JAUNUMI

LKA Nacionālā filmu skola septembrī piedāvā 9 jaunu filmu pirmizrādes!

07.09.2018

Septembrī Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Nacionālā filmu skola piedāvā deviņas jaunu filmu pirmizrādes. Jau rīt, 8. septembrī, kultūras un mākslas foruma “Baltā nakts” ietvaros audiovizuālajā nakts piedzīvojumā "Fresku improvizācija", ko kinoteātros "Splendid Palace" un “Kino Suns” organizē 2Annas, skatītājiem būs iespēja redzēt LKA bakalaura studiju programmas “Audiovizuālā māksla” studentu veidotās filmas.
"Esmu divdomīgs" (absurda komēdija, 2018, 18') 

Fotogrāfs savu dzīvi aizvada rimti, savā ikdienā veicot vienu un to pašu. Viņa kaislība un jēgas meklējumi iemiesojas fotogrāfijās. Vienas dienas garumā fotogrāfs dodas savās dienas gaitās, piedzīvodams situācijas, kurās atspoguļojas viņa prāta un emociju neviennozīmīgā daba. Viņš kļūst par liecinieku tam, kas līdz šim viņam bijis noslēpums. 
 

Režisore Elizabete Mežule-Gricmane

Operators Mārtiņš Jansons

Montāžas režisori: Mārtiņš Kontants, Elizabete Mežule-Gricmane

Izpildproducente Gunda Bergmane
Lomās: Varis Piņķis un Inga Alsiņa-Lasmane 

> Skaties filmu 8. septembrī plkst. 19:10 kinoteātrī "Splendid Palace"! Ieeja brīva!


“Lai bēdāja, kas bēdāja" (komēdijdrāma, 2018, 15')

Četras sievietes Mālupju ģimenes mājā gatavojas vectēva bērēm. Līdz izvadīšanai atlicis mazāk par pusstundu, kad viņas no kapu pārziņa uzzina, ka iepriekšējā dienā raktajai bedrei iebrucis viens sāns. Piekukuļojušas kapu pārzini ar šņabja pudeli, viņas nokārto, ka bedre tiks izrakta tuvākās stundas laikā, taču tā, kā izrādās, ir viņu mazākā problēma...

Režisore Kristiāna Šuksta

Operatore Elīna Maslovska

Scenārijs Anna Belkovska

Montāžas režisors Tālivaldis Tālis Āboliņš

Izpildproducente Diāna Daukste
Lomās: Anna Putniņa, Līga Liepiņa, Sanita Pušpure, Sandija Dovgāne, Dainis Sumišķis

> Skaties filmu 8. septembrī plkst. 20:00 kinoteātrī "Splendid Palace"! Ieeja brīva!

 

“Piena zobi” (pieaugšanas stāsts, 2018, 20')

Septiņpadsmitgadīgais Daniels, turīgu, labi izglītotu vecāku bērns, ir uzsācis mācības tehniskajā koledžā – vietā, kur mācās cilvēki, kas krietni atšķiras no sabiedrības, pie kuras Daniels ir pieradis. Sākotnēji Daniels pat necenšas iekļauties jaunajā kolektīvā, ignorējot grupas biedru nerakstītos likumus un attiecības modeļus, kā dēļ reizēm nākas ciest. Viss mainās, kad Daniela dēļ kursa biedrs Andrejs uz ilgāku laiku zaudē samaņu. Danielam ir jāizvēlas – pieņemt kursa biedru izvirzītās prioritātes un gūt grupas atbalstu vai izvēlēties aktīvu rīcību kāda labā. Un kas tad galu galā ir galvenais – piederība grupai vai iespējama draudzība?

Režisors Žulijens Nuhums Kulibali

Operators Dāvids Smiltiņš

Montāžas režisore Dita Virga

Izpildproducente Anete Ruperte 
Lomās: Jurģis Lūsis, Dzintars Rožkalns, Roberts Dauburs u.c.

> Skaties filmu 8. septembrī plkst. 00:10 kinoteātrī “Kino Suns”! Ieeja brīva!

 

“Duna” (drāma / mistērija, 2018, 14')

Stāsts par jaunu sievieti, kura atceras savas nāves brīžus iepriekšējo dzīvju laikā. Varbūt no šī apburtā loka var izrauties – bet par kādu cenu?

Režisore Una Cekule

Operators Valters Krūzkops

Montāžas režisors Jurģis Ločmelis

Izpildproducente Gunda Bergmane

Lomās: Elīna Vaska, Mārtiņš Upenieks 

 

> Skaties filmu naktī no 8. uz 9. septembri plkst. 1:20 kinoteātrī “Kino Suns”! Ieeja brīva!

 


 

Savukārt 11. un 12. septembrī kinoteātrī "Splendid Palace" norisināsies vērienīgais īsfilmu maratons “Mākslas augstskolu diplomdarbu Fest-s 2018”, kurā būs skatāmas LKA maģistratūras absolventu filmas.

 

"Debesu ciemiņš" (komēdija, 2018, 29')

Lai Dinārs piepildītu savu sapni un no dziļiem laukiem dotos studēt režiju uz Rīgu, viņam ir vajadzīga tēva piekrišana un atbalsts. Tēvs liek noorganizēt Dināram brāļa Dzidra kāzas. Kad Dināra plānā atgadās neparedzēta nelaime, viņš lūdz palīdzību negaidītam ciemiņam no debesīm, kas ar lidmašīnu piezemējies netālajā pļavā.

Režisors Māris Bezmers

Operators Gatis Grīnbergs

Montāžas režisore Lāsma Ābele

Scenārijs: Māris Bezmers, Edgars Niklasons
Lomās: Andrejs Možeiko, Jānis Vimba, Andris Bērziņš u.c.


"Naktsmaiņa" (romantiska komēdija, 2018, 20')

Imants ir apsargs veikalā. Kamēr tā darbinieki vienmuļi veic sev uzticētos pienākumus, veikala vadītāja, riskējot ar darbinieku algām, piedalās apšaubāmos naudas darījumos. Kad izjūk kārtējā spēlīte un Imants nejauši kļūst par tās aculiecinieku, viņš nonāk situācijā, kur katra izvēle nozīmēs pārmaiņas līdzšinējā dzīves ritējumā, kuru izmainīt ne vienmēr ir viegli, kaut ļoti to vēlamies.

Režija un montāža Jānis Jozauskis

Operators Ivo Skanstiņš
Lomās: Dace Everss, Aigars Vilims, Ģirts Rāviņš, Santa Didžus u.c.
 

"Kolektīvs.ES" (komēdija, 2018, 21')

Pierobežas ciemata papīra rūpnīcas kolektīvs gaida ministrijas kontroles vizīti. Kamēr darbinieki un direktors meklē radošus risinājumus, lai novērstu ierēdņu uzmanību no ražošanas dīkstāves, neviens nepamana kaut ko daudz būtiskāku. “Kolektīvs.ES” ir komēdija par meliem un pazaudētu ticību.

Režija, scenārijs, montāža Adriana Roze

Operators Kristaps Dzenis

Izpildproducente Annija Korpa
Lomās: Elīna Hanzena, Beatrise Blumberga u.c.

 

"Viesturs Kairišs iznāk no meža" (traģikomēdija, 2018, 35')

Traģikomisks stāsts par Gunas un divreiz vecākā rakstnieka Ginta attiecībām. Guna ir zaudējusi darbu, bet Gints jau gadiem nav uzrakstījis ne rindiņas. Bēgot no neapmierinošām attiecībām un radošas pašrealizācijas trūkuma, Guna aizraujas ar režisora Viestura Kairiša izrādi “Odiseja”, sākot jaukt realitāti ar teātra pasauli. 

Režisore Marta Elīna Martinsone

Operators Aigars Sērmukšs

Izpildproducente Gunda Bergmane
Lomās: Marija Linarte, Ģirts Krūmiņš, Guna Zariņa, Vilis Daudziņš, Viesturs Kairišs
 

“Viņu sauca Haoss Bērziņš” (zinātniskā fantastika, 2018, 25 min)

Hariju Bērziņu nolaupa citplanētieši. Traumatiskā pieredze uz pelēkās rases planētas Bērziņam liek justies kā izstumtajam Latvijas sabiedrībā. Vienīgā būtne, kas viņam notic, ir odiozā ufoloģe Vilma Kavace. Kamēr Vilma izmanto Bērziņu kā citplanētiešu pievilināšanās ēsmu, uz citas planētas ar latvieša spermu impregnētā pelēkā māte iznēsā viņa bērnu. Hibrīds harmoniski tuvojas Zemei. Vai viņi satiksies?

Režija, scenārijs, montāža Signe Birkova

Operators Mārtiņš Jurevics

Izpildproducente Sonora Broka 
Lomās: Toms Treinis, Ilze Ķuzule-Skrastiņa