LKA studenti apmeklē Latvijas Mākslas akadēmijas tēlniecības darbnīcas

17.10.2019

2019. gada 16. oktobrī, apgūstot Pasaules mākslas vēstures un teorijas kursu (doc. Zane Grigoroviča), Starpkultūru komunikācijas un svešvalodu katedras specializācijas “Latvija – Spānija unLatvija – anglofonās valstis”1. kursa studenti apmeklēja Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas Tēlniecības apakšnodaļas darbnīcas. Darbnīcās studenti ielūkojās ne vien ar mērķi redzēt, kā strādā tēlnieki, kā pozē modelis, bet arī lai saprastu, kāda nozīme idejai, materiālam, formai. Īpašu interesi studentos raisīja stāsti par laikmetīgajā mākslā izmantotajiem materiāliem, piemēram, dūmiem, ūdeni. Neizbēgami aktualizējās jautājumi par klasisko tēlniecību un dažādām praksēm laikmetīgajā mākslā, kur nepieciešamas gan tehnoloģiskas zināšanas, gan profesionālas iemaņas.

Par to, kā top skulptūra, cik dažādas pieejas formai un materiālam, strādājot ar vienu modeli, stāstīja Tēlniecības apakšnodaļas metodiķis Andrejs Ratkevičs. Par iespējām, ko sniedz laikmetīgā māksla, par moderno tehnoloģiju izmantojumu diskutēja Gatis Erdmanis. Savukārt multimāksliniece Margarita Germane stāstīja par to, cik nozīmīgas bijušas studijas Venēcijā, un iedvesmoja LKA studentus būt aktīviem, radošiem, nebaidīties eksperimentēt, būt nepārtrauktā kustībā, attīstībā, meklējumos. Stāstus vienojošais motīvs – cik svarīgi dažādās kultūras jomās iesaistītajiem būt atvērtiem dažādiem impulsiem un sadarbībai. Margarita Germane jau sadarbojas ar LKA studiju programmas “Laikmetīgā deja” horeogrāfiem.

SKS specializācijas “Latvija – Spānija” studentei Līvai Palejai tika dota iespēja saprast, kā tiek veidota forma, pašai strādājot pie tēlnieka darba galda.

Noslēgumā LKA studentus tēlniecības un metāla dizaina neaptverami sarežģītajā, daudzveidīgajā un vilinošajā pasaulē ievadīja profesors Gļebs Panteļējevs.

Paldies prof. Gļebam Panteļējevam par mūsu iniciatīvas atbalstīšanu! Paldies, LMA Tēlniecības katedras vadītājam prof. Bruno Strautiņam un LKA rektorei prof. Rūtai Muktupāvelai!

LKA studenti apmeklē LMA tēlniecības darbnīcas