultūras akadēmijas laikmetīgās dejas horeogrāfijas 3. kursa studentiem un Fulbright Scholar pārstāvei Džozefīnei A. Garibaldi. Aptuveni 35 minūtes garais Grass is Green būs daļa no Dejas Dienas svētku pasākumiem 2014. gada 29. aprīlī.

Liela daļa no Grass is Green tika radīta projekta „Globālais vieliskums : horeogrāfiska sadarbība digitālā vidē” (http://callousphysicaltheatre.weebly.com/global-corporeality.html) ietvaros, kura laikā studenti Latvijā strādāja kopā ar dejas nodaļas studentiem Aidaho Universitātē, ASV. Nosaukums ir ņemts no studentes Taisijas Frolovas  rakstītās dzejas.

Žozefīne Garibladi studentus nodrošināja ar trafaretiem kustības veidošanai. Studentu uzdevums bija  uzrakstīt četrrindes,  kuru formai  iedvesma smelta latviešu dainu struktūrā. No šīm četrrindēm studenti vēlāk izveidoja savus audio materiālus. Tekstu, ko dzirdēsiet Grass is Green izpildīs tā autors. Papildus tam, lielu daļu skaņu celiņa sastāda studentu veidotas un horeogrāfes apstrādātas skaņu kompozīcijas. 

„Šajā darbā tiek atspoguļots katrs dalībnieks,” saka Žozefīne Garibaldi. „Katrs dalībnieks ir ieguldījis savu radošo devumu un katram ir sava loma. Grass is Green ir īstena sadarbība un kultūras apmaiņa, kas arī ir Fulbright programmas pamatā. Mēs esam sanākuši kopā, lai dalītos ar to, kas ir mūsos, ar mērķi radīt ko nozīmīgu. Šī iestudējuma, kā jebkura radoša darba noslēgumā,  mēs esam mainījušies, kopīga radoša procesa pārveidoti.”

 

Assembly (Pulcēšanās), Mišelas Bulē  horeogrāfija, Ņujorka 

As-sem-bly

Lietvārds

1. Cilvēku grupa, kas, kopīga mērķa vadīta, sanākusi vienuviet.

2. Process, kurā cilvēku grupa, kopīga mērķa vadīta, sanāk vienuviet.

"Oļga uzaicināja mani veidot izrādi ar studentiem, kuriem darba procesā nāktos apgūt manu darba metodi. Iespējams, pieredzes apmaiņa bija svarīgāka par gala produkta. Radīts septiņos mēģinājumos, Assembly burtiski ir īsā laika periodā tapušā materiāla un ideju sapulcēšana. Es iekļāvu pāris savas  idejas – valsi, tautas dejas, vārdu mīlestība (love), ideju par īsto, izzušanu, vizuālās maķslinieces Treisijas Eminas (Tracey Emin) iedvesmotos attēlus, uzmanības, laika izjūtas un klātbūtnes smalkumu. Es negribēju ierasties ar jau sagatavotu deju, bet drīzāk redzēt, ko mēs – 18 cilvēki – spējam  izdomāt, atrodoties vienā telpā. Mēs tik tikko pieskārāmies tēmu potenciālam. Es pieskāros savam un domāju, ka viņi tāpat. Skatītāji var redzēt mūsu idejas darbībā… kā konkrētu brīdi pulcēšanās laika ritējumā."

"Grass is Green" un "Assembly" būs daļa no Dejas Dienas svētku pasākumiem 2014. gada 29. aprīlī.