ZIŅAS

LKA Nacionālās filmu skolas telpās notiks itāļu vieslektores Simonas Mesinas lekcija “Kino un televīzijas lingvistiskās attiecības”

03.10.2017

16. oktobrī no 16:30 – 18:00 LKA Nacionālās filmu skolas telpās notiks itāļu vieslektores Simonas Mesinas lekcija “Kino un televīzijas lingvistiskās attiecības”. 

Itālijas vēstniecības itāļu valodas nedēļas ietvaros Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālās filmu skolas telpās, Elijas ielā 17, 3. stāvā norisināsies Salerno universitātes, Politikas-, Komunikāciju un Sociālzinātņu departamenta profesores Simonas Mesinas (Simona Messina) lekcija "Linguistic relations between cinema and television".

Lekcija notiks angļu valodā bez tulkojuma un lekcijas laikā profesore apskatīs filmu un televīzijas valodas mijiedarbību ar valodas attīstību ārpus šiem medijiem. Kā norāda pati Simona Mesina: ”Runātās valodas atdarināšana filmu un televīzijas naratīvā ļauj lingvistiem analizēt šīs valodas attīstību, tomēr nereti ir grūti izšķirt, vai kino un televīzijas valoda attīstās pateicoties konkrēto mediju radošumam, vai arī ietekme nāk no mūsdienu lingvistiskās realitātes.”