ZIŅAS

LKA prorektore zinātniskajā darbā Anda Laķe ievēlēta par Kultūras ministrijas Kultūrizglītības padomes priekšsēdētāju

27.01.2022

2022. gada 27. janvārī notika Kultūras ministrijas Kultūrizglītības padomes sēde - pirmā sēde jaunapstiprinātam padomes sastāvam. Kultūrizglītības padomes jaunais sastāvs apstiprināts 2021. gada 15. decembrī un tajā darbojas pārstāvji no valsts un pašvaldību institūcijām un ar kultūrizglītības nozari saistītām darba organizācijām, biedrībām un nodibinājumiem. Padomes sastāvu iespējams skatīt ŠEIT.

Sēdi ar ievadvārdiem atklāja Latvijas Republikas kultūras ministrs Nauris Puntulis. Par Kultūrizglītības padomes priekšsēdētāju tika ievēlēta Latvijas Kultūras akadēmijas prorektore zinātniskajā darbā, profesore Anda Laķe.

Padome skatīja jautājumus par Kultūrpolitikas pamatnostādnēm “Kultūrvalsts” 2021.-2027. gadam, kultūrizglītības nozares stratēģijas izstrādi un valsts pasūtījuma definēšanu izglītības tematiskajā jomā “Mākslas”.

Kultūrizglītības padomes darbības mērķis ir izvērtēt un sagatavot priekšlikumus par kultūrizglītības attīstību un tās tendencēm Latvijā, kā arī sekmēt valsts institūciju un nozares profesionāļu sadarbību stratēģiskos jautājumos, kas saistīti ar kultūrizglītības jomu.